Ciekawostki

8 ciekawostek o mężczyznach

Mężczyźni, choć nazywani są płcią brzydszą, to nadal istoty, które dla kobiet bywają zagadką. Oto ciekawostki o facetach, które mogą rzucić na nich nowe światło i pomóc bardziej ich zrozumieć.

1. Średnia długość życia mężczyzn w ujęciu globalnym wynosi 64.52 roku. Mózgi dorosłych mężczyzn są o około 10% większe niż mózgi kobiet. Przeciętny mężczyzna ma około 50% większą masę mięśniową i 50% mniej tkanki tłuszczowej od przeciętnej kobiety.

2. Mężczyźni kłamią 6 razy dziennie, czyli dwa razy częściej niż kobiety.

3. Mężczyźni stanowią 74,4% głównych ról w hollywoodzkich filmach. Po raz pierwszy dwaj mężczyźni pocałowali się na ekranie w 1927 roku. W XVII wieku mężczyźni byli pierwszymi, którzy nosili wysokie obcasy. Później kobiety zaczęły je nosić, aby wyglądać bardziej męsko.

4. „Jabłko Adama”, czyli wypukłość krtani na szyi, to cecha charakterystyczna przede wszystkim dla dorosłych mężczyzn, wynikająca z rozwoju krtani w okresie dojrzewania.

5. Znajomość większej liczby blondynek niż blondynów nie jest czymś zaskakującym. Według Josepha Harta, dyrektora operacyjnego MAXIM Hair Restoration, „mężczyźni zazwyczaj mają ciemniejsze włosy niż ich odpowiedniki płci żeńskiej, szczególnie po przejściu przez okres dojrzewania i trend ten będzie się utrzymywał z wiekiem”. Hart mówi, że to zjawisko jest spowodowane wyższym poziomem melaniny u mężczyzn, który wpływa na odcień skóry, kolor włosów i kolor oczu.

6. Mężczyźni mają większe szczęki, policzki i brwi, podczas gdy kobiety mają szersze twarze, większe usta i wyższe brwi. Badanie opublikowane przez Frontiers of Psychology wykazało, że grubość brwi, uwypuklenie kości szczęki i wysokość twarzy były znaczną częścią męskości i postrzeganej atrakcyjności.

7. Chrapanie, ponieważ pochodzi z nosa i ust – jest zwykle częstsze u mężczyzn z powodu tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej. Amerykańska Akademia Medycyny Snu poinformowała, że ​​nałogowo chrapie około 40% mężczyzn, podczas gdy tylko 24 procent kobiet to osoby nawykowo chrapiące.

8. Podczas gdy kobiety mają większy hipokamp i korę przedczołową, co sprawia, że ​​z natury są bardziej zorientowane na szczegóły, mężczyźni mają duże ciało migdałowate. Może być one u nich odpowiedzialne za ich większą zdolność do przetwarzania zagrożeń.