Polska

10 Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci w Biskupinie i Okolicach

drewno

Biskupin, jest to wieś, która znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Położona jest w obrębie historyczno-etnograficznego rejonu zwanego powszechnie Pałkami.

W Polsce znany jest przede wszystkim ze stanowiska archeologicznego, które dokonało odkrycia, które było jednym z najważniejszych odkryć archeologicznych w dziejach zarówno Polskiej ale także i Europejskiej archeologii.

Jest to miejsce, które przez sporą ilość atrakcji, jest idealnym celem rodzinnych wycieczek z najmłodszymi turystami.

1. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Odkrycie starożytnej osady, było kluczowym wydarzeniem w polskiej archeologii. Kiedy w roku 1933 poziom wody w Jeziorze Biskupińskim obniżył się drastycznie, to zaczęły być widoczne fragmenty umocnień i murów starożytnej osady. Badania nad osadą trwały przed wojną, jak i po niej i doprowadziły do odkrycia całego planu osady. Obecnie w tym miejscy znajduje się zrekonstruowana osada z czasów kultury łużyckiej, co sprawia, że można poczuć się jak woj, czy wojowniczka sprzed wielu wieków. Dzieci z pewnością docenią to w jaki sposób to miejsce dba o pamięć o tym co było.

2. Muzeum Kolejki Wąskotorowej

Dzieci uwielbiają pociągi, lokomotywy i parowozy, dlatego wycieczka w tak niezwykłe miejsce, jakim jest muzeum kolejki wąskotorowej w miejscowości Wenecja, to przeżycie, które na długo zapadnie w pamięci maluchów. Jest to największy skansen tego typu w Europie. Duża część z wystawowych lokomotyw i wagonów jest otwarta, co pozwala na zwiedzanie eksponatów od wewnątrz. W muzeum znajduje się też oczywiście sklepik z pamiątkami, bez których żaden młody odkrywca wyjechać po prostu nie może.

3. Interaktywne Muzeum Rybactwa

Rybołówstwo jest jedną z najstarszych form łowieckich znanych ludzkości, dlatego wycieczka do Interaktywnego Muzeum Rybactwa, będzie dla dzieci sporą atrakcją, ponieważ poznają w tym miejscu wiele ciekawych rzeczy. W ekspozycji są wielkie makiety różnorakich ryb, wraz z ich przekrojami organów wewnętrznych. Są tutaj również żywe ryby, pływające w imponujących akwariach. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja wędek. Każdy młody rybak i rybaczka znajdą tutaj coś dla siebie.

4. Jezioro Biskupińskie

Muzeum archeologiczne na jeziorze biskupińskim jest nie lada atrakcją, ale samo jezioro też jest godne uwagi. Ten wielki akwen wodny, który miejscami osiąga głębokość nawet 13 metrów, jest pięknym przykładem tego, jak niesamowity może być naturalny krajobraz. Jezioro i widniejące na nim drewniane mury Biskupina tworzą tak niesamowity widok, że z pewnością podziwiać go będzie każdy maluch.

5. Zamek w Wenecji

Zamek znajdujący się w miejscowości Wenecja, koło Żnina jest budowlą ze sporą historią. Ten powstały w XIV wieku gród obronny, powstał w czasie panowania króla Kazimierza Wielkiego, który wzmacniał swój kraj, stawiając wielką liczbę kamiennych zamków. Budowla była też nazywana Diabelskim Zamkiem. Dzisiaj jest on już niestety ruiną, ale nadal zachowały się fragmenty murów i dziedziniec. Dzieci na pewno zainteresuje historia tego miejsca i skąd wzięła się nazwa Diabelskiego Zamku. Żeby zainteresować dzieci tym miejscem to zdradzę Wam, dlaczego nosił on taką nazwę. Otóż jest pewna legenda o tym miejscu, która mówi, że liczni świadkowie widzieli jak na zamku tym straszy Diabeł Wenecki, czyli jej były właściciel – Mikołaj Nałęcz. Był on najbardziej znanym właścicielem tegoż miejsca.

6. Silverado City

Dzieci uwielbiają klimaty dzikiego zachodu. Kowboje, rewolwery, Indianie, łuki. Zabawa w Indian i Kowbojów potrafi trwać często godzinami. Dlatego Silverado City, położone w Bożejewiczkach koło Żnina, to idealne miejsce na wycieczkę dla małych kowbojów i kowbojek. Pokazy i nauka tańca Country, napad na bank z użyciem ładunków wybuchowych, pokaz władania rewolwerem i lassem, pokaz rzutów tomahawkiem, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają w Silerado City. Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju, dlatego z pewnością przypadnie ono wszystkim najmłodszym podróżnikom.

7. Zaurolandia

Zlokalizowana w Rogowie Zaurolandia, to wspaniały park rozrywki dla dzieci w każdym wieku, który oferuje rozrywkę na bardzo wysokim poziomie. Każde dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie. Jeśli Twoja pociecha uwielbia archeologie i skamieliny z pewnością zainteresuje go wystawa skamieniałości z różnych epok. Dla tych, którzy wolą spędzać czas aktywnie, jest kolejka elektryczna, park linowy, dmuchane zjeżdżalnie, czy samochodziki elektryczne.

8. Aqua Park w Barcinie

Każde dziecko lubi wizyty na basenie, dlatego też odwiedziny aqua parku w Barcinie, będą sporą atrakcją. Kompleks posiada nowoczesne zjeżdżalnie, jacuzzi, baseny z hydromasażem, czy choćby brodzik dla najmłodszych ze zjeżdżalnią słonikiem.

9. Trakt Królewski w Gnieźnie

Traktat Królewski to nowa atrakcja, dla osób odwiedzających Gniezno. Jest to szlak spacerowy, wzdłuż którego prowadzą nas rzeźby królików, które nawiązują do najważniejszych postaci, czy wydarzeń z historii miasta. Dla dzieci jest przygotowana specjalna aplikacja na smartfony o nazwie,,Goń Króliczka’’, która pomoże zapoznać się z historią Gniezna.

10. Muzeum Początków Państwa Polskiego

Znajdujące się w Gnieźnie muzeum początków państwa polskiego, to świetna okazja, by opowiedzieć i pokazać dzieciom, że to właśnie Gniezno jest pierwszą i historyczną stolicą naszego kraju. Duża ilość bardzo ciekawych eksponatów z pewnością zainteresuje małych odkrywców.