Ameryka PółnocnaCiekawostki

Charlotte – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Charlotte

Jeśli mieszkasz w Charlotte, zapewne wiesz, że to miasto ma tak wiele do zaoferowania i jest jednym z najfajniejszych miejsc do życia na południu. Czy znałeś te zaskakujące informacje i ciekawostki o Charlotte?

1. Mieszkańcy Charlotte od lat nazywają centrum miasta „Uptown”, zanim zostało ono oficjalnie wyznaczone, historycznym sektorem „Uptown Charlotte” w 1974 roku. Niewielu mieszkańców wie, że „Uptown” faktycznie znajduje się na wyższym poziomie niż reszta miasta.

2. Obecna drużyna Charlotte z NBA nazywa się „The Hornets” czyli „Szerszenie”. Można też zauważyć, że na bokach pojazdów policyjnych Charlotte-Mecklenburg znajduje się logo gniazda szerszeni.

3. CMS uczy ponad 12000 studentów, którzy mówią ponad 160 różnymi językami.

4. Obszar Charlotte Metropolitan jest największym obszarem w Stanach Zjednoczonych bez zoo.

5. Centrum pierwszej gorączki złota w Ameryce jest obecnie głównym centrum finansowym. Współczesne Charlotte jest praktycznie synonimem bankowości, ale życie to nie tylko biznes.

6. Jedenasty Prezydent Stanów Zjednoczonych urodził się w Pineville blisko Charlotte. Jego chatka stoi do dziś i jest otwarta dla zwiedzających i poznających dzieciństwo prezydenta w Północnej Karolinie.

7. Charlotte była miejscem pierwszej gorączki złota w Stanach Zjednoczonych w 1799 roku. Gorączka złota w Karolinie rozpoczęła się w 1799 roku po tym, jak pierwszy złoty samorodek w kraju został znaleziony w hrabstwie Cabarrus przez 12-letniego chłopca.

8. 75% wszystkich zespołów NASCAR na świecie ma swoją siedzibę w odległości maksymalnie 2 godzin jazdy od Charlotte.

9. W Charlotte mieszka ponad 3000 zagranicznych mieszkańców z ponad 40 różnych krajów.

10. ImaginOn to jedyna w swoim rodzaju młodzieżowa destynacja w Charlotte, odwiedzana przez ponad 300 tysięcy osób rocznie. Muzeum przyciąga uwagę całego kraju i plasuje się w czołówce krajowych muzeów dla dzieci.

11. Niektórzy uważają, że Charlotte wydała własną Deklarację Niepodległości ponad rok przed Filadelfią. W kwietniu 1819 r. Rejestr Raleighów zgłosił odważne twierdzenie. Czytelnikom powiedziano, że po Lexington i Concord, wybitni patrioci z Karoliny Północnej zebrali się w sądzie Charlotte. 20 maja 1775 roku. Mężczyźni rzekomo podpisali tak zwaną „meklemburską deklarację niepodległości”.

12. Gwiazda filmowa Randolph Scott spędził dzieciństwo w czwartym okręgu Charlotte i mieszkał na Dilworth Road w latach 20-tych. Po przeprowadzce do Hollywood zagrał w ponad 150 filmach.

13. Król Jerzy III nazwał „Charlotte Town” po swojej żonie, królowej Charlotcie z Meklemburgii-Strelitz. Hrabstwo Meklemburgia nosi nazwę regionu Niemiec, w którym się urodziła.

14. Dziś kopalnia złota „Reed Gold Mine”, gdzie znaleziono pierwszy samorodek, jest historycznym punktem orientacyjnym w okręgu Cabarrus, gdzie turyści mogą zwiedzać ciekawe miejsca.

15. Charlotte zostało oficjalnie zarejestrowana w 1768 roku pod nazwą „Charlotte Town.”

16. Najwyższa obrotowa metalowa fontanna w Ameryce znajduje się tuż przy autostradzie 485 w rejonie Charlotte’s Steele Creek.

17. Autostrada Charlotte Motor Speedway organizuje trzy z największych corocznych imprez NASCAR: Coca-Cola 600, Bank of America 500 i NASCAR Sprint All-Star Race.

18. Charlotte Hornets była kiedyś drużyną baseballową, potem piłkarską, zanim stała się naszą ulubioną drużyną koszykarską.