5 najlepszych basenów w Warszawie i okolicy

Warszawa to miasto, w którym nie brakuje atrakcji dla całej rodziny. Znajdują się tu oryginalne, małe muzea prywatne, ogromne zbiory kolekcji sztuki, centra naukowe, a także liczne obiekty sportowe i rekreacyjne. To właśnie warszawskie baseny stanowią idealną alternatywę na spędzenie aktywnego popołudnia: a jest ich tu całe mnóstwo! W mieście i jego bezpośrednich okolicach znajdziemy zarówno ogromne aquaparki z wieloma atrakcjami dla dzieci, jak i kameralne, sportowe pływalne i bezpieczne kąpieliska na świeżym powietrzu, które przyciągają mieszkańców miasta i turystów w letnie dni.

1. Park Wodny „Warszawianka”

Park Wodny „Warszawianka” zlokalizowany jest na stołecznym Mokotowie i stanowi najczęściej odwiedzany kompleks basenowy w mieście. W obiekcie znajdują się m.in. baseny rekreacyjne, centrum fitness, korty do squasha oraz strefa SPA & Wellness, w której oferowane są zabiegi kosmetyczne i masaże całego ciała. Wszyscy goście obiektu mogą korzystać z dużego basenu olimpijskiego oraz wodnych atrakcji na terenie rozległych basenów rekreacyjnych: wanien do hydromasażu, kilku zjeżdżalni, stanowisk z gejzerami podwodnymi, kaskadami i biczami, brodzików dla dzieci oraz zjeżdżalni wodnych. Na zewnątrz obiektu znajduje się duży, podgrzewany basen zewnętrzny, dookoła którego umieszczono tarasy słoneczne.

Dużą atrakcją „Warszawianki” jest tzw. Bania czyli sauna rosyjska, której prozdrowotne właściwości od wieków są wykorzystywane do leczenia różnych dolegliwości. Bania pozytywnie wpływa na układ oddechowy, nerwowy i krwionośny, łagodzi bóle pleców, kości i stawów, a także doskonale hartuje organizm i wzmacnia jego odporność. W „Warszawiance” przeprowadzane są specjalne sesje saunowe, podczas których można nauczyć się, w jaki sposób korzystać z sauny, by zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz najlepsze skutki korzystania z sauny.

2. Suntago – Park of Poland

Tuż przy granicy z Warszawą, w niewielkiej miejscowości Wręcza, znajduje się największy kryty aquapark z całej Europie, który otwarty został w 2019 roku. To prawdziwy, tropikalny raj, w którym przez cały rok panują idealne warunki do kąpieli. W kompleksie znajdują się dziesiątki atrakcji dla całej rodziny, a do najważniejszych z nich zaliczyć można:

– 17 zjeżdżalni wodnych, w tym zjeżdżalnie rodzinne, pontonowe i multimedialne,
– saunarium z 10 saunami tematycznymi (np. Mont Blanc, Wioska Egipska, Koreańska Sala Wypoczynku, Łaźnia Turecka),
– baseny termalne, siarkowe i solankowe, w których pobyt pozytywnie wpływa na kondycję skóry i stan całego organizmu,
– stanowiska do hydromasażu, wanny jacuzzi, bicze wodne, kaskady i gejzery,
– rozległy basen ze sztuczną falą.

Suntago to obiekt, który doskonale nadaje się do spędzenia nawet kilku dni pełnych rozrywki. Znajdują się tu duże baseny rekreacyjne, olimpijskie baseny sportowe, a także płytkie brodziki z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. W kompleksie umieszczono centrum Wellness & SPA, 6 restauracji serwujących m.in. kuchnię polską, amerykańską, włoską i azjatycką oraz komfortowe pokoje i apartamenty, w których goście mogą spędzić nocleg.

3. Termy Mszczonów

Innym obiektem w okolicach Warszawy, do którego z pewnością warto się wybrać, są Termy Mszczonów, które poszczycić się mogą wykorzystywaniem leczniczej, bardzo bogatej w minerały wody, mającej ogromny wpływ na zdrowie. Unikalne wody mazowieckie są przepełnione magnezem i potasem, doskonale oddziałują na skórę, łagodzą dolegliwości bólowe, polecane są również osobom, które cierpią na dolegliwości ze strony układu oddechowego.

Na terenie Term Mszczonów znajdują się baseny sportowe, rekreacyjne i solankowe, brodziki dla dzieci i zjeżdżalnie wodne. To idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku: kompleks posiada własne boiska do uprawiania sportów zespołowych, zewnętrzne tarasy, grotę solną i place zabaw dla najmłodszych. Dodatkowo znajdują się tu lokale gastronomiczne, które oferują ciepłe i zimne napoje, desery, szybkie przekąski i dania obiadowe.

4. Park Wodny „Moczydło”

Park Wodny „Moczydło” w Warszawie to miejsce, które przyciąga turystów i mieszkańców miasta w upalne, wakacyjne dni. Duży kompleks pod gołym niebem składa się z basenów (sportowego i rekreacyjnego), dużego brodzika ze strefą zabaw dla dzieci, licznych atrakcji wodnych (zjeżdżalni, rwącej rzeki, basenu ze sztuczną falą) oraz placów zabaw i wodnych torów przeszkód. Goście obiektu mogą korzystać m.in. ze stanowiska do wspinaczki, boisk do uprawiania sportów wodnych i miejsc do odpoczynku.

Latem w Parku Wodnym „Moczydło” odbywają się różne wydarzenia o charakterze sportowym i rozrywkowym. Organizowane są tu m.in. zajęcia aquafitnessu na świeżym powietrzu, aqua zumba oraz animacje dla dzieci i młodzieży.

5. Centrum Sportowe Wesolandia

Centrum Sportowe Wesolandia to idealne miejsce dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Punktem obowiązkowym pobytu w Wesolandii jest oczywiście tutejsza pływalnia, w której umieszczono baseny sportowe i rekreacyjne, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnię, gejzery i kaskady wodne, rwącą rzekę oraz stanowiska do hydromasażu.

Dużym atutem tego miejsca jest jego wyposażenie: znajdują się tu m.in. wodne zabawki dla dzieci, a także sprzęt, który pozwala na doskonalenie technik pływackich i ułatwia naukę pływania. W Wesolandii umieszczono także saunarium z 3 saunami (fińską, turecką i sauną na podczerwień), centrum fitnessu, siłownię oraz korty tenisowe.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.