Polska

10 atrakcji w Trójmieście dla dzieci na niepogodę

Olivia Business Center

Jak wiadomo, w trakcie wycieczki nie zawsze będą idealne warunki. Co rodzice mogą zaproponować pociechom w Trójmieście, gdy pogoda nie będzie dopisywała?

1. Centrum Hewelianum

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniany park naukowy jest związany z Gdańskiem poprzez patrona, czyli słynnego astronoma Jana Heweliusza. Działają tutaj wystawy multimedialne, które prezentują ogromną i wartościową wiedzę z historii, techniki czy nauk przyrodniczych.

2. Galeria Starych Zabawek

Galeria Starych Zabawek jest zlokalizowana w Głównym Mieście. Należy mieć świadomość, że znajdujące się tutaj eksponaty są prawdziwymi perełkami. W najprostszym możliwym ujęciu chodzi o polskie zabawki z lat 1920-1989. Warto wśród nich wymienić pluszaki, samochodziki, gry czy klocki.

3. Teatr Miniatura

Jest to z kolei teatr stworzony z myślą nie tylko o dzieciach, ale również całych rodzin. Miniatura doceniana jest przede wszystkim ze względu na kunszt lalkarski.

4. Movement Arena Gdańsk

Warto wiedzieć, że na stadionie będą czekały atrakcje dla wszystkich pociech, które lubią wyzwania. Jest to bowiem profesjonalna szkoła Parkour. Świetnym rozwiązaniem będzie pozwolenie dziecku na skorzystanie z lekcji z instruktorem.

5. Taras Widokowy Olivia Star

W przypadku załamania pogody rekomendowane jest schronienie się w fantastycznych przestrzeniach najwyższego budynku w Trójmieście. Dzięki panoramicznemu tarasowi widokowemu pociechy będą mogły dostrzec ogromną liczbę ciekawych miejsc. Doskonałymi przykładami będą: Trójmiejski Park Krajobrazowy, Stadion Energa.

6. Fun Arena – Stadion Energia

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na stadionie działa strefa rozrywki z bardzo dużą liczbą atrakcji, z których mogą korzystać całe rodziny. Dzieci na pewno będą usatysfakcjonowane z możliwości grania w paintball czy jeżdżenia na gokartach. Z kolei dla najmłodszych będzie czekała sala zabaw.

7. JumpCity

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu największy park trampolin w Trójmieście. Miejsce pozwoli wznieść skakanie na nieosiągalny do tej pory poziom. na powierzchni około 2000 m2 znajdują się ścieżki akrobatyczne, równoważnie.

8. Skimondo

Jest to jeden z nielicznych dostępnych w kraju krytych całorocznych stoków narciarskich. Oznacza to tym samym, że osoby zainteresowane będą mogły ćwiczyć z dziećmi jazdę na nartach czy snowboardzie. Z kolei komfortowe warunki będą bardzo pomocne w doskonaleniu techniki.

9. Loopy’s World

Miejsce przede wszystkim umożliwia dzieciom pozbyć się nadmiaru energii. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to największy tego typu obiekt w północnej Polsce. Powierzchnia wynosi bowiem 3000 m2. Bardzo trudnym zadaniem będzie wymienienie wszystkich atrakcji, czyli zjeżdżalni, trampolin czy małpiego gaju.

10. Ośrodek Kultury Morskiej

Ośrodek jest fantastycznym miejscem łączącym naukę z zabawą. Ponadto jest zlokalizowany obok historycznego Żurawia nad Motławą. Znajduje się tutaj bardzo dużo ciekawych, interaktywnych stanowisk. Dzieci będą mogły w ten prosty sposób nauczyć się sterować batyskafem czy poznać pracę w porcie. Oczywiście największą atrakcją jest basen ze zdalnie sterowanymi modelami statków.