Polska

11 Niesamowitych Atrakcji w Darłowie 2024

fot. Kapitel / Wikipedia

Darłowo pomimo niewielkich rozmiarów może zaoferować aktywne spędzenie czasu, które nigdy nie będzie nudne.  Do najciekawszych atrakcji w tym mieście i okolicy zaliczamy:

1. Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich, który został wybudowany w II połowie XIV wieku.

2. Latarnia Morska

Latarnia Morska, która jest najbardziej wysuniętą na wschód latarnią morską. Jest to jedyna latarnia zbudowana na planie prostokąta.

3. Plaża zachodnia

Plaża zachodnia i plaża wschodnia są szerokie i piaszczyste, dają możliwość uprawiania sportów wodnych i motorowodnych.

4. Ratusz Miejski

Ratusz Miejski, który został odbudowany w roku 1725.

5. MegaLandia

To jest dobre miejsce dla rodzin, które chcą spędzić fajnie czas z dziećmi. Miejsce na odskocznię od plażowania. Ciekawe zadania dla dzieci. Gra po terenie. Dla wszystkich, którzy są zainteresowani wspólną zabawą z dziećmi, to miejsce jest naprawdę wspaniałe.

6. Kościół Mariacki

Kościół Mariacki, gdzie umiejscowiona jest Nekropolia Książąt rodu Gryfitów.

7. Kościół św. Gertrudy

Kościół św. Gertrudy, który jest postawiony a planie sześciokąta z dwunastobocznym obejściem w stylu skandynawskiego gotyku.

8. Brama Kamienna

Brama Kamienna (Wysoka), jedyna ocalała.

9. Deptak nadmorski

Deptak nadmorski w Darłowie, który jest wyłożony kostką brukową.

10. Ratusz w Darłowie

Ratusz w Darłowie przy gotyckim Kościele Mariackim.

11. Klocki COBI

Całoroczna ekspozycja klocków COBI.

Podsumowując, Darłowo ma jednak do zaoferowania o wiele więcej atrakcji, o których trzeba wspomnieć. Stary miejski spichlerz w Darłowie to budynek z charakterystycznej czerwonej cegły, który znajduje się przy Zamku Książąt Pomorskich. Marina w Darłowie pozwala bezpłatnie obejrzeć wszystkie statki, które nie są na morzu.

Interesująca jest Darłowska fontanna z rybakiem, która ma już, co najmniej 100 lat. W Darłowie znajduje się także Interesujący pomnik przyrody, czyli Dąb Marcin Luter naprzeciw zakonu franciszkanów, który został zasadzony w 1870 roku. Wokół rynku postawione są domy rybackie, które pochodzą z XIX i początku XX wieku. Są one świadectwem historii budownictwa regionu Pomorza.

W Darłowie znajduje się także Historyczny Park Rozrywki Od Neolitu Do Średniowiecza, gdzie przygoda łączy się z nauką. W miejscowości tej organizowany jest też Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych (obecnie Letni Zlot i Zimowy Zlot). Z Darłowem związane są także tramwaje wodne i wiele innych atrakcji.