Ciekawostki

Interesujące ciekawostki i ważne informacje o Safari

Safari należy do jednych z najpopularniejszych marzeń dużej części społeczeństwa. W trakcie takiego wyjazdu mamy szansę zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Jest to niezapomniane przeżycie, które daje nam wiele doświadczeń i emocji. Jest to jednak wyjazd, który wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem, dlatego wymagane jest od uczestników wyjazdu przestrzeganie konkretnych zasad. Jesteśmy pewni, że wyjazd taki pozostanie w naszej pamięci do końca życia. Dziś chcielibyśmy przedstawić wam kilka ciekawostek na temat safari, które być może pogłębią waszą wiedzę na jego temat.

1. Przewodnik

W trakcie Safari najczęściej wypożyczamy samochód czteroosobowy z przewodnikiem. Śpimy w specjalnych obozowiskach, które są bezpieczne i ogrodzony dzięki czemu jesteśmy chronieni przed niebezpieczeństwem ze strony natury.

2. Samodzielne podróżowanie

Istnieje możliwość samodzielnego podróżowania, która jest szczególnie popularne w trakcie wakacji w Namibii. W tym wypadku wypożyczamy jeep z napędem na cztery koła wyposażony w nawigację oraz mapę z zaznaczonymi ciekawymi pkt. do odwiedzenia. Śpimy w namiocie rozłożona na dachu samochodu.

3. Zachować bezpieczeństwo

W trakcie Safari nie możemy opuszczać samochodu, a także prowokować zwierząt. Zalando zachować bezpieczeństwo.

4. Zaszczepić się

Przed wyjazdem na Safari należy zaszczepić się na żółtaczkę typu A i B, Dur brzuszny oraz Tężec. Gdy podróżujemy do Afryki dla tkowo należy zaszczepić się przeciwko żółtej febrze.

5. Ubrania

W trakcie wyjazdu na Safari warto wybrać ubrania, które w całości osłaniam nasze ciało. Przyda się również kapelusz. Ten sposób chronimy się przed różnego typu owadami, które mogą przenosić choroby.

6. Woda

W trakcie takiego wyjazdu należy pić tylko i wyłącznie wodę butelkowaną. Nawet podstawowe czynności higieniczne takie jak mycie zębów powinniśmy wykonywać z użyciem wody butelkowanej. Korzystanie z innej wody stanowi ryzyko zakażenia pasożytami.

7. Wioska Masajów

Trakcie wyjazdu możemy udać się do wioski Masajów.

8. Przygoda i natura

Na Safari udać może się każdy, jednak powinny być tylko osoby które kochają Przygody i chcą stać się częścią natury.

9. Higiena

Głównym elementem odpowiedzialnym za higienę podróżniku w trakcie wyjazdu są mokre Chusteczki higieniczne.

10. Naturalne Środowisko

Trakcie wyjazdu mamy szansę zobaczyć naprawdę ogromną ilość zwierząt żyjących w naturalnym środowisku.