7 najlepszych basenów w Katowicach

baseny katowice

Katowice – miasto to nie samym górnictwem stoi. Na terenie tego centrum Górnego Śląska znajdują się również godne polecenia baseny, gdzie można aktywnie spędzić czas lub po prostu zrelaksować się. W ofercie znajdują się ponadto różnorodne zajęcia prowadzone w wodzie. Baseny mieszczą się nierzadko na terenie większych obiektów, gdzie można skorzystać z innych propozycji sportowych, takich jak boiska, siłownie czy sale gimnastyczne. Warto więc poznać Katowice od tej sportowo-rekreacyjnej strony i skorzystać z choćby jednej z poniższych propozycji.

 

1. ORW Bugla MOSiR Katowice

Basen rekreacyjny tego obiektu ma wymiary 22 m x 26 m, a głębokość waha się tu od 1 m do 1,4 m. Wyposażony jest w ławkę z hydromasażem, masażery karku, gejzery, zjeżdżalnię rodzinną i zjeżdżalnię rurową. Na basenie małym, o wymiarach 24 m x 11,5 m i głębokości 1,2-1,6 m, do dyspozycji pozostaje ławka z hydromasażem, gejzery i masażery karku. Ponadto skorzystać można z pełnowymiarowego basenu sportowego oraz z brodzika dla dzieci, mającego postać basenów w kształcie koła. Wśród innych atrakcji obiektu znajduje się m.in. duże jacuzzi, które może pomieścić maksymalnie 70 osób.

2. Basen Brynów

Basen sportowy ma 6 torów pływackich i wyposażony został na stałe w pierwszy w Polsce system wykrywania utonięć. Wymiary niecki basenowej wynoszą 25m x 16 m, a głębokość 1,2-1,8 m. Basen rekreacyjny ma wydzielone 3 tory przeznaczone do nauki pływania. Część rekreacyjna obejmuje również brodzik dla dzieci, masażery wodne, gejzery, grzybka i jeżyka wodnego, ławeczkę powietrzną oraz dwie wanny jacuzzi. Atrakcję stanowi ponadto 80-metrowa zjeżdżalnia. Na terenie obiektu można skorzystać również m.in. z saun fińskich, sauny tureckiej czy prysznica wrażeń. Obiekt zarządzany jest przez Katowickie Wodociągi S.A.

3. Basen Burowiec 

Hala basenowa obejmuje basen sportowy z 6 torami pływackimi i systemem wykrywania utonięć, basen rekreacyjny z wydzielonymi torami pływackimi dla początkujących oraz brodzik przeznaczony dla najmłodszych. Basen sportowy ma wymiary 25 m x 16 m i głębokość wahającą się od 1,2 m do 1,8 m. Głębokość w basenie rekreacyjnym sięga 80 cm. Wśród dodatkowych atrakcji znajdują się ławeczki wodne, gejzery, masażery wodne, grzybek, a także jeżyk wodny. Można również skorzystać z jednej z dwóch wanien jacuzzi lub zjeżdżalni o długości 80 m. Na terenie obiektu znajduje się ponadto saunarium, a także jest możliwość wzięcia udziału w zajęciach z jogilatesu. Administratorem są Katowickie Wodociągi S.A.

4. Basen Zadole

Jest kolejnym obiektem podległym pod Katowickie Wodociągi S.A. Posiada również basen sportowy z 6 torami pływackimi i systemem wykrywania utonięć. Wymiary niecki basenowej wynoszą 25 m x 16m, a głębokość od 1,2 m do 1,8 m. Strefa rekreacyjna obejmuje basen rekreacyjny z 3 torami do nauki pływania dla początkujących oraz brodzik dla najmłodszych. Wśród atrakcji znajduje się 80-metrowa zjeżdżalnia, masażery wodne, grzybek i jeżyk wodny, gejzery, ławeczki wodne czy wanny jacuzzi. Na terenie obiektu znajduje się saunarium obejmujące m.in. saunę fińską i saunę turecką.

5. Basen w hotelu Silesian

Strefa mokra obejmuje basen o wymiarach 10 m x 5 m, jacuzzi przeznaczone dla maksymalnie 5 osób oraz miejsce do odpoczynku. Prowadzone są tu zajęcia z nauki pływania, a także aqua aerobiku. Na terenie obiektu znajdują się również różnorodne sauny, takie jak sauna sucha, sauna mokra czy sauna infrared. W strefie Wellness & SPA skorzystać można też z gabinetu masażu czy z zabiegów odchudzających.

6. Basen Centrum Sportowego Bażantowo

Basen rekreacyjny składa się z 4 torów pływackich, przy czym jeden z nich jest płytszy, przeznaczony do nauki pływania dla dzieci. Wymiary niecki basenowej wynoszą 17 m x 8 m. Znajdują się tu również dwie wanny jacuzzi i urządzenia do masażu wodnego. Na basenie organizowane są lekcje nauki pływania dla dzieci i dorosłych, a także zajęcia aquafitness i aquadance. Strefa przybasenowa saun sportowych obejmuje saunę suchą i saunę infrared. Na terenie obiektu można również skorzystać z saunarium obejmującego m.in. saunę fińską z przeprowadzanymi w niej seansami, łaźnię parową, ścieżkę Kneippa czy polecaną osobom z problemami z drogami oddechowymi tężnię solankową.

7. Basen COB Fitness

Na basenie rekreacyjnym zarówno temperatura wody, jak i powietrza utrzymywana jest na poziomie od 29 do 32 st. C. Atrakcję stanowi wbudowane jacuzzi i gejzery masujące. Prowadzone są tu zajęcia z aqua-aerobiku, aqua-gimnastyki, nauki i doskonalenia pływania, a także zajęcia korekcyjne i fizjoterapia. Przy basenie skorzystać można ponadto z sauny fińskiej. Na basenie dzieci mogą przebywać jedynie do godz. 20:00. Wśród innych atrakcji na terenie obiektu należy wymienić zajęcia fitness. Można tu także skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej i siłowni czy zagrać w squasha.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.