Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Okolicy Góry Żar ⛰️

Foto. Michał Płachta / Wikipedia

Góra Żar to piękne i jednocześnie wyjątkowe miejsce, które położone jest między Żywcem a Bielsko-Białą.

To tereny z wręcz baśniowymi widokami, które przyciągają turystów z całego świata. To także miejsce, gdzie można znaleźć wiele atrakcji dla tych najmłodszych.

Dlatego warto zapoznać się z tymi najlepszymi atrakcjami dla dzieci, które w dużym stopniu podkreślają fenomen tego miejsca i pokazują, dlaczego jest to miejsce tak kochane.

1. Tor saneczkowy

To świetna rozrywka dla najmłodszych, która zapewni im wiele frajdy i ogromną dozę uśmiechu. To pierwsze z miejsc, które warto odwiedzić z pociechami.

2. Loty paralotnią

Kolejną atrakcją jest również możliwość lotu paralotnią. Jest to także znakomity sposób na podziwianie widoków, czując przy tym powiew górskiego powietrza. To atrakcja dla starszej młodzieży.

3. Zjazdy rowerowe

To zdecydowanie rozrywka dla amatorów mocniejszych wrażeń. Góra Żar daje możliwość zjazdu z niej rowerami, podziwiając przy tym piękno znajdującej się tam natury. Mamy możliwość wybrania trasy łatwiejszej, jak i również trudniejszej dla tych bardziej zaawansowanych młodych pasjonatów rowerowej aktywności.

4. Park linowy Trollandia

To doskonała atrakcja przede wszystkim dla tych najmłodszych uczestników wycieczek. Owy park posiada trzy trasy o różnych poziomach trudności, dlatego każdy znajdzie tam coś dla siebie. To również świetne miejsce na sprawdzenie się dla tych starczych uczestników wyprawy.

5. Zjeżdżalnia pontonowa

To wspaniała zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale również dla całej rodziny. To idealny sposób na wspólne spędzenie czasu w pięknym miejscu przy świetnej zabawie, którą bez wątpienia wspomniane wyżej miejsce zapewnia każdemu.

6. Szlaki turystyczne

Miłośnicy chodzenia po górach mają możliwość wejścia na Górę Żar dwoma szlakami. Pierwszy z nich Czarny ma około 2 km, zaś drugi, czyli Czerwony prawie 4 km długości. Doskonałe miejsce na spacery z dziećmi.

7. Kolejka linowo- terenowa

Jeśli jednak nie lubimy większych wspinaczek, to zdecydowanie warto do góry wybrać się kolejką linową. Podczas jazdy można podziwiać wszelkie widoki w całej okazałości. A prawdą jest, że zdecydowanie jest na co wtedy popatrzeć. Każde dziecko będzie w szoku, gdy będzie podziwiać to wszystko, jadąc w górę.

8. Centrum sportów zimowych

Również w okresie zimowym można tu znaleźć masę atrakcji, które zachwycą każdego młodego zimowego pasjonata. Szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego to tylko nieliczne z nich, które sprawią, że najmłodsi porą zimową szybko tego miejsca nie opuszczą.

9. Dinolandia

Atrakcja, która znajduje się niedaleko Góry Żar, ale jest zdecydowanie jedną z godniejszych polecenia najmłodszym. To miejsce, gdzie będą mogli podziwiać około 50 figurek dinozaurów, którymi będą wręcz zachwycone.

10. Park Leśnych Niespodzianek

To atrakcja, która znajduje się w Ustroniu, ale dla najmłodszych jest znakomitym miejscem. To nie tylko piękna przyroda, ale także doskonałe miejsce dla nich do nauki i zabawy.