Polska

7 Najlepszych Barów i Pubów w Krakowie

bary kraków

Kraków jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Polsce, co potwierdza ogromna ilość turystów przybywających tu z odległych zakątków świata. To miasto jest jednocześnie ważnym ośrodkiem życia gospodarczego i kulturalnego. Stolica Małopolski pozostaje też jednym z najważniejszych ośrodków akademickich w kraju, a to oznacza sporą ilość młodych ludzi, którzy chcą nie tylko poszerzać swoją wiedzę, ale też spędzać czas we własnym towarzystwie. Gdzie można spędzić czas na dobrej zabawie? Oto kilka barów i pubów w Krakowie, do których warto zajrzeć.

1. Absynt Cafe & Bar

fot. fb.com/absyntcafe

Kto chce odpocząć na terenie krakowskiego Kazimierza, ten może wybrać się na ulicę Miodową. Jednym z popularniejszych lokali w tym miejscu jest Absynt Cafe & Bar. Goście docenili panującą tu atmosferę oraz fakt, iż można tu przyjść zarówno na kawę czy lunch, jak i na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi. W tym miejscu można napić się pysznej kawy z  domowym puree dyniowo-korzennym i bitą śmietaną, czekają też rozgrzewające herbaty z konfiturami. Na imprezę dobrze sprawdzą się z kolei Płonące Fireballe lub koktajle sporządzane na bazie ziołowego absyntu i likieru. Czekają też Jabberwocky z Jagermaisterem i ginem oraz Pink Flamingo – koktajl idealny dla tych, którzy stawiają na owocowe smaki.

2. Free Pub

fot. fb.com/freepubkrakow

Free Pub na ulicy Sławkowskiej to miejsce chętnie odwiedzane przez tych, którzy dobrej zabawy i wybornych koktajli szukają na terenie Starego Miasta. To jeden z najstarszych pubów w Krakowie, chętnie odwiedzany przez tych, którzy chcą potańczyć na parkiecie lub posłuchać dobrej muzyki przy drinku. Na gości czeka tu wiele gatunków piw, które w historycznym wnętrzu baru smakują doskonale. Nie brakuje tu również barowych klasyków, reprezentowanych godnie przez Krwawą Mary, oraz kolorowych shotów, w tym słynnego Kamikaze. W pubie tym można też sięgać po przekąski, m.in. po paluchy piwne z kminkiem – idealne na dłuższe spotkanie ze znajomymi.

3. Dobry Kumpel Pub

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dobry Kumpel (@dobrykumpelpub)

Historyczny klimat, przyjazna atmosfera oraz położenie przy słynnej ulicy Floriańskiej – oto czynniki, dzięki którym Dobry Kumpel stał się jednym z najpopularniejszych barów na krakowskiej starówce. Lokal ten przyciąga ciekawymi wydarzeniami, a możliwość posłuchania muzyki na żywo jest jego kolejnym walorem. A co z napojami? Czekają tu i zimne piwa, i mocniejsze koktajle. Barmani przemieniają je zarówno w klasyczne koktajle, jak i kolorowe shoty. W Dobrym Kumplu czekają też pyszne nalewki oraz inne trunki, przy których można spędzić udany wieczór w samym sercu Grodu Kraka.

4. Eszeweria

fot. fb.com/profile.php?id=100063594546224

Na ulicy Józefa można nacieszyć się klimatem żydowskiego Kazimierza oraz odpocząć w barach kuszących wyjątkowym wystrojem. Jednym z tych najbardziej oryginalnych jest Eszeweria, znana z dużej Sali o kształcie podkowy oraz baru wykonanego z nieregularnych kawałków drewna. Gdy zrobi się ciemno, jedynym oświetleniem lokalu stają się świece przy stolikach. Efekt? To idealne miejsce na romantyczny wieczór w Krakowie. W tym miejscu można napić się piwa lub odpocząć przy kolorowym koktajlu, można też sięgnąć po aromatyczną kawę i deser (np. sernik z polewą o owocowym smaku). Nie brak tu również wybornych win, które w magicznym otoczeniu smakują wyjątkowo.

5. Duffy’s Irish Bar

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Duffy’s Irish Bar (@duffysirishbar)

Kto na krakowskim Kazimierzy chce odpocząć w irlandzkiej atmosferze, ten doceni Duffy’s Irish Bar – popularny lokal na ulicy Świętego Wawrzyńca, w którym wolny czas spędzają goście z różnych zakątków świata. W klimatycznym wnętrzu można śledzić transmisje ważnych wydarzeń sportowych, można też bawić się przy muzyce na żywo. Czekają tu również wyborne trunki, godnie reprezentowane przez najsłynniejsze irlandzkie piwa.

6. Pub Propaganda

Do grona najstarszych pubów w Krakowie zalicza się Propaganda – kolejne miejsce na Kazimierzu, które warto odwiedzić. Klimatyczne wnętrze, bogata oferta wydarzeń kulturalnych oraz dobrze wyposażony bar przyciągają tu gości. Czekają tu piwa lane i butelkowe, dobre wina i wermuty, nie brak tu również takich trunków, jak śliwowica, gin czy becherovka. Pyszne likiery i popularne wódki również czekają na gości, a przyrządzane z nich koktajle cieszą się bardzo dużym powodzeniem.

7. Pub Polski

fot. fb.com/polskipub

Na krakowskim Rynku mieści się Pub Polski, w którym można napić się piwa prosto z browaru, cieszyć niezwykłym klimatem wnętrz oraz z góry spoglądać na najważniejszy plac w Grodzie Kraka. Dumą lokalu jest wielki ekran telewizyjny (największy w Krakowie), dzięki któremu goście mogą śledzić najważniejsze wydarzenia sportowe, duży wybór piw, win oraz drinków (również bezalkoholowych). Można tu również sięgnąć po cydr z beczki lub grzane piwo z malinami, lub korzennymi przyprawami. Wybór jest spory, zatem każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.