Polska

6 fascynujących atrakcji dla dzieci w Kielcach

miasto z lotu ptaka

Województwo świętokrzyskie to na nowo odkrywany teren Polski oferujący mnóstwo atrakcji także dla najmłodszych turystów.

1. Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach to najstarsza i największa tego typu placówka w Polsce. Zgromadzono tu zbiory lalek z całego świata, modele, kolejki elektryczne, zabawki historyczne i ludowe. Dla dzieci dodatkowo przygotowano kącik zabaw, a w lecie na dziedzińcu muzeum odbywają się specjalnie dla nich zorganizowane imprezy plenerowe.

2. Centrum Geoedukacji w Kielcach to emocjonująca, multimedialna podróż do wnętrza ziemi, którą dzieci mogą odbyć w znajdującej się tutaj kapsule 5D. Organizowane dla nich warsztaty edukacyjne i zajęcia terenowe przybliżają wiedzę o prehistorycznych zwierzętach i dziejach Ziemi w przystępny i atrakcyjny sposób.

3. Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” – to działający od wielu lat, uznany teatr dla dzieci, z bogatym repertuarem dla widzów w różnym wieku. W Galerii Lalki Teatralnej mogą oni zobaczyć wystawę lalek wykonanych w różnych technikach, które przyczyniły się do zdobycia przez placówkę wielu nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych.

4. Energetyczne Centrum Nauki – to 28 interaktywnych stanowisk pozwalających dzieciom na przeprowadzanie samodzielnych eksperymentów. Na trzech wystawach stałych: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek” można dowiedzieć się m. in., jak powstaje prąd, paliwo napędzające samochody lub ropa naftowa. Można tu zbudować zaporę z klocków lub postarać się o przepompowanie wody z dolnego do górnego zbiornika hydroelektrowni.

5. Świętokrzyska Polana to położone na terenie parku krajobrazowego w Chrustach koło Kielc miejsce służące wypoczynkowi, zabawie i edukacji. Znajdują się tutaj m. in. ogromne akwaria Oceanika, w których można oglądać ryby z Azji, Ameryki Południowej czy szelfu kontynentalnego. Podróż po województwie świętokrzyskim w miniaturze zapewnia Park Miniatur Świętokrzyskie odtwarzający najsłynniejsze obiekty znajdujące się na tym terenie Polski. A w Krainie Zabawy wszystkie dzieci mogą spożytkować swoją energię na wielkich zjeżdżalniach, ruchomym statku, olbrzymich kulach i innych obiektach przenoszących do bajkowego, podwodnego świata.

6. Dla wielbicieli aktywnego spędzania czasu przygotowany został stok narciarski Telegraf – idealny dla początkujących narciarzy lub snowboardzistów, którzy mogą szlifować swoje umiejętności w zorganizowanej tutaj szkółce narciarskiej. W lecie na stoku można pograć w minigolfa lub wyszaleć się na zorganizowanym dla dzieci placu zabaw.