Europa

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Chorwacji

Plitvice

Republika Chorwacji jest państwem leżącym nad Morzem Adriatyckim, na pograniczu Europy Środkowej i Południowej. Linia brzegowa tego państwa mierzy 5835 km i jest bardzo urozmaicona.

Swoje piękno zawdzięcza licznym podłużnym wyspom, które są ustawione równolegle do wybrzeża. Ten typ wysp został nazywany dalmatyńskim, a nazwa ta pochodzi od chorwackiego wybrzeża, historycznej krainy Dalmacji. W Chorwacji działa osiem parków narodowych, cieszących się ogromną sławą ze względy na bogatą florę. Chorwację zamieszkuje prawie 4, 5 miliona mieszkańców. Oto 10 najciekawszych atrakcji dla dzieci jakie możemy znaleźć w Chorwacji.

1. Istralandia

Jest to park wodny położony w Brtonigli, w żupanii istryjskiej. Jest to doskonała forma rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. W tym parku wodnym odnaleźć można takie atrakcje jak na przykład: liczne baseny ze sztucznymi falami, wyznaczone miejsca do hydromasażu, duża ilość zjeżdżalni, które można dobierać ze względu na wiek i odwagę dziecka. Dla najmłodszych dzieci przygotowany jest ciekawy program animacji, dzięki temu dzieci w każdym wieku znajdą coś dla siebie.

2. Aquacolors

Jest tokolejny park wodny w Chorwacji, położony w Poreci. Na terenie parku znajduje się dużo miejsc, w których dziecko może spędzić swój czas w aktywny sposób. Aquacolors oferuje 12 różnych zjeżdżalni, które można właściwie dopasować do dziecka ze względu na jego wiek. W parku wodnym znajdują się także liczne baseny i boiska do gry w piłkę nożną i siatkówkę. Dla najmłodszych czekają także specjalne atrakcje, takie jak na przykład brodziki i trampoliny.

3. Park Safari

Znajduje się on na wyspach Briońskich, w pobliżu wybrzeża Puli., w Parku Narodowym Brijuni. Do parku można dostać się specjalnym jeepem, a także pociągiem wycieczkowym. Na miejscu, dzieci będą miały okazję do zobaczenia na własne oczy takich zwierząt jak na przykład: słonie, zebry, lamy. Na terenie parku safari funkcjonuje także Strefa Etno, w której możemy podziwiać gatunki zwierząt charakterystyczne dla miejsca, które zwiedzamy.

4. Rezerwat dla niedźwiedzi

Chorwacja jest państwem, w którym an wolności żyje jeszcze około 1000 niedźwiedzi. Dlatego też warto wybrać się z dziećmi na wycieczkę do Parku narodowego Velebit, gdzie znajduje się rezerwat dla niedźwiedzi Kuterevo. Niedźwiedzie zamieszkujące w nim to takie, które straciły swoje matki i nie miałyby szansy przeżyć w warunkach naturalnych swoich młodych lat. Dlatego też rezerwat ten stanowi pewną formę schroniska dla niedźwiedzi, gdzie profesjonalnie przygotowani opiekunowie pomagają im przeżyć pierwsze lata życia.

5. Park jaskiń Grabovac

Jest to miejsce bardzo atrakcyjne dla dzieci, ponieważ jest bardzo zróżnicowane pod kątem przyrodniczym. Dzięki temu, każde dziecko znajdzie coś dla siebie i na pewno nie będzie się nudzić. Tereny te oferują piękne widoki, a także możliwość zwiedzenia jaskini Samograd. Wycieczka tego typu organizowana jest z przewodnikiem, a w środku jaskini podziwiać można wyjątkowo piękne formacje skalne, co na pewno zaciekawi niejednego małego przyrodnika.

6. Aquapark Solaris

Jest to kolejny, bardzo atrakcyjny dla dzieci park wodny w Chorwacji. Położony jest w Dalmacji i jest pierwszym tego typu miejscem w tamtym regionie. Na terenie parku wodnego funkcjonuje duża liczba różnorodnych basenów, 6 rodzajów zjeżdżalni, dysze wodne, a także sztuczne wodospady dające niesamowity efekt wizualny. Dla najmłodszych powstała strefa zabaw dla dzieci a w niej podwodny świat bajkowy.

7. Plaża Bijeca w Medulin

Jest to plaża rekomendowana jako idealna dla rodzin z dziećmi, ponieważ jest jedną z rzadko spotykanych plaż piaskowych w Chorwacji. Można czuć się tam bezpiecznie, ponieważ zejście do wody jest łagodne, a także istnieje możliwość wypożyczenia różnorodnego sprzętu, aby móc jeszcze bardziej zabawić całą swoją rodzinę. Na plaży funkcjonuje także specjalnie wydzielone miejsce zabaw dla najmłodszych plażowiczów i turystów.

8. Muzeum Iluzji w Zagrzebiu

Muzeum to jest miejscem idealnym do rozwoju naszego dziecka, a także pokazywania mu fascynujących rzeczy. Znajdujące się w stolicy Chorwacji muzeum, oferuje najmłodszym poznanie tak zagadkowej dziedziny jaką jest iluzja. Znajduje się tam mnóstwo pomieszczeń i eksponatów, wywołujących złudzenia optyczne pobudzając jednocześnie wyobraźnię dziecka. Dzieci na pewno świetnie odnajdą się w pokoju zabaw, który oferuje świetną zabawę przy rozwiązywaniu łamigłówek.

9. ZipLine w Omis

Znajduje się w miejscowości Omis i stanowi niezapomnianą atrakcję dla odważnych dzieci w każdym wieku, ale także dla dorosłych. Jest to zjazd na linie nad kamieniołomem i rzeką Cetiną. Długość trasy zjazdowej wynosi aż 2 kilometry i składa się z 8 lin. każda z tych lin posiada inny stopień trudności, który można idealnie dopasować. Aby dzieci czuły się bezpiecznie, na terenie tej atrakcji jest zasada, iż dziecko może zjeżdżać jedynie w towarzystwie osoby dorosłej.

10. Dino Park Funtana

Park Dinozaurów powstał w miejscowości Funtana w Istrii. Park mieści się częściowo w starym kamieniołomie, co dostarcza kolejnych niesamowitych wrażeń. Główną atrakcją tego parku są jednak figury dinozaurów naturalnej wielkości, które dodatkowo potrafią się ruszać. Poza tym, na terenie parku organizowane są także pokazy cyrkowe, istnieje możliwość skorzystania ze strefy dla dzieci z trampolinami.