Ciekawostki

10 Ciekawostek Geograficznych o Europie

fot. Bjarki S / Wikipedia

Ciekawostki przyrodnicze fascynują każdego. Niezależnie od wieku danej osoby mają one taki sam wpływ na każdego. To nie tylko zaspokajanie swojej wrodzonej ciekawości, ale i również przede wszystkim możliwość zdobywania wiedzy, którą następnie można podzielić się z innymi, lub wykorzystać w inny sposób.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się ciekawostki przyrodnicze o Europie, dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z tymi najciekawszymi z nich.

1. Bułgaria

Pierwsza z ciekawostek dotyczy Bułgarii. Otóż przez wiele osób uważana jest ona za prawdziwy raj na ziemi, gdyż owo państwo jest całkowicie wolne od komarów, które dla wielu osób są istnym koszmarem.

2. Wulkany

Kolejna ciekawostka dotyczy niezwykle niebezpiecznych wulkanów. Otóż obecnie jedynym takim typowym czynnym wulkanem, który może siać spustoszenie, jest sycylijska Etna.

3. Islandia

Biorąc jednak pod uwagę ilość posiadanych wulkanów, to zdecydowanym liderem w tej kwestii jest rzecz jasna Islandia. Na szczęście żaden z nich nie jest obecnie aktywny, dlatego przebywanie w ich okolicy jest jak najbardziej bezpieczne.

4. Wulkan

Niezwykle interesujący jest fakt, że istnieje również wulkan, który znajduje się w całości pod wodą. Obecnie jest nieaktywny, ale jego wybuch mógłby się skończyć ogromną katastrofą. Ów wulkan znajduje się w Neapolu.

5. Finlandia

Państwem, które uważane jest za jedno z najlepiej dbających o przyrodnicze środowisko, jest bezapelacyjnie Finlandia. Państwo to nazywane jest również „Krainą Tysiąca Jezior”.

6. Europa

Interesujący jest również fakt o samej wielkości Europy, a dokładniej mówiąc o obszarze lądowym. Otóż uważa się, że Europa jest zaledwie o 2 procent większa niż cała Kanada.

7. Lasy Europy

Bardzo interesująca jest ciekawostka dotycząca przeszłości lasów na terenie Europy. Otóż uważa się, że kiedyś lasy pokrywały Europę w 80, a nawet w 90 procentach.

8. Wenecji

Niezwykle interesująca ciekawostka dotyczy Wenecji, czyli miasta zakochanych. Otóż okazuje się, że powstała ona aż ze 118 wysp. Ciekawy jest tu również fakt, że zbudowana została na niezwykle bagnistej lagunie.

9. Finlandia

Finlandia znana jest także z tego, że jest krajem, który liczy sobie zdecydowanie najwięcej wysp. Według naukowców znajduje się tam 179 584 wysp i wysepek.

10. Grenlandia

Pozostając w temacie wysp, to zdecydowanym liderem pod kątem wielkości jest Grenlandia, która uważana jest za największą wyspę na świecie.