10 najlepszych restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowna Tatrzańska to jedno z najpiękniejszych miejsc na Podhalu.

Jest doceniane przez miłośników zimowego szaleństwa, a także przez turystów, którzy lubią odpoczywać na łonie natury. Bukowina Tatrzańska słynie ze swoich gorących źródeł, Termy bukowińskie oferują relaks i wypoczynek w zdrowotnych wodach. Ze wszystkich stron Bukowinę otaczają góry, widoki więc są tu nieziemskie.

Każdy też poleci tu regionalną kuchnię, serwowaną przez miejskie restauracje.

1. Schronisko Smaków Magdy Gessler

Schronisko Smaków Magdy Gessler, to miejsce o którym słyszał każdy. Magdę Gessler znaną restauratorkę i celebrytkę, znają praktycznie wszyscy. To bardzo barwa postać. Jej restauracja w Bukowinie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W lokalu podawane są tradycyjne góralskie przysmaki w bardzo wykwintnej postaci. Warto zarezerwować sobie wcześniej w tym miejscu stolik.

2. Karczma Wanta

Krczma Wanta ma bardzo dobre opinie głównie przez to, że jedzenie serwowane w tym miejscu jest zawsze świeże i smaczne. Ceny są stosunkowo niskie jak na ten rejon Polski a wybór dań kuchni domowej i regionalnej całkiem spory.

3. Pod Stancyjom

Pod Stancyjom można się najeść do syta za niewielką cenę. To lokal gdzie serwuje się kuchnię środkowoeuropejską, we wnętrzach o wystroju typowo góralskim. Na szczególne wyróżnienie w menu zasługuje regionalny grzaniec, który idealnie nadaje się na zimne wieczory.

4. Restauracja Urwis House

Restauracja Urwis House to wspaniałe miejsce gdzie można dobrze zjeść a przy okazji posłuchać góralskiej muzyki. Na dodatek widoki z okien tego miejsca są prawdziwie zachwycające. Regionalne przystawki robią tu prawdziwą furorę.

5. Karczma u Leśnego

Karczma u Leśnego oferuje najlepsze zupy w regionie. Każda potrawa jest tu przygotowywana z dużym sercem i sztuką kulinarną. Właściciel niezwykle sympatyczny, chętnie rozmawia z gośćmi.

6. Karczma Szymkówka

Karczma Szymkówka to lokal z którego widoki na Tatry wprost zapierają dech w piersiach. To typowy góralski lokal, który ma wiele do zaoferowania gościom. Do posiłków przygrywa muzyka, co jest bardzo przyjemne.

Jedzenie jest smaczne, ceny raczej niewygórowane. Dużą popularnością cieszy się tu stek barani, rarytas góralski.

7. Karczma Giewont

Karczma Giewont to kolejna propozycja lokalu góralskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. To obiekt, gdzie każde danie jest bardzo starannie przygotowywane, czuć w potrawach składniki najwyższej jakości. Miła obsługa i piękny wystrój.

8. Karczma Szarotka

Karczma Szarotka to niewielki lokal, który jednak cieszy się dużym zainteresowaniem. Obsługa jest bardzo prężna, nawet w szczycie sezonu radzi sobie doskonale z obsługą gości. Jedzenie jest świeże i bardzo smaczne, dosyć też urozmaicone.

9. Karczma u Ignatka

Karczma u Ignatka to mała knajpka, bardzo urocza i przytulna. Polecana jest na szybkie posiłki, gdy nie ma się dużo czasu na czekania na zamówienie. Porcje są bardzo duże i można się nimi konkretnie najeść.

10. Karcma u Wróbla

Karcma u Wróbla słynie przede wszystkim z doskonałej obsługi kelnerskiej. Obsługa jest niezwykle miła, doskonale sobie radzi nawet w największym szczycie, sprawnie obsługuje zamówienia. Jedzenie wyjątkowo dobre i w niskiej cenie.

4.5/5 - (liczba ocen: 11)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.