34 ciekawostki na temat psów

pies

Kształt twarzy psa sugeruje, jak długo będzie żył. Psy o ostrych, spiczastych twarzach, które wyglądają bardziej jak wilki zazwyczaj żyją dłużej. Psy o bardzo płaskich twarzach, takie jak buldogi, często mają krótsze życie. Psy o bardziej płaskich twarzach zazwyczaj nie żyją tak długo jak psy o dłuższych twarzach.

 1. Istnieje ponad 150 ras psów, podzielonych na 8 klas.
 2. Niewielkie ilości winogron i rodzynków mogą powodować niewydolność nerek u psów. Czekolada, orzechy makadamia, gotowana cebula lub jakikolwiek produkt z kofeiną może być również szkodliwy.
 3. Pestki jabłek i gruszek zawierają arsen, który może być śmiertelny dla psów.
 4. Psy to coś więcej niż tylko nasi najlepsi przyjaciele. Platon powiedział kiedyś, że „pies ma duszę filozofa”.
 5. Szczenięta mają 28 zębów, a dorosłe psy 42.
 6. 45% psów śpi w łóżku właściciela.
 7. Kiedy szczeniak rodzi się, jest ślepy, głuchy i bezzębny.
 8. Niedawno odkryto, że psy widzą kolor, chociaż nie tak żywy jak my widzimy.
 9. Nocne okulary nie są im potrzebne. Psy w oczach zawierają specjalną membranę zwaną tapetum lucidum, która pozwala im widzieć w ciemności.
 10. Psy i ludzie mają ten sam rodzaj snu wolnofalowego i REM, a podczas tego etapu REM psy mogą marzyć. Ruchy kołysania, które pojawiają się podczas snu, są oznakami tego, że Twoje zwierzę śni.
 11. Po upadku Rzymu, ludzkie przetrwanie stało się często ważniejsze niż hodowla i trening psów.
  Legendy o wilkołakach pojawiły się w tym czasie jako porzucone psy podróżujące w grupy, które często przemierzały ulice i przerażały mieszkańców wsi.
 12. Najwięcej psów należących kiedykolwiek do jednej osoby to było 5 tysięcy Mastifów należących do Kublai Khana.
 13. Pierwsza kaplica dla psów została założona w 2001 roku. Johnsbury, Vermont, został zbudowany przez Stephana Hunecka, autora książki dla dzieci, którego pięć psów pomogło mu zregenerować się po ciężkiej chorobie.
 14. Ci, którzy urodzili się pod znakiem psa w chińskiej astrologii uważani są za lojalnych i dyskretnych, choć nieco temperamentalnych.
 15. Psy mają gruczoły potowe pomiędzy łapami.
 16. Psy mogą nie mieć tak wielu kubków smakowych jak my. Psy mają ich około 1700 na swoich językach a ludzie mają około 9000. Koty mają ich tylko 473. Jednak psy mają ponad 200 milionów receptorów zapachowych w nosach, a ludzie mają ich mamy tylko 5 milionów, więc ważne jest, aby ich jedzenie pachniało dobrze i smakowało.
 17. Nosy psów wydzielają cienką warstwę śluzówki, która pomaga im wchłaniać zapach. Następnie wylizują nosy, aby spróbować zapachu przez usta.
 18. Poczucie zapachu u psa jest o 10 tysięcy do 100 tysięcy razy mocniejsze niż u ludzi.
 19. Pod koniec piosenki Beatlesów „A Day in the Life” Paul McCartney zarejestrował ultradźwiękowy gwizdek, słyszalny tylko dla psów.
 20. Psy mają trzy powieki, górną powiekę, dolną pokrywę i trzecią powiekę, która pomaga utrzymać wilgotność i chroni oczu.
 21. Amerykanie uwielbiają psy. 62% amerykańskich gospodarstw domowych jest właścicielem zwierząt domowych, co odpowiada 72,9 mln gospodarstw domowych.
 22. Francuskie pudelki nie pochodziły z Francji, ale z Niemiec.
 23. Wszystkie psy, niezależnie od rasy, są bezpośrednimi potomkami wilków i technicznie tym samym gatunkiem.
 24. Psy potrafią lokalizować źródło dźwięku w ciągu 6 setnej sekundy, używając swoich obracających się uszu.
 25. Uszy psów są niezwykle wyraziste.Istnieje kilkanaście oddzielnych mięśni, które kontrolują ruchy uszu psa.
 26. Im wyżej Hertz, tym wyższy dźwięk. Psy najlepiej słyszą przy częstotliwości 8000 Hz, podczas gdy ludzie słyszą najlepiej przy częstotliwości około 2000 Hz.
 27. Podczas gdy psy Chow Chow są dobrze znane z charakterystycznych niebiesko-czarnych języków to tak naprawdę rodzą się z różowymi językami. W wieku 8-10 tygodni stają się one niebiesko-czarne.
 28. Najskuteczniejszym psem ratowniczym w historii był Bernard Barry, który mieszkał na początku XIX wieku i uratował 40 istnień ludzkich.
 29. Pięć najbardziej ulubionych ras psów w Stanach Zjednoczonych to: Labrador Retriever, Golden Retriever, Pasterz Niemiecki, Beagle i Dachshund.
 30. Starożytnym egipskim słowem na psa było „iwiw”, które odnosiło się do szczeki psa.
 31. Starożytni Egipcjanie czcili swoje psy. Kiedy pies zginął, właściciele golili brwi, umieszczali błoto we włosach i płakali przez kilka dni na głos.
 32. W Iranie posiadanie psa jako zwierzęcia domowego jest sprzeczne z prawem. Jeśli jednak właściciel może udowodnić, że pies jest stróżem lub psem myśliwskim, ograniczenie to nie ma zastosowania. Muzułmańska powściągliwość wobec psów jest być może spowodowana faktem, że wścieklizna często występowała na Bliskim Wschodzie.
 33. Przewodniczący – Były prezydent USA Teddy Roosevelt miał Pitbulla o imieniu Pete.
 34. Serce dużego psa bije od 60 do 100 razy na minutę, a serce małego psa bije pomiędzy 100-140 razy. Porównując, odpoczywające ludzkie serce bije 60-100 razy na minutę.
34 ciekawostki na temat psów
4.4 (88%) 15 głosów
Sprawdź też:
Włochy mają za sobą długą historię, ponieważ stolica Rzymu została…