Ameryka Północna

13 ciekawostek o Austin, Texas

Być może wiesz, że miasto Austin w Teksasie lubi „robić rzeczy dziwne”. Nieoficjalne hasło miasta pochodzi z 2000 roku, kiedy to Red Wassenich, miejscowy bibliotekarz, użył tego wyrażenia, kiedy zadzwonił do lokalnego radia.

U.S. News & World Report uznał Austin za najlepsze miejsce do życia w USA w 2017 roku.

Ponad 10% mieszkańców pochodzi z Niemiec.

Miasto Austin w Teksasie zajmuje powierzchnię 704 km kwadratowych, co sprawia, że miasto to jest prawie tak samo duże pod względem powierzchni jak Nowy Jork.

Austin jest jednym z najbardziej słonecznych miast w Ameryce.

Według Nielsen Company, dorośli w Austin czytają i współtworzą blogi chętniej niż w jakimkolwiek innym amerykańskim obszarze metropolitalnym.

Ludzie mieszkają w rejonie Austin od 9200 r. p.n.e.

Austin został pierwotnie nazwany Waterloo, gdy miasto zostało oficjalnie wybrane na nową stolicę Republiki Teksasu. Nazwa została zmieniona na Austin na cześć Stephena F. Austina, „ojca Teksasu” i pierwszego sekretarza stanu w republice.

Do późnego okresu który zakończył się 66 milionów lat temu – obszar, który dziś tworzy Austin był całkowicie pod wodą i domem dla 10 podwodnych wulkanów, które geolodzy nazywają „kraterami wybuchowymi”. Dlatego też wiele klifów Austina to kruche, białe skały.

Podczas gdy Biuro Spisu Powszechnego USA oszacowało liczbę ludności miasta na 947.890 w 2016 roku, Forbes nazwał Austin najszybciej rozwijającym się dużym miastem w Stanach Zjednoczonych.

Z 200 salami muzycznymi i aż 2000 zespołami i artystami, Austin jest uważane za Stolicę Muzyki na Żywo Świata.

Janis Joplin rozpoczęła swój start w Austin na stacji Threadgill’s – stacji benzynowej i restauracji.

Austin nie ma profesjonalnej drużyny sportowej.

Każdego lata i wiosny około 1,5 miliona meksykańskich nietoperzy wędruje do Austin, dając miastu największą w Ameryce Północnej kolonię nietoperzy miejskich. Każdego wieczoru nietoperze te wyłaniają się pod mostem Congress Avenue Bridge.