Polska

Najlepsze Atrakcje dla Dzieci w Białce Tatrzańskiej Zimą 2024

wyciąg
Fot. lzur / Wikipedia

Białka Tatrzańska to wyjątkowo interesująca miejscowość dla turystów, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Warto rozważyć odwiedzenie Białki wraz z dziećmi, bo i dla nich atrakcji nie zabraknie. Dobrze byłoby jednak zapoznać się z nimi nieco wcześniej, aby wiedzieć, dokąd konkretnie warto byłoby się udać.

Niezależna Strefa Zabawy w Termach Bania

Termy Bania cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów przybywających do Białki Tatrzańskiej. Będąc w tej wsi z dziećmi, dobrze byłoby udać się do strefy o nazwie Niezależna Strefa Zabawy. Znajduje się tam bowiem całe mnóstwo udogodnień dla najmłodszych.

Mowa tu chociażby o różnego rodzaju zjeżdżalniach. Z niektórych chętnie skorzysta większość dzieci, a inne zarezerwowane są dla miłośników tych bardziej ekstremalnych wrażeń. Woda termalna w tej strefie sięga mniej więcej 35 stopni Celsjusza, a więc jest wysoka.

Zdecydowana większość osób będzie zadowolona z kąpieli w basenach znajdujących się w tej strefie. Dzieciom dedykowane są przede wszystkim takie udogodnienia jak parasol wodny, zwany grzybkiem, a także jeżyk czy plac zabaw. Warto zaznaczyć, że na placu zabaw o najmłodszych dbają opiekunowie.

Dzięki temu, dzieciaki mają zapewnione bezpieczeństwo. Rodzice mogą zaś zrelaksować się w interesujący ich sposób, a nie jedynie martwić się tym, czy ich pociechy na pewno są bezpieczne.

Szczyt Kotelnicy

Wiele dzieci przepada za górskimi wędrówkami, a te które za tym nie przepadają naprawdę warto do tego namówić. Istnieje wiele szlaków, którym są w stanie sprostać dzieciaki. Dobrze byłoby wybrać się między innymi na szczyt Kotelnicy. Okazuje się bowiem, że rozciąga się stamtą naprawdę niesamowity widok. Można obserwować stąd najwyższe i najpiękniejsze szczyty Tatr.

Na tym jednak nie koniec. Nie zabrakło tu bowiem atrakcji, które dedykowane są właśnie dzieciom. Mowa tu między innymi o specjalnie zabezpieczonym torze saneczkowym. Jak zaś powszechnie wiadomo, jazda na sankach to prawdziwa radość dla zdecydowanej większości dzieci.

Lodowy Zamek

Lodowy Zamek to jedna z większych i ciekawszych atrakcji znajdujących się w Białce Tatrzańskiej. Jak sama nazwa tego obiektu wskazuje, został on wykonany z lodu. Nietrudno się więc domyślić, że zimą mamy do czynienia z doskonałymi warunkami, jeśli chodzi o odwiedziny w nim. Lodowy Zamek zachwyca przede wszystkim licznymi rzeźbami lodowymi.

Mają one szansę zachwycić zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Wizyta w Lodowym Zamku może zatem stanowić prawdziwą przyjemność dla całej rodziny. Najlepiej będzie udać się do tego obiektu w weekend. Wówczas w miejscu tym organizowane są bardzo ciekawe przedstawienia. Dobrze byłoby więc śledzić na bieżąco informacje na stronie powiązanej z Lodowym Zamkiem.

Domek do góry nogami

W Białce Tatrzańskiej znajduje się także dom do góry nogami, który to stanowi kolejną atrakcję dla dzieci. Wydaje się, że ma ona szansę przypaść do gustu przede wszystkim tym dzieciakom, które nigdy wcześniej z takiej atrakcji nie korzystali. Podłoga jest w takim domu sufitem, natomiast sufit pełni tutaj rolę podłogi. Dla malca może okazać się to nie lada zaskoczeniem!

Szczególnych wrażeń dostarczy dziecku spacer w głąb domku do góry nogami. Warto zrobić w tym miejscu kilka zdjęć, które będą stanowić świetną pamiątkę pobytu w Białce Tatrzańskiej zimą.

Labirynt śnieżny

Dzieciom może spodobać się również labirynt śnieżny w Białce Tatrzańskiej. Posiada on stosunkowo niewielkie rozmiary, ale mimo tego stanowi atrakcję nie tylko dla najmłodszych, ale i dla tych starszych. Zima jest zaś zdecydowanie najlepszą porą na odwiedziny w tym wyjątkowym miejscu. Przed pociechą stanie nie lada wyzwanie, jakim będzie wydostanie się z labiryntu.

Kiedy już uda jej się tego dokonać, nadal będzie miało sporo powodów do radości. Po wyjściu z labiryntu, oczom dziecka ukaże się bowiem górka. Pociecha będzie mogła zjeżdżać z niej na przykład na specjalnym jabłuszku. To prawdziwa gratka dla małych miłośników śnieżnego szaleństwa.

Stragany z pamiątkami

Nie od dziś wiadomo, że dzieci, zwłaszcza te małe kochają pamiątki. Spacer pomiędzy straganami z różnego rodzaju pluszakami, brelokami czy innego rodzaju przedmiotami wyda się więc malcowi bardzo interesujący. Warto zachęcić pociechę do wybrania sobie jednej bądź kilku drobnych pamiątek dla siebie oraz swoich przyjaciół.

Dzięki temu, dziecko będzie miało okazję doświadczyć tego, jak wielką radość sprawia obdarowywanie innych. Na takich straganach bardzo często sprzedawane są też różnego rodzaju smakołyki. Pociesze może posmakować oscypek ze słodką żurawiną, jak również lody na ciepło. Wydaje się, że wielu dzieciom posmakuje też słodzona miodem herbata. W górskich miejscowościach nie brakuje też takiej, do której dodawany jest aromatyczny sok z malin.