Charlotte – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Charlotte

Jeśli mieszkasz w Charlotte, zapewne wiesz, że to miasto ma tak wiele do zaoferowania i jest jednym z najfajniejszych miejsc do życia na południu. Czy znałeś te zaskakujące informacje i ciekawostki o Charlotte?

1. Mieszkańcy Charlotte od lat nazywają centrum miasta „Uptown”, zanim zostało ono oficjalnie wyznaczone, historycznym sektorem „Uptown Charlotte” w 1974 roku. Niewielu mieszkańców wie, że „Uptown” faktycznie znajduje się na wyższym poziomie niż reszta miasta.

2. Obecna drużyna Charlotte z NBA nazywa się „The Hornets” czyli „Szerszenie”. Można też zauważyć, że na bokach pojazdów policyjnych Charlotte-Mecklenburg znajduje się logo gniazda szerszeni.

3. CMS uczy ponad 12000 studentów, którzy mówią ponad 160 różnymi językami.

4. Obszar Charlotte Metropolitan jest największym obszarem w Stanach Zjednoczonych bez zoo.

5. Centrum pierwszej gorączki złota w Ameryce jest obecnie głównym centrum finansowym. Współczesne Charlotte jest praktycznie synonimem bankowości, ale życie to nie tylko biznes.

6. Jedenasty Prezydent Stanów Zjednoczonych urodził się w Pineville blisko Charlotte. Jego chatka stoi do dziś i jest otwarta dla zwiedzających i poznających dzieciństwo prezydenta w Północnej Karolinie.

7. Charlotte była miejscem pierwszej gorączki złota w Stanach Zjednoczonych w 1799 roku. Gorączka złota w Karolinie rozpoczęła się w 1799 roku po tym, jak pierwszy złoty samorodek w kraju został znaleziony w hrabstwie Cabarrus przez 12-letniego chłopca.

8. 75% wszystkich zespołów NASCAR na świecie ma swoją siedzibę w odległości maksymalnie 2 godzin jazdy od Charlotte.

9. W Charlotte mieszka ponad 3000 zagranicznych mieszkańców z ponad 40 różnych krajów.

10. ImaginOn to jedyna w swoim rodzaju młodzieżowa destynacja w Charlotte, odwiedzana przez ponad 300 tysięcy osób rocznie. Muzeum przyciąga uwagę całego kraju i plasuje się w czołówce krajowych muzeów dla dzieci.

11. Niektórzy uważają, że Charlotte wydała własną Deklarację Niepodległości ponad rok przed Filadelfią. W kwietniu 1819 r. Rejestr Raleighów zgłosił odważne twierdzenie. Czytelnikom powiedziano, że po Lexington i Concord, wybitni patrioci z Karoliny Północnej zebrali się w sądzie Charlotte. 20 maja 1775 roku. Mężczyźni rzekomo podpisali tak zwaną „meklemburską deklarację niepodległości”.

12. Gwiazda filmowa Randolph Scott spędził dzieciństwo w czwartym okręgu Charlotte i mieszkał na Dilworth Road w latach 20-tych. Po przeprowadzce do Hollywood zagrał w ponad 150 filmach.

13. Król Jerzy III nazwał „Charlotte Town” po swojej żonie, królowej Charlotcie z Meklemburgii-Strelitz. Hrabstwo Meklemburgia nosi nazwę regionu Niemiec, w którym się urodziła.

14. Dziś kopalnia złota „Reed Gold Mine”, gdzie znaleziono pierwszy samorodek, jest historycznym punktem orientacyjnym w okręgu Cabarrus, gdzie turyści mogą zwiedzać ciekawe miejsca.

15. Charlotte zostało oficjalnie zarejestrowana w 1768 roku pod nazwą „Charlotte Town.”

16. Najwyższa obrotowa metalowa fontanna w Ameryce znajduje się tuż przy autostradzie 485 w rejonie Charlotte’s Steele Creek.

17. Autostrada Charlotte Motor Speedway organizuje trzy z największych corocznych imprez NASCAR: Coca-Cola 600, Bank of America 500 i NASCAR Sprint All-Star Race.

18. Charlotte Hornets była kiedyś drużyną baseballową, potem piłkarską, zanim stała się naszą ulubioną drużyną koszykarską.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *