Europa

10 Ciekawostek Geograficznych o Niemczech

Niemcy to jedno z najbardziej znanych państw praktycznie na całym świecie. To prawdziwa kopalnia wspaniałych miejsc, które codziennie odwiedzane są przez tysiące turystów, jak i również prawdziwe dziedzictwo historyczne.

Ale Niemcy to także wiele fantastycznych ciekawostek, szczególnie tych geograficznych, jakie zdecydowanie warto poznać, by być pod jeszcze większym wrażeniem tego miejsca.

1. Ren

Pierwsza ciekawostka dotyczy największej rzeki znajdującej się na terenie Niemiec. Oczywiście największą rzeką Niemiec jest Ren, której powierzchnia jest niesamowita, gdyż wynosi ona ponad 865 kilometrów.

2. Zugspitze

Kolejna z ciekawostek dotyczy największego szczytu znajdującego się na terenie tego państwa. Niekwestionowanym liderem w tej kwestii jest Zugspitze, który znajduje się 2962 metry n.p.m.

3. Zaludnienie

Kolejna ciekawostka dotyczy kwestii zaludnienia w Niemczech. Otóż wynosi ona ponad 82 miliony mieszkańców, co sprawia, że jest to najludniejsze państwo na terenie całej Unii Europejskiej, jak i również drugie biorąc pod uwagę całą Europę i szesnaste w kwestii całego świata.

4. Wybrzeże

Inna z ciekawostek tyczy się samego wybrzeża na terenie Niemiec. Otóż niezwykły jest fakt, że niemieckie wybrzeże liczy aż 2389 kilometrów, co jest wynikiem, który niewątpliwie robi duże wrażenie.

5. Rugia

Niemcy znane są również z tego, że posiadają wiele różnej wielkości wysp. Zdecydowanie najbardziej znane, jakie można wyróżnić na terenie tego państwa, to Rugia, jak i również Uznam, która znajduje się na granicy z Polską.

6. Lasy

Niemcy znane są także z tego, że lasy pokrywają około 11 milionów hektarów, co w kwestii całej powierzchni kraju wynosi około 31 %. Najwięcej jest tu lasów iglastych (61%).

7. Buczyny

Bardzo dużą część lasów pokrywają buczyny, co czyni Niemcy liderem na terenie całego świata w odsetku tego typu lasów, biorąc pod uwagę ogólną powierzchnię terenów leśnych.

8. Obszar Niemiec

Obszar Niemiec wynosi około 357 021 kilometrów kwadratowych, co czyni Niemcy siódmym państwem w Europie pod kątem wielkości, jak i również sześćdziesiąte drugie na świecie.

9. Cztery Regiony

Niemcy można podzielić przede wszystkim na cztery największe regiony geograficzne. Są to Nizina Północnoniemiecka, Średniogórze Niemieckie, Wyżyna Bawarska i Alpy.

10. Klimat umiarkowany

Niemcy znane są z tego, że występuje tu przede wszystkim klimat umiarkowany, zaś na południu bardzo często występuje fen.