Ciekawostki

10 intrygujących ciekawostek o Draco Malfoy

źrodło: Wikipedia

Draco Malfoy to postać fikcyjna, którą zna każdy miłośnik serii książek i filmów o Harrym Potterze. Jasnowłosy chłopiec był jednym z największych wrogów Harry’ego i bardzo ważną postacią w całej serii.

Co warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki.

1. Rodzicami Draco Malfoya było Lucjusz i Lekrecja Malfoy, którzy należeli do znamienitych rodów czarodziejskich i byli zwolennikami Lorda Voldemorta.

2. Najlepszymi kumplami Draco w Szkole Magii i Czarodziejstwa byli Crabbe i Goyle, którzy stanowili jednocześnie jego służących i nie mogli poszczycić się zbytnią inteligencją. Draco lubił otaczać się ludźmi, którzy go wielbili i wykonywali jego rozkazy.

3. Różdżka Draco Malfoya była zrobiona z głogu i zawierała włos jednorożca. Później chłopak posługiwał się innym dziełem mistrza Ollivandera, a mianowicie różdżką z wiązu z włóknem ze smoczego serca.

4. Draco Malfoy został przez Tiarę Przydziału umieszczony w Slytherinie, czyli najmniej lubianym domu w Hogwarcie. Z tego samego domu pochodził Lord Voldemort, czyli największy i najgroźniejszy czarnoksiężnik w historii, który zabił rodziców Harry’ego Pottera i usiłował zabić Harry’ego.

5. W filmowej serii Draco został zagrany przez Toma Feltona, który na castingach starał się również o rolę Harry’ego Pottera.

6. Jednym z ulubionych nauczycieli Draco Malfoya był Severus Snape, czyli nauczyciel Eliksirów, który nie znosił Harry’ego Pottera z wzajemnością. Dopiero pod koniec całej serii okazuje się, że Severus Snape przez wszystkie lata chronił głównego bohatera ze względu na dawne uczucie do jego matki, Lily Potter.

7. Draco Malfoy początkowo miał nazywać się Smart albo Spungen, ale ostatecznie J.K. Rowling zdecydowała się na imię Draco.

8. W całej serii Draco Malfoy był jedynym śmierciożercą, którego przytulił Lord Voldemort. Scena miała miejsce na dziedzińcu Hogwartu tuż przed ostatecznym starciem między Voldemortem i Harrym.

9. Po zakończeniu szkoły i zlikwidowaniu Lorda Voldemorta stosunki Harry’ego i Draco poprawiły się.

10. O dalszych losach Malfoya wiemy tyle, że ożenił się z Astorią Greengrass.