Porady

Buty dziecięce na zimowe podróże

buty zimowe dziecięce

Zastanawiasz się nad tym, jakie zimowe buty będą najlepsze dla Twojego dziecka na podróże w czasie grudniowych świąt lub podczas ferii? A może planujesz kupić swojej pociesze jedną parę do noszenia na co dzień, a drugą w sam raz na dłuższe zimowe wędrówki? Podpowiadamy, czym powinieneś kierować się, kupując zimowe buty dziecięce do zadań specjalnych!

Buty dla dziecka odpowiednie na zimowe podróże –najważniejsze cechy

O czym trzeba pamiętać, wybierając się na zakupy dziecięcych trzewików lub kozaków, które mają sprawdzić się podczas wędrówek po lesie lub ośnieżonych wzgórzach? Najważniejsze jest to, aby takie buty były ciepłe, miały antypoślizgową podeszwę o bardzo dobrej przyczepności i trzymały stopę, zapewniając przy tym dziecku wygodę.

Przyjrzyj się podeszwom zimowych butów – na pewno zauważysz, że są dość różne. Te, które mają więcej płaskich elementów, można nosić w mieście, ale na zimowe podróże lepsze będą buty z podeszwą bardziej wyżłobioną, o chropowatej powierzchni. Nie bez znaczenia jest też grubość podeszwy oraz materiał, z której została wykonana. Pamiętaj o tym, że zimowe buty dla dziecka powinny mieć grubą podeszwę, ponieważ stanowi ona dobrą izolację od zimnego podłoża. Najlepiej sprawdzą się podeszwy z kauczuku lub z gumy, które wyróżniają się dobrą przyczepnością i antypoślizgowością.

buty zimowe dla chłopca

Buty na zimowe wypady za miasto powinny mieć cholewkę sięgającą powyżej kostki, która da dziecku więcej ciepła, a także zwiększy jego bezpieczeństwo. Warto zaznaczyć, że buty zimowe ze sztywnymi cholewkami dają lepszą ochronę przed skręceniem kostki czy uderzeniami kamieni. Jeśli zimą będziesz ze swoim dzieckiem wybierać się za miasto, pomyśl właśnie o takich modelach.

Buty dziecięce, które zostały zaprojektowane z myślą o zimowych miesiącach, mają warstwę ocieplającą. W przypadku modeli na zimowe podróże, warto zainwestować w parę z naprawdę solidnym ociepleniem. Trzeba zaznaczyć, że grubsza cholewka nie zawsze jest cieplejsza. Liczy się także rodzaj materiału i jego jakość. Świetnie sprawdzają się na przykład warstwy ocieplające z polaru albo sztucznej wełny. Nie można też pominąć tak ważnej kwestii jak materiał zewnętrzny zimowych butów dziecięcych. Najtrwalsza jest naturalna skóra licowa, która ma także wodoodporne właściwości. Możesz też zainwestować w nubuk albo modele częściowo lub w całości wykonane ze specjalistycznych materiałów syntetycznych.

Postaw na solidne wykonanie i komfort

buty zimowe dla dziewczynki

Buty, w których Twoja pociecha zimą będzie chodzić i biegać po terenach oddalonych od miasta, muszą spełniać szereg wymagań. Może się zdarzyć, że podczas pobytu za miastem zrobi się nieco cieplej, więc śnieg zacznie się topić. Buty dziecka powinny sprawdzić się w takich sytuacjach, a więc dobrze byłoby, aby miały wodoodporną podeszwę oraz przynajmniej dolną część cholewki. Sugerujemy też, aby wybrać model z wzmocnionym przodem i tyłem buta.

Choć buty dziecięce na zimę trzeba zmieniać każdego roku, to warto zainwestować w solidnie wykonane modele, które zapewniają dziecku większe bezpieczeństwo w trudnym terenie i są na ogół bardzo wygodne. Jeśli szukasz par wysokiej jakości, odwiedź CCC. Tam znajdziesz buty zimowe dziecięce dostosowane do użytkowania zarówno w miejskich, jak i w bardziej wymagających warunkach. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online masz dostęp do szerokiego i zróżnicowanego asortymentu CCC!