Australia i OceaniaCiekawostki

Najlepsze ciekawostki, informacje i fakty o wyspie Bora-Bora

Wyspa Bora Bora

Bora Bora to tropikalna wyspa w Polinezji Francuskiej, która składa się ze 118 wysp podzielonych na pięć grup. Wyspy Towarzystwa Wulkanicznego na środkowym Południowym Pacyfiku to miejsce, gdzie znajduje się Bora Bora, w połowie drogi między Australią a USA.

Wyspy są położone na wodach około 230 kilometrów na północny zachód od Papeete. Otoczona jest laguną i rafą koralową. Poznaj fascynujące ciekawostki o wyspie Bora Bora.

1. Wśród rdzennych mieszkańców Polinezji Francuskiej, wyspa Bora Bora jest znana jako Romantyczny Raj.

2. Podczas II wojny światowej Stany Zjednoczone wybrały Bora Bora jako bazę zaopatrzeniową dla swojej floty na Południowym Pacyfiku. Działała ona jako magazyn ropy naftowej, lądowisko i baza samolotów morskich. Wokół niej zbudowano kilka fortyfikacji obronnych.

3. Dla ochrony przed najeźdźcami, Amerykanie zainstalowali osiem dział po wszystkich stronach wyspy. Spośród tych ośmiu, sześć jest nadal obecnych na wyspie, przypominając o jednym z istotnych aspektów historii. Na szczęście II wojna światowa nie wyrządziła wiele szkody dziewiczej urodzie wyspy.

4. Bora Bora jest znana z ciemnych pereł.

5. Istnieją mity na temat wyspy. Krąży legenda o tym, że odbywa się tutaj nieustanna impreza i że nie ma tu transportu publicznego. Ale to wszystko to mylące informacje. Mieszkańcy tej wyspy mają swoją własną bogatą historię kulturalną. Wyspa jest bardzo spokojna i cicha. W mieście kursuje autobus komunikacji miejskiej.

6. Bora Bora obejmuje obszar 29,3 km2

7. W języku tahitańskim, z którego wybrano słowo Bora Bora, nie ma „B”? Raczej ma ono literę „P” i dlatego nazywa się ją Pora Pora.

8. Bora Bora to jedna z najbardziej ustronnych wysp na świecie.

9. Wyspy są częścią grupy wysp Leeward.

10. Połowa populacji Bora Bora ma mniej niż 20 lat.

11. Vaitape jest główną osadą, położoną na zachodniej stronie głównej wyspy.

12. Wyspy słyną z licznych luksusowych kurortów

13. Kapitan James Cook odkrył tą wspaniałą wyspę w 1769 roku.

14. Wyspy Bora Bora są otoczona kilkoma pięknymi wysepkami, do których należą: Motu Tapu, Motu Ahuna, Tevairoa, Motu Tane, Motu Mute, Motu Tufari, Motu Pitiaau, Sofitel Motu, Motu Toopua i Toopuaiti.

15. Ta wyjątkowa wyspa narodziła się z erupcji wulkanu około czterech milionów lat temu. Pozostawała niezamieszkała, opuszczona i nieznana przez długi, długi czas, dopóki nie odkryli jej ludzie z pobliskiej wyspy Tongan.

16. Co zaskakujące wyspa jest całkowicie wolna od szkodników, trujących węży i owadów.

17. Bora Bora nazywana jest romantyczną wyspą, ponieważ oferuje prywatność najbardziej pożądaną przez zakochane pary. Na wyspie znajdują się bungalowy, prywatne plaże i laguny dla par.