Ciekawostki

Zaskakujące ciekawostki dla dzieci o Złotych rybkach

Bardzo dużo ludzi interesuje się rybami. Dlatego, też decydują się na hodowanie rybek w akwarium. Do niego można włożyć różne gatunki małych rybek. Do takiego gatunku zalicza się złota rybka. Ryby są ogólnie kręgowcami, jednak nie posiadają płuc. Mają skrzela.

Złota rybka to nic innego jak podgatunek karasia chińskiego. Jest mała, gdyż jest w stanie osiągnąć zaledwie 20 centymetrów długości. Jest bardzo ładna z wyglądu i nie trudna w hodowli. Dlatego tak często ludzie się na nią decydują.

Jest koloru pomarańczowego lub pomarańczowo-białego. Dawniej wierzono, w to, iż te piękne, złote rybki przynoszą przede wszystkim szczęście no i oczywiście zapewniają fortunę. Powstała nawet baśń opowiadająca o złotej rybce, która w zamian za wypuszczenie jej z powrotem do wody spełni 3 życzenia

. Jeśli chodzi o ich rozmnażanie to bardzo rzadko zdarza się to, w domowych akwariach. Jednak możemy im w tym pomóc poprzez zwiększenie temperatury wody. To może sprzyjać rozmnażaniu. Woda nie musi być grzana bo są to ryby zimnolubne.

Wystarczy im zatem temperatura pokojowa. Jednak musi być ona bardzo dobrze napowietrzona i często filtrowana. Z racji tego, że niestety te ryby szybko zanieczyszczają wodę w akwarium.

Ciekawostki o złotych rybkach

1. Zęby

Złota rybka posiada zęby, które używa tylko i wyłącznie do rozdrabniania pokarmu,

2. Spełnia marzenia

Wiele osób uważa, że złota rybka spełnia marzenia,

3. Krzyżówka gatunków

Złota rybka powstała wskutek krzyżowania ze sobą różnych gatunków rybek,

4. Samica

Samica jest bardziej krągła i większa od samca

5. Ruchliwe i ciekawskie

Złote ryby akwariowe są ruchliwe i nader ciekawskie.

6. Potrzebują przestrzeni

złote rybki potrzebują przestrzeni i powinno się je hodować w akwarium o pojemności przynajmniej 80-100 l. Stado składające się z 6-8 litrów wymaga zbiornika 120-200 litrowego.

7. Ryby lubią

Ryby lubią miejsca o bogatej roślinności.

8. Wszystkożerne

Złote rybki są wszystkożerne,

9. Warunki

W dobrych warunkach złote rybki mogą żyć nawet przez 20-30 lat.

10. Pamięć

Pamięć złotej rybki trwa tylko 3 sekundy.