Polska

5 Najlepszych Basenów we Wrocławiu 🏊

basen

Wrocław to największe miasto Dolnego Śląska, a zarazem miejsce, które co roku odwiedzane jest przez tysiące turystów. Nic dziwnego – nie brakuje tu atrakcji dla całej rodziny. We Wrocławiu odwiedzić można liczne muzea i galerie sztuki, zobaczyć przepiękny, zabytkowy Rynek, a także wziąć udział w tematycznych jarmarkach i cyklicznie organizowanych wydarzeniach. Dużą atrakcją są tutejsze baseny i aquaparki, które zapewniają mnóstwo rozrywki dla dzieci i dorosłych: bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku, fanem zjeżdżalni i zabaw wodnych, czy osobą, która lubi poleżeć na leżaku w otoczeniu basenowych lagun, we Wrocławiu z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

1. Aquapark Wrocław

Największym centrum sportowo-rekreacyjnym w mieście jest Aquapark Wrocław. Zapewnia on wielogodzinną rozrywkę dla wszystkich amatorów wodnego szaleństwa, rodzin z dziećmi, a także osób, które pragną odpocząć od zgiełku miasta. Do najważniejszych atrakcji obiektu należą:

– 7 zjeżdżalni wodnych, w tym zjeżdżalnie dziecięce i rodzinne, zjeżdżalnia pontonowa Magic Eye oraz szybka zjeżdżalnia TURBO,
– duży basen ze sztuczną falą,
– halodarium i tepidarium, pomieszczenia, w których panują wysokie temperatury, mające pozytywny wpływ na układ oddechowy,
– zewnętrzny basen z wodą solankową, w którym znajdują się stanowiska do hydromasażu,
– saunarium z kilkoma saunami fińskimi i łaźniami parowymi,
– Ogród Saunowy ze ścieżkami sensorycznymi i leżakami do odpoczynku.

W Aquaparku Wrocław nieustannie odbywają się zajęcia sportowe, lekcje pływania od podstaw, kursy doszkalające, a także imprezy tematyczne i cykliczne. W obiekcie funkcjonuje klub fitness, specjalna strefa SPA & Wellness, a także kilka restauracji. Dużą atrakcją jest możliwość wzięcia udziału w ceremoniach saunowych, które prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych mistrzów saunowania – wykorzystuje się wówczas tradycyjne techniki nagrzewania i schładzania organizmu, którym towarzyszą elementy aromaterapii i muzykoterapii. Relaks zapewniają także seanse aromatyczne, które obejmują poczęstunek, biczowanie ciała suchymi gałązkami, peelingi i maski na ciało oraz wdychanie aromatów kwiatów i ziół.

2. Wrocławskie Centrum SPA

Wrocławskie Centrum SPA to idealne miejsce na odpoczynek. Duży kompleks zawiera trzy baseny sportowo-rekreacyjne, przepiękne saunarium z sauną parową i suchą, strefę SPA & Wellness, siłownię oraz salę do fitnessu. W Centrum SPA odbywają się różne zajęcia grupowe, takie jak spinning, aquafitness, lekcje pływania, a także ceremonie saunowe, które instruowane są przez sauna mistrzów. W strefie SPA możemy oddać się w ręce nie tylko kosmetologów i kosmetyczek, ale również masażystów i terapeutów, którzy wykorzystują uzdrawiającą moc wody, ruchu i naturalnych składników wzmacniających i pielęgnujących skórę. Odbywają się tu m.in. zabiegi z borowiny, uzdrawiające kąpiele (np. jodowo-bromowe) i okłady ciała z pyłu wulkanicznego. To, co odróżnia Wrocławskie Centrum SPA od innych basenów i aquaparków w mieście, to niesamowity wystrój wnętrz, który nawiązuje do antycznych łaźni.

3. Pływalnia „Orbita”

Wrocławska Pływalnia „Orbita”, należąca do Klubu Sportowego SPARTAN, to miejsce przyciągające przede wszystkim miłośników aktywności fizycznej. W kompleksie sportowym znajdują się dwa baseny o długości 25 metrów, a także nieco mniejszy basen szkoleniowy, który wykorzystywany jest do prowadzenia indywidualnych lekcji pływania. Organizowane są tu również grupowe zajęcia szkoleniowe (dla niemowląt, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także dla starszej młodzieży i osób dorosłych), lekcje doszkalające techniki pływackie oraz aquafitness i wodna zumba.

W całym kompleksie umieszczono także liczne sale treningowe, siłownię, salę fitness (na której odbywają się zorganizowane zajęcia) oraz kameralne saunarium z czterema saunami: sauną na podczerwień, łaźnią parową, sauną suchą oraz grotą solną.

4. Basen Kłokoczyce

Przy ulicy Kłokoczyckiej 2 we Wrocławiu położony jest zewnętrzny, czynny w sezonie letnim Basen Kłokczyce. Kąpielisko funkcjonuje od początku czerwca do końca sierpnia, a podczas najbardziej upalnych dni przyciąga mieszkańców Wrocławia i wypoczywających w mieście turystów. Łącznie znajdują się tu trzy baseny: duży basen sportowy z wyznaczonymi torami do pływania, basen rekreacyjny, a także płytki brodzik dla najmłodszych dzieci. Dużą atrakcją tego miejsca jest zjeżdżalnia wodna, oferująca duży zastrzyk adrenaliny dla osób w każdym wieku. Wypoczywający nad Basenem Kłokoczyce mogą korzystać także z rozległego tereny wypoczynkowego oraz boiska do uprawiania siatkówki. Na najmłodszych czeka dobrze wyposażony plac zabaw z huśtawkami i zjeżdżalniami.

5. Centrum Basenowo-Sportowe RADECO

Centrum Basenowo-Sportowe RADECO to kameralny kompleks basenów, na który składają się zaledwie dwie niecki: basen szkoleniowy (dla osób uczących się pływać) oraz duży basen sportowy o długości 25 metrów. Podczas, gdy duży basen wykorzystywany jest przede wszystkim przez dobrych pływaków, na małym odbywają się również zajęcia aquafitnessu, a także szkolenia dla niemowląt, dzieci, młodzieży i osób dorosłych.