Ciekawostki

10 ciekawostek o ciele kobiety

Ciało człowieka to bardzo interesujący temat, a szczególnie ciało kobiet, które dodatkowo jest wielką tajemnicą dla mężczyzn. Jednak nie tylko oni powinni przeczytać ten tekst, bo również kobiety, które często porównując się do kogoś są dla siebie zbyt surowe, a tak naprawdę każda z nich jest równie piękna. Może ten tekst sprawi, że kobiety bardziej polubią same siebie.

Oczywiście wszystko, z przymrużeniem oka.

Oto 10 ciekawostek na temat kobiecego ciała:

 

1. Słuch kobiecy jest bardzo wrażliwy, szczególnie we śnie. Na przykład kiedy dziecko płacze, to kobieta zazwyczaj budzi się pierwsza. Kobieta dzięki dobremu słuchowi i spostrzegawczości jest również w stanie więcej zauważać w swoim otoczeniu szczegółów.

2. Szyja kobieca jest elastyczna i bardzo ruchliwa z powodu elastycznej struktury mięśni w tamtym rejonie. Dlatego wszelkiego rodzaju nagły ruch szyi nie sprawia im problemu.

3. Kobiety są bardzo kreatywne i wykazują się dużą wrażliwością oraz emocjonalnością. Mają dużo pomysłów i mogą dzięki swej wrażliwości zwrócić uwagę na to co z pozoru jest niezauważalne dla innych.

4. Piersi kobiet są zazwyczaj niesymetryczne. Dlatego, żadna nie powinna się tym nazbyt przejmować, ponieważ jest to sprawka Matki Natury.

5. Cellulit jest zjawiskiem naturalnym. Można jednak zniwelować jego widoczność poprzez ćwiczenia, odpowiednią dietę oraz inne zabiegi.

6. Hormony żeńskie to estrogeny. Tłumią one proces zapalny, dzięki czemu kobiece ciało łatwiej i szybciej radzi sobie z chorobą.

7. Kobiecy mózg nie rozróżnia rodzajów podniecenia. Taki sam efekt na podniecenie kobiety może mieć jedzenie, jak i mężczyzna.

8. Kobiety mają tzw.szósty zmysł czyli bardzo wysoko rozwiniętą intuicję. Mówi się często “kobieca intuicja”. Chociaż zdarza się i tak że ona zawodzi, to często jej podpowiedzi się sprawdzają.

9. Kanony piękna są związane z kulturą. Nie ma idealnych kobiet ani perfekcyjnych, często są to tylko próby dostosowania się do narzuconych wyobrażeń.

10. Coraz więcej kobiet stawia na naturalność czy na przykład zaprzestaje golenia pach. Dla niektórych jest to jednak mało estetyczne. Wszystko zależy od indywidualnego odbioru.