Polska

9 Najlepszych Restauracji w Biskupinie

Biskupin to stanowisko archeologiczne i naturalnej wielkości model ufortyfikowanej osady z końca epoki brązu w północno-środkowej Polsce. Znajduje się w malowniczej okolicy na Jeziorze Biskupińskim na bagnistym półwyspie. W okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc wraz z ofertą noclegową, w których warto się zatrzymać podczas zwiedzania Biskupina. Większe i typowe restauracje są oddalone kilkanaście minut jazdy samochodem. Zobacz listę 10 najlepszych restauracji w Biskupinie.

1. Dwór Marcinkowo Górne

fot. fb.com/dwormarcinkowo

To magiczne miejsce, przepełnione niezwykłą atmosferą. Restauracja znajduje się w odległości zaledwie ok. 5 km od Biskupina. Ten barokowy dworek to wyjątkowe miejsce do zorganizowania klimatycznego wesela. Restauracja specjalizuje się w daniach kuchni polskiej. Warto podkreślić, że jest to miejsce bardzo eleganckie, idealne na oficjalne spotkania biznesowe, czy rodzinne.
Adres: Dwór Marcinkowo Górne

2. Dom Muzealnika – noclegi w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie

fot. fb.com/MA.Biskupin

Decydując się na pobyt w tym miejscu można liczyć na smaczny i syty posiłek. Restauracja oferuje dania kuchni polskiej: zupa pomidorowa, rosół z makaronem, klopsiki, udka z kurczaka, kotlety schabowe, gulasz, bigos. Lokal serwuje również śniadania i kolacje. To doskonałe miejsce na pikniki firmowe, imprezy integracyjne, bale sylwestrowe, wesela, komunie, chrzciny. Można tu nie tylko smacznie zjeść, ale przede wszystkim odpocząć w otoczeniu przyrody.
Adres: Biskupin 6

3. Interaktywne Muzeum Rybactwa 

fot. fb.com/interaktywnemuzeumrybactwabiskupin

To część kompleksu w Biskupinie. Również tu dostępna jest dla gości restauracja. Istnieje też możliwość zarezerwowania noclegu.
Adres: Biskupin 6

4. Chata Pałucka w Biskupinie 

fot. fb.com/MA.Biskupin

To miejsce dla osób, które chcą przekąsić coś przed lub po zwiedzaniu Chaty Pałuckiej. Nie jest to typowa restauracja, a lokal gastronomiczny dla przyjezdnych. W sezonie jest bardzo oblegany.
Adres: Biskupin 3

5. Evelyn Cafe

fot. fb.com/p/Evelyn-Cafe-100070161185172

Ten lokal gastronomiczny znajduje się na terenie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. To świetne miejsce na odpoczynek podczas zwiedzania. Można zjeść tu smaczne, domowe ciasto i napić się dobrej kawy. Mieści się tuż obok Wioski wczesnopiastowskiej.
Adres: Biskupin 3

6. Bar pod Strzechą

Podróż z Biskupina do tego lokalu zajmuje zaledwie 17 minut. Jest to miejsce warte odwiedzenia, także ze względu na otaczającą je przyrodę i panującą tu atmosferę. Restauracja otwarta jest tylko w weekendy.
Adres: 88-410 Chomiąża Szlachecka

7. Biskupin Przystań Biskupińska Obiady Noclegi 

Miejsce funkcjonuje przede wszystkim jako baza noclegowa dla grup. Obiady domowe w restauracji dostępne są dla osób nocujących w obiekcie. Organizowane są tu stypy, zjazdy rodzinne, wesela.

8. Restauracja – Hotel Pałacowa

Podróż z Biskupina do tego lokalu zajmuje ok. 11 minut. Restauracja jest otwarta od poniedziałku do piątku. Warto udać się tu na kaczkę po „staropolsku”, aromatyczne zrazy z dzika, czy bardziej egzotyczne dania, jak np. pierogi rybne z rakami w sosie koperkowym. Dania w menu są bardzo wyrafinowane. Znajdziemy tu m.in. carpaccio z polędwicy, camembert smażony z żurawinami, pierogi z dynią, żeberka duszone, ozorki wołowe, golonkę duszoną w piwie, dania jarskie, ryby i desery. Wnętrze restauracji, jak i sam budynek z zewnątrz, są niezwykłe. To nie tylko dobre miejsce na uroczyste spotkania rodzinne, komunie, wesela, chrzciny, bankiety firmowe. W lokalu można bardzo romantycznie spędzić czas tylko we dwoje. W piwnicy restauracji znajduje się salka bilardowa i bar, gdzie można napić się wina.
Adres: 2, 88-420 Grochowiska Szlacheckie

9. Restauracja Werbena
Lokal znajduje się 17 minut jazdy samochodem od stanowisk archeologicznych w Biskupinie. Wnętrza restauracji są dosyć proste, ale mają swój wyjątkowy klimat. Restauracja Werbena oferuje wyłącznie zdrowe jedzenie. Do przygotowywania dań wykorzystywane są wyłącznie naturalne produkty. Zioła, którymi przyprawiane są potrawy, pozyskiwane są w hotelowego ogrodu. Można tu skosztować warzyw takich jak jarmuż i topinambur, które są już zapomnianym elementem tradycyjnej kuchni polskiej. Restauracja działa w zgodzie z ideą Slow Food. Promuje ona nie tylko regionalne, ale i już zapomniane produkty. Warto wybrać się tu na pierogi z mięsem jelenia, ziemniaki z ogniska, zupę szczawiową, żurek rybny, chłodnik na zsiadłym wiejskim mleku, babkę piaskową. Do dyspozycji gości jest też bogata karta win z Francji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Argentyny, Nowej Zelandii, Urugwaju, Grecji, czy USA. Na indywidualne życzenie istnieje możliwość przygotowania dań bezglutenowych, bezmlecznych, czy wegańskich. Z restauracyjnego tarasu roztacza się przepiękny widok na jezioro.
Adres: Chomiąża Szlachecka