Ciekawostki

Buldog angielski – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Buldog angielski

Rasy psów dzieli się ze względu na ich cechy charakterów i wygląd. Jedni wolą psy duże i groźne, inni cenią sobie psy rodzinne, jeszcze inni chcą psa małego. Do najpopularniejszych ras psów małych rozmiarów należy Buldog Angielski. To rasa psów niewielkich ale bardzo oddanych i wiernych.

1. Buldog Angielski to pies niewielkich rozmiarów, przysadzisty i krępy, jego głowa jest nieproporcjonalnie duża w stosunku do reszty ciała. Ma krótkie nogi i krótki ogon.

2. Jego sierść jest krótka a umaszczenie jest w różnych odcieniach czerwieni i brązu z białymi elementami. Sierść jest miękka, gładka, ciasno przylega do skóry, która jest pofałdowana głównie na pysku, głowie, plecach i szyi.

3. Buldog Angielski jest psem przyjaznym, rodzinnym i oddanym, ale wymaga konsekwencji w wychowywaniu i w tresurze. Nie można mu pobłażać ani go lekceważyć, jego tresura nie dla każdego jest łatwa. Warto zapisać go na profesjonalną tresurę.

4. Rasa Buldog Angielski wywodzi się z Anglii. Przodkami tej rasy były Molosy. W dawnych czasach psy te były hodowane do walk z innymi psami, dlatego obecnie nie poleca się bawienia się z nimi w szarpanie czy siłowanie.

5. Rasa tych psów ma skłonność do różnych schorzeń. Najczęściej borykają się one z enostazą, chorobami oczu, wadami powiek. Zważywszy na liczne fałdki skóry, często też męczą się z problemami skórnymi, na przykład z zapaleniem skóry.

6. Psy te nie są zbyt odporne na wysokie temperatury. Latem wymagają szczególnej opieki i pielęgnacji. Organizm tych psów szybko się przegrzewa, dlatego trzeba mu w czasie letnich upałów zapewnić zacienione miejsce do wypoczynku i dużo wody.

7. Buldogi Angielskie nie są też psami, które lubią aktywność fizyczną. Lubią spokojne spacery ranną lub wieczorową porą. Raczej nie przepadają za aportowaniem. Są z natury dosyć leniwe.

8. Psy te są dosyć trudne w hodowli i bardzo wymagające. Są to psy dla osób, które znają się na tej rasie, gdyż ich wrodzona upartość i niezależność, może mocno przeszkadzać w tresurze.

9. Pies rasy Buldog Angielski jest psem domowym. Nie jest to pies, który może spędzać całe dnie na dworze. Lubi domowe lenistwo i wiedzie spokojny tryb życia.

10. Psy te mają duży apetyt, który należy zaspokajać ale w racjonalny sposób. Psy te powinny dostawać wysokiej jakości karmę dla psów, a także witaminy.