Podróże

Chorwacja, Włochy i Portugalia – Najciekawsze miejsca

Z krajobrazem, który wije się od pulsujących miast do regionów o spokojnym naturalnym pięknie, wybranie tylko kilku miejsc do odwiedzenia w tych wspaniałych krajach nie jest łatwym zadaniem.

Ciekawe miejsca w Chorwacji

Z ponad 1000 wysepkami, niesamowitymi festiwalami muzycznymi i spektakularnym skalistym wybrzeżem obmywanym przez Morze Śródziemne, Chorwacja jest wymarzonym miejscem na lato, a jej nieskażona natura, dynamiczna scena kulturalna i cuda architektury mogą być podziwiane bez względu na porę roku.

Dubrownik

Najpopularniejsza atrakcja Chorwacji, niezwykłe, otoczone murami miasto Dubrownik, nie bez powodu znajduje się na liście światowego dziedzictwa Unesco. Mimo że w latach 90-tych XX wieku, podczas wojny domowej w Chorwacji, miasto było nieustannie ostrzeliwane, jego potężne mury, pełne wdzięku place i fascynujące dzielnice mieszkalne znów wyglądają wspaniale.

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Wpisany na listę UNESCO, to jeden z najsłynniejszych chorwackich zabytków, bajkowa kraina szmaragdowych jezior, bulgoczących wodospadów i bujnej zieleni.

Stradun, główna ulica Dubrownika

Znana również jako Placa, Stradun jest najsłynniejszą i najpiękniejszą ulicą Dubrownika. Przecinająca Stare Miasto, 300-metrowa promenada wybrukowana marmurem łączy wschodnią i zachodnią bramę miasta i jest wyłożona eleganckimi zabytkowymi budynkami, w których mieszczą się sklepy i kawiarnie.

Co warto zobaczyć we Włoszech

Turyści od dawna zgadzają się, że Włochy to miejsce szczególne, tak bardzo, że kraj ten stał się celem podróży na liście miejsc do odwiedzenia dla prawie każdego. Słynące z niesamowitego jedzenia, bogatych zabytków, wysoko cenionej sztuki, pięknych małych miasteczek i równie miast, wsi i wybrzeży, można śmiało powiedzieć, że oferta Włoch nie ma sobie równych.

Rzym

Rzym jest standardowym przystankiem na wielu europejskich trasach wakacyjnych, nie można go przegapić. Miasto jest znaną na całym świecie potęgą kulturalną i historyczną. To tutaj znajduje się najważniejszy relikt Imperium Rzymskiego (Koloseum),

Piza

Kiedy słyszysz o Pizie, pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci na myśl jest prawdopodobnie słynna krzywa wieża, symbol miasta. Jednak w mieście znajdują się również inne rzeczy do zobaczenia, więc z łatwością można spędzić tutaj cały dzień w mieście.

Toskania

Najbardziej romantyczny region Włoch, Toskania jest stworzona dla miłośników sztuki.

Najpiękniejsze miejsca w Portugalii

Portugalia jest wspaniałym krajem który oferuje znacznie więcej niż tylko wspaniałe morze i pyszne porto, z którego słynie. Jest to kraj z mnóstwem historycznych miast czy wspaniałych parków narodowych.

Wędrówki po Bradze

Miasto położone niedaleko Porto i Amarante, jest idealnym miejscem, aby zobaczyć niektóre z najbardziej imponujących budynków i poznać historię Portugalii.

Albufeira w Algarve

Bliźniacze zatoki oddzielone morskimi łukami, zatoczki wycięte z kruszących się klifów, złote połacie piasku, które wydają się ciągnąć w nieskończoność, nie jest zaskoczeniem, że Albufeira przyciąga tłumy.

Lizbona

Rozciągająca się wzdłuż brzegów rzeki Tag w pobliżu Oceanu Atlantyckiego, stolica i największe miasto Portugalii wije się w górę wśród siedmiu stromych wzgórz, tworząc urokliwe miejsc. Jedno z najstarszych miast na świecie, największy urok Lizbony leży w jej zróżnicowanych dzielnicach.