Ciekawostki

Beagle – 10 ciekawostek dla dzieci

beagle

1. Beagle to małe psy. Kiedyś były wykorzystywane do polowań na zające – tropiły zwierzynę i wskazywały zajęcze nory. Obecnie częściej są to psy do towarzystwa.

2. Miłośnikami tych psów był król angielski Henryk VIII. Jednak najsłynniejszą i największą miłośniczką tych psów była jego córka Elżbieta I.

3. Mają bardzo łagodne i piękne spojrzenie. W większej mierze jest to wynik tego, że mają urocze, duże oczy, na dodatek o ciemnej, brązowej barwie.

4. Beagle to pies bardzo żywiołowy, energiczny i wesoły. Ma jednak łagodne usposobienie. Po prostu bardzo lubi się bawić, najlepiej na świeżym powietrzu i gdyby jeszcze podczas zabawy mógł bardzo dużo biegać.

5. Mimo, że pierwotnie hodowany był od polowań nie ma w sobie zawziętości, zajadłości, czy agresji. Jest to bardzo towarzyski pies, który lubi otoczenie ludzi i innych psów.

6. Ich szkolenie jest bardzo łatwe i przyjemne. Jednak żeby było widać efekty, trzeba być bardzo konsekwentnym w tresurze i zapewnić psu odpowiednią ilość ruchu. Jeśli pies mało się rusza lub rzadko spędzamy z nim czas na szkoleniu może być rozkojarzony, zbyt podekscytowany lub uważać wszystko za zwykłą zabawę.

7. Beagle to bardzo głośne psy. Lubią poszczekać czasami po prostu od tak. Często więc będą ujadać z nudów. Jeśli więc beagle szczeka na nasz widok nie zawsze może to oznaczać, że nas nie lubi. Czasami po prostu musi zaszczekać.

8. Mimo, że w ich charakterze nie widać, że są psami do polowań, widać po ogrodzie ich właściciela. Beagle uwielbiają kopać doły i szukać zakopanych rzeczy – były hodowane na potrzeby rozkopywania nor, co im zostało w genach. Można temu zaradzić odpowiednią tresurą i zadbaniu o to, by pies się nie nudził.

9. Beagle to coraz bardziej popularne psy do towarzystwa. Według statystyk to czwarty najpopularniejszy pies w USA i jeden z bardziej popularnych psów w Polsce.

10. Beagle mają bardzo charakterystyczne długie, oklapłe uszy. Dodają one im uroku, ale przy myciu wymagają też specjalnej uwagi.