16 Najlepszych Atrakcji w Okolicy Gdańska

Gdańsk jest jednym z najciekawszych polskich miast. Miasto to po prostu zachwyca. Uliczki są urokliwe. Można się w tym miejscu zakochać.

Co jednak kiedy chcemy coś zwiedzić niedaleko Gdańska? W sezonie jest tutaj dużo turystów, ale wystarczy wyjechać trochę poza miasto by odwiedzić ciekawe atrakcje w okolicy Gdańska.

1. Plaża w Sopocie

plaża w Sopocie

Sopot to jedno z tych miejsc, które uzależniają. Jest tutaj szeroka, ładna, czysta piaszczysta plaża. Warto wybrać się na spacer i nic więcej człowiekowi do szczęścia nie potrzeba.

2. Molo Orłowo

molo w Gdyni Orłowie

Idealne miejsce na krótki spacer. Można posiedzieć na ławeczkach i delektować się widokami morza. Doskonałe miejsce na odpoczynek. Przyroda, widoki i spokój.

3. Molo w Sopocie

molo w Sopocie

Część spacerowa ma 511 metrów długości. Blisko molo znajduje się centrum Sopotu. Możemy tutaj podziwiać wspaniałe widoki.  Poza sezonem, wstęp na molo jest darmowy.

4. Słowiński Park Narodowy

Łeba

Cisza i spokój. Doskonałe miejsce na niedzielny spokojny spacerek. Polecam każdemu, kto chce poczuć, zapach lasu. Dostępne meleksy żeby podjechać pod same wydmy. Piesza ścieżka też jest świetnie zorganizowana. To około 5km w jedną stronę wraz z tablicami edukacyjnymi. Świetna sprawa dla dzieci.

5. Rezerwat Mewia Łacha

Mewia Łacha
źródło: Donmatteo / Wikipedia

Rezerwat przyrody faunistyczny ptaków na Pobrzeżu Gdańskim o powierzchni 150 ha nad Zatoką Gdańską przy ujściu Przekopu Wisły do Bałtyku.

6. Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

Kazimierz Deyna Aleja Gwiazd
źródło: Goku122 / Wikipedia

Ciekawie prezentuje się „Korona Himalajów”. Tablice z nazwiskami, kierunki wejść na szczyt, ciekawie to wygląda. Miejsce jest zadbane. Aleja prowadzi do samego wejścia na plażę. Przy alei jest wiele knajpek.

7. Monte Cassino w Sopocie

Monte Cassino

Ulica ta jest najbardziej reprezentacyjną częścią Sopotu. Jest to prawdziwe centrum turystyczne, z wieloma lokalami gastronomicznymi czy sklepami. Spacer tą ulicą – popularnie zwianą od swojej nazwy „Monciakiem” – to istny obowiązek dla każdego turysty. Idąc nią można dojść prosto do brzegu morza, od razu wchodząc na tutejsze molo.

8. Muzeum Zamkowe w Malborku

Malbork

Piękny i majestatyczny zamek. Kupując bilet otrzymuje się audioprzewodnik oraz słuchawki, który bardzo dobrze prowadzi po zamkowych zakamarkach. Fenomenalne miejsce. Robi duże wrażenie.

9. Plaża w Gdyni

plaża

Dobre miejsce na chwilę relaksu na słońcu z dzieciaczkami bawiącymi się w tle. Czysta plaża, dobra infrastruktura, ładne widoki i do tego czysto.

10. Muzeum Obrony Wybrzeża w Gdyni

Muzeum Marynarki Wojennej

Fajne miejsce, dzieci były zachwycone klimatem. Dobrze zagospodarowany teren pod muzeum dla dorosłego i dla dziecka. Ciekawa historia miejsca.

11. Latarnia morska w Sopocie

latarnia i plaża

Warto wejść na sam szczyt. Świetny widok na Sopot z samej góry Latarni, a na pamiątkę dostajemy certyfikat zdobycia latarni. Do tego poprawimy swoją kondycję fizyczną.

12. Muzeum Emigracji w Gdyni

Jedno z tych nowych muzeów, które warto zobaczyć. Warto zarezerwować sobie około 3 godzin na zwiedzanie. Profesjonalna obsługa, która dba o bezpieczeństwo i komfort odwiedzających.

13. Bunkry Bluechera w Ustce

bunkry

Kompleks niemieckich bunkrów z lat 30 ubiegłego wieku. Ciekawe miejsce które warto zobaczyć jeśli jest się fanem bunkrów i innych ciekawostek militarnych.

14. Plaża w Łebie

wydmy

Mało uczęszczana plaża, co jest jej niezwykłym atutem. Piękna plaża i czysty piasek. Interesujące wydmy i dużo miejsca do spacerowania.

15. Klif Orłowski w Gdyni

klif

Bajkowa sceneria i trasa, której nie można pominąć. Fascynujące miejsce do zrobienia zdjęć. Magiczne miejsce.

16. Centrum Nauki Experyment w Gdyni

źródło: Krzychu025 / Wikipedia

Różne stopnie skomplikowania zadań dla młodszych i starszych dzieci. Rodzice też się nie znudzą w tym miejscu. Można tu spędzić długie godziny i nie nudzić się ani chwili.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *