Podróże

Bamboo Bay — Park Wodny w Energylandii. Idealne miejsce na weekend!

Przyjaciele bawiący się na zjeżdżalni w basenie

Początek lata w Energylandii powitał nas dwiema wyczekiwanymi premierami — Wielkim Otwarciem 4 części Water Parku — Bamboo Bay oraz koła młyńskiego Wonder Wheel. Nowy moduł wodny w największym aquaparku w Polsce i potężne koło młyńskie z pewnością urozmaicą wakacyjne szaleństwa w Energylandii. Wycieczka do Parku to idealne miejsce na weekend z rodziną lub w gronie przyjaciół, zwłaszcza przy letniej pogodzie. Pora spakować stroje kąpielowe i wyruszyć do Parku Roller Coasterów nr 1 w Europie!

Water Park w Energylandii

Lipiec i sierpień to najgorętsze miesiące w Polsce, więc trzeba je dobrze wykorzystać. W zatorskiej Energylandii znajduje się największy odkryty aquapark w Polsce – idealne miejsce na relaks, ochłodę i zabawę! Strefa Wodna składa się z czterech modułów: Big Milk Water Park, Exotic Island, Tropical Fun oraz najnowszej, Bamboo Bay. Łącznie Goście mogą bawić się na 36 wspaniałych zjeżdżalniach i 5 basenach, a do dyspozycji mają 7000 leżaków na piaszczystej plaży.

W Water Park przygotowano atrakcje dla każdego, również dla najmłodszych. Nowy moduł Bamboo Bay zawiera 16 różnorodnych zjeżdżalni, od delikatnych ślizgów przeznaczonych dla dzieci, aż po zakręcone i szybsze tory do wodnych zjazdów, które ucieszą także i nieco starszych Gości. Tiriki, Ruba, Plum, Oasis i Papalia – tak nazwano nowiutkie zjeżdżalnie Bamboo Bay. Rodziny z dziećmi muszą wypróbować także atrakcje pozostałych modułów Water Parku, m.in. zjeżdżalnię Aloha Slide, odkryć skarby na Big Milk Statku oraz dać się porwać szaleństwu na wodnym placu zabaw Funky Monkey.

W Water Parku nie brakuje również atrakcji dla osób spragnionych adrenaliny. Mowa tu o legendarnej zjeżdżalni ekstremalnej RMF MAXXX Kamikadze, o 90-metrowym torze zjazdu, którego początek przyprawia o szybsze bicie serca – podczas startu pod zjeżdżającym zapada się podłoga i pionowo wpada się do zjeżdżalni z prędkością 54 km/h! Co więcej, w Water Parku obowiązuje ten sam bilet, co w Energylandii, dzięki czemu w cenie jednego biletu można bawić się w aż dwóch Parkach!

123 fantastyczne atrakcje dla każdego

Zatorska Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, w którym na Gości czeka łącznie 123 atrakcji dla różnych grup wiekowych, zlokalizowanych w sześciu strefach tematycznych: Bajkolandii, Strefie Familijnej, Strefie Ekstremalnej, Smoczym Grodzie, Water Parku i Aqualantis.

Park słynie z nowoczesnych roller coasterów, zarówno ekstremalnych, jak i rodzinnych kolejek górskich. W Strefie Ekstremalnej króluje Game Expert Hyperion, najszybszy w Europie mega roller coaster (o prędkości 142 km/h). W Smoczym Grodzie piękna stalowo-drewniana Zadra, której sam widok przyprawia o dreszcze. W poprzednim sezonie swoją premierę miał Abyssus, główna atrakcja strefy Aqualantis. Abyssus zaskakuje już na samym starcie, dosłownie wbijając w krzesło, bo dzięki zastosowaniu technologii szybkiego rozpędzania kolejki, od pierwszej sekundy jedzie się z maksymalną prędkością. Podobne efekty można uzyskać jadąc na kolejce MOYA Formuła. Niemniej ciekawymi kolejkami górskimi są Boomerang oraz Ekipa Light Explorers, których tor jazdy zabiera uczestników najpierw do przodu, a potem w tył. Ekstremalnych doznań można szukać także na innych atrakcjach, takich jak Tsunami Drop (niesamowicie szybkiej wieży zrzutu), Aztec Swing (ekstremalne wahadło) czy na Space Gun (urządzeniu o wysokich na 16 metrów ramionach, które poruszają się w przeciwnych kierunkach z oszałamiającą prędkością).

Bon Turystyczny w Energylandii

Wycieczka do Energylandii na pewno będzie niezapomniana i pełna pozytywnych wrażeń. Warto się na nią wybrać jak najszybciej, bo do 30 września 2022 można skorzystać z Bonu Turystycznego. Wszelkie formalności co do jego realizacji można przeprowadzić wygodnie online — po szczegóły odsyłamy na stronę https://bon.energylandia.pl.

Aby weekend był jeszcze bardziej udany, nocleg można spędzić w znajdującym się w pobliżu Western Camp Resort. To miejsce stylizowane jest na wioskę wyjętą z czasów Dzikiego Zachodu. Mamy tu więc domki kowbojskie, wozy osadników czy indiańskie tipi. Zachwycą one nie tylko najmłodszych!