10 Ciekawostek o Beyonce dla dzieci

Beyonce
źródło: S Pakhrin / Truu / Wikipedia

Beyonce jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek wszech czasów.

Zaczynała karierę w zespole Destiny’s Child, aby po latach zdecydować się na karierę solową i wydanie płyty „Dangerously in love”, na której znalazły się takie przeboje, jak „Crazy in love” czy „Baby boy”. Co warto wiedzieć o artystce?

Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki o Beyonce.

1. Rodzina

Beyonce urodziła się w Teksasie. Jej rodzicami są Matthew i Tina Knowles. Ma również siostrę, Solange, która również jest piosenkarką i producentką muzyczną.

2. Talent muzyczny

Artystka od dziecka miała wielki talent muzyczny. Pierwsze zespoły, w których śpiewała, brały udział w przeglądach talentów dla dzieci. Kiedy miała szesnaście lat, odkrył ją producent, Wyclef Jean, któr współpracował między innymi z Whitney Houston i Lauryn Hill.

3. Destiny’s Child

Po burzliwych zmianach w zespole Destiny’s Child na początku lat dwutysięcznych wyklarował się skład, który miał przejść do historii muzyki. Były w nim Beyonce Knowles, Michelle Williams i przyjaciółka Beyonce z dzieciństwa, Kelly Rowland. Razem trio nagrało takie przeboje, jak „Survivor” czy „Independent woman” wykorzystane w filmie „Aniołki Charlie’go”.

4. Bonnie and Clyde

W 2002 roku Beyonce pojawiła się gościnnie w utworze „Bonnie and Clyde” Jaya-Z. Plotki głoszą, że to właśnie od tego momentu rapera i piosenkarkę połączyła miłość. W ciągu kolejnych lat mieli stać się najpotężniejszą i najbogatszą parą w show-biznesie.

5. Jay-Z

Jako para, a później małżeństwo Jay-Z i Beyonce nagrali największe hity w świecie muzyki r’n’b i hip-hop. Należą do nich na przykład „Crazy in love”, „Deja vu”, „Upgrade you” czy „Drunk in love”.

6. Trójka dzieci

Beyonce ma trójkę dzieci z Jayem-Z. W 2012 roku urodziła się ich córka, Blue Ivy, a kilka lat później bliźnięta Sir i Rumi.

7. Nagradzana artystka

Beyonce należy do najczęściej nagradzanych artystek w historii. Zdobyła wielokrotnie wszystkie najważniejsze statuetki w kategoriach muzycznych, a pod tym względem wyprzedzają ją jedynie Whitney Houston oraz Michael Jackson.

8. Bono

Beyonce miała okazję występować na jednej scenie z wieloma legendami muzyki. Do historii przeszły jej występy z Tiną Turner, Princem, Carlosem Santaną czy Bono.

9. Przyjaźnie

Gwiazda bardzo przyjaźni się z Gwyneth Paltrow i jej byłym mężem, Chrisem Martinem, który jest liderem zespołu Coldplay. Przyjaciele często opiekują się nawzajem swoimi dziećmi i bywają na wspólnych imprezach.

10. Liczba 4

Ulubioną liczbą Beyonce jest liczna cztery, który ma dla niej symboliczne znaczenie. W związku z tym posiadłość, w której piosenkarka zamieszkała wraz z rodziną, ma kształt litery cztery z lotu ptaka.

4.5/5 - (liczba ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.