Ciekawostki

Interesujące informacje i ciekawostki o Łosiach

Łosie to zwierzęta, które żyją w polskich lasach. Na pewno wielu z was widziało je na własne oczy w trakcie podróży polskimi drogami. Bardzo często Zwierzęta te wychodzą na ulice co niestety grozi niebezpieczeństwem zarówno dla kierowców, jak i dla samego zwierzęcia.

Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się 10 ciekawostkami na temat tego gatunku, dzięki czemu zwiększymy waszą wiedzę na jego temat. Jesteśmy pewni, że podane przez nas informacje za dziwią was i wzbudzą wasze zainteresowanie.

1. Żyjące na wolności

Łosie żyjące na wolności mogą dożyć nawet 25 lat.

2. Samotniki

Należą one do samotników. Zazwyczaj prowadzą samotny Tryb życia, Wyjątkiem są samice z młodymi które w okresie zimowym zbierają się w mniejsze grupy.

3. Trudno je przestraszyć

Łosie należą do zwierząt, które naprawdę trudno jest przestraszyć. Być może gdy zbliżymy się do nich po prostu usuną się one z naszej drogi.

4. Niepozorny wygląd

Mimo niepozornego wyglądu Łosie są w stanie osiągnąć prędkość nawet do 60 kilometrów na godzinę. Warto również wspomnieć, iż doskonale pływają z prędkością około 9 km/h.

5. Słaby wzrok i Słuch

Łosie mają bardzo słaby wzrok i Słuch. Najlepiej rozwiniętym zmysłem ich przypadku jest węch.

6. Nurek

Łosie są również świetnymi nurkami. Mogę zanurkować na głebokość nawet do 5 m i wytrzymać tam około 50 sekund.

7. Wilk szary

Głównym zagrożeniem dla łosi jest wilk szary. To właśnie on odpowiedzialny jest za regulację ilości łosi w lasach.

8. Porannki

Największą aktywność łosi możemy zaobserwować w godzinach porannych oraz wieczorami.

9. Pożywienie

W poszukiwaniu pożywienia mogą pokonywać on naprawdę duże odległości. Może zdarzyć się, iż spotkamy również w centrum miasta.

10. Duże zwierzęta

Łosie naprawdę duże zwierzęta. Ich długość ciała może osiągnąć nawet 3 m. Ważą one ponad 800 kg, a ich Poroże osiąga rozpiętość nawet do 2 m.
Jak widzimy Łosie to zwierzęta które, kryją w sobie wiele tajemnic. Być może następnym razem gdy spotkasz je na swojej drodze przypomnisz sobie zdobycie dzisiaj informacje na jego temat.