22 Ciekawostki, Fakty oraz Informacje o lwach dla Dzieci

lwy

Znany jako „Król Dżungli” lew jest z pewnością jednym z ciekawszych zwierząt. Co ciekawe, mimo że ma taką nazwę, to na pewno nie żyje w dżungli. Przeczytaj nasze niesamowite ciekawostki na temat lwów które przygotowaliśmy specjalnie dla dzieci.

1. W naturze lwy odpoczywają przez około 20 godzin dziennie.

2. Lwy są symbolem siły i szlachetności w kulturach całej Europy, Azji i Afryki.

3. Przeciętny samiec lwa waży około 180 kilogramów, a samica około 130 kilogramów.

4. Lwy są drugim co do wielkości gatunkiem dużych kotów na świecie. Tygrysy są tylko większe od nich.

5. Kolor grzywy zmienia się i ciemnieje z wiekiem. Badania wykazują, że na jej wielkość i kolor wpływają czynniki środowiskowe, takie jak średnia temperatura otoczenia.

6. Lwy są bardzo towarzyskie w porównaniu z innymi gatunkami kotów, często żyją w stadzie, w której występują samice, potomstwo i kilka dorosłych samców.

7. Najcięższy lew na płycie ważył 375 kilogramów.

8. Polowanie zazwyczaj odbywa się w ciemności, w obecności lwic. Często polują w grupach dwu- lub trzyosobowych, wykorzystując pracę zespołową do tropienia, otaczania i atakowania swojej ofiary.

9. Lwy mogą osiągnąć prędkość do 81 kilometrów na godzinę, ale nie za długo, ponieważ w miarę szybko się męczą i nie mają tyle wytrzymałości.

10. Ryk lwa słychać z odległości 8 kilometrów. W większości przypadków, gdy ludzie krzyczą do siebie nawzajem, słychać nasze głosy na odległość do 300 metrów.

11. Lwy mogą zjeść do 30 kg podczas jednego posiłku.

12. Większość lwów występujących na wolności żyje w południowej i wschodniej części Afryki.

13. Lwy żyjące na wolności żyją około 12 lat.

14. Po zabiciu samce zazwyczaj jedzą pierwsze, lwice następne – a młode dostają to, co im zostało. Samce i samice zaciekle bronią się przed lwami z zewnątrz, które próbują dołączyć do ich grupy.

15. Lwy są powszechnie przedstawiane na obrazach, rzeźbach, we współczesnych filmach i literaturze oraz na flagach narodowych.

16. Liczba afrykańskich lwów na wolności spada, a teraz uważa się, że są one zagrożone wyginięciem. W ciągu ostatnich dziesięciu lat ich liczba zmniejszyła się o 30%. Głównym zagrożeniem dla afrykańskich lwów jest człowiek.

17. Lwy są jedynymi kotami, które żyją w grupach.

18. Ze względu na swój rozmiar, siłę i umiejętności drapieżne, lwy są uważane za jednego z wielkich kotów. Tygrysy, gepardy, lamparty i jaguary są również częścią tej grupy.

19. Jak rozpoznać samca lwa? Będzie miał wielką grzywę.

20. Lwy są mięsożerne. Żywią się prawie wszystkim, w tym antylopami, bawołami, żyrafami, krokodylami, małymi słoniami, jaszczurkami i robakami. Czasami kradną jedzenie innym dużym kotom.

21. Co ciekawe, samice lwów są głównymi myśliwymi. Podczas gdy one szukają pożywienia, samce strzegą terytorium i ich młodych.

22. Lwy są zwierzętami narodowymi Albanii, Belgii, Bułgarii, Anglii, Etiopii, Luksemburga, Holandii i Singapuru.

4/5 - (liczba ocen: 3)1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 26 maja 2021 o 09:28

    bardzo pomogło

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.