Ciekawostki

10 ciekawostek na temat Jezusa Chrystusa

jezus chrystus

Jezus Chrystus to bardzo znana postać, szczególnie dla osób, które systematycznie uczęszczają do kościoła na mszę świętą. Jest on jedną z najważniejszych postaci w wierze chrześcijańskiej i przez tą wiarę czczony. W różnych modyfikacjach jest również uważany za Zbawcę w innych odłamach religijnych.

Historię Jezusa Chrystusa można poznać czytając Biblię. Jest to również postać, która jest przedstawiana na wielu obrazach w kościołach i nie tylko, które wyszły spod pędzla wielkich artystów na przestrzeni wieków.

 

Oto 10 ciekawostek na temat Jezusa Chrystusa:

 

1. Jezus Chrystus urodził się w Betlejem pomiędzy 8 – 6 rokiem p.n.e. W rodzinie żydowskiej. Jego matką była Maryja, a ojcem Józef. Ogólnie przyjmuje się że urodził się w grudniu, kiedy są obchodzone Święta Bożego Narodzenia. Występują ku temu twierdzeniu różne obiekcje.

2. Jezus Chrystus żył 33 lata. Został Ukrzyżowany, a powodem były jego nauki, które nie miały zrozumienia wśród ludzi. W Święta Wielkanocne obchodzone jest jego Zmartwychwstanie.

3. Jezus Chrystus z zawodu był cieślą. Po Chrzcie Świętym został nauczycielem swoich nauk, które głosił.

4. Matka Jezusa, Maryja była dziewicą, a o dziecku w swoim łonie dowiedziała się od Anioła. Dziecko zostało poczęte w jej łonie przez Ducha Świętego. Józef więc nie był jego prawdziwym ojcem, jak z tego wynika.

5. Imię Jezus było w tamtym czasie, kiedy się narodził bardzo popularne. W języku polskim oznacza ono “Jahwe jest zbawieniem”.

6. Drugi człon nazwy czyli Chrystus pochodzi z języka greckiego i oznacza “namaszczony”.

7. W Biblii jest informacja, że Jezus Chrystus miał czterech braci. Różne są jednak interpretacje.

8. Podobno był poliglotą i znał według pism: język aramejski, hebrajski, łaciński i grecki.

9. Historia Jezusa Chrystusa jest opisana w części Biblii zwanej Nowym Testamentem. Jest to druga część księgi, która zawiera 27 ksiąg i jest spisana przez kilkunastu autorów po śmierci Chrystusa.

10. Jezus Chrystus przyjął Chrzest jako dorosły mężczyzna, a udzielił mu go Jan Chrzciciel.