Polska

10 Zaskakujących Atrakcji nad Bałtykiem

Wydmy w Łebie

Wakacje nad Bałtykiem, wiążą się z wypoczynkiem na plaży, oraz licznymi atrakcjami turystycznymi, które nie warto, a trzeba zobaczyć. Choć jest ich naprawdę sporo, przedstawimy listę tylko tych, które cieszą się największym uznaniem. Zachęcamy do zapoznania się z wyjątkową listą.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

alpaki jedzą

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin. Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane. W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

kucyki

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu. Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

emu przy stole

Specjalne atrakcje:

  • karmienie alpak, kucyków, dużego strusia, krówek, danieli, emu, lam i innych zwierząt
  • jazda na kucyku w soboty i niedziele od 11 do 15
  • egzotyczne ptaki, papugi, pawie
  • można wziąć króliczka lub świnkę morską na rękę jak się poprosi kogoś z obsługi
  • oglądanie jak żyją nutrie, świnki wietnamskie, kangurki czy mundżaki chińskie
  • ciągnik klasyk – na który dzieci mogą usiąść
  • liczne zabawki dla dzieci – koparki, samochodziki, mini ciągniki
  • duży otwarty teren – można zrobić piknik
  • leżaczki

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

1. Fokarium

Fokarium na Helu, to miejsce które kochają dzieci i dorośli. Można tu przyjrzeć się z bliska tym wyjątkowym zwierzętom oraz poznać ich zwyczaje. W fokarium organizowane jest widowiskowe karmienie, co sprawia, że foki chętnie wyskakują z wody, lub wykonują sztuczki, by uzyskać ulubione przekąski.

2. Labirynt Park

Macie ochotę przeżyć niesamowitą przygodę. Labirynt Park w Łebie, to jedyna tego typu atrakcja, która zapewni adrenalinę i świetną zabawę. Atrakcja doskonale nadaje się dla dorosłych oraz dzieci.

3. Park Miniatur i Kolejek

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to atrakcja, która przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi kolei. Zobaczyć tu można miniatury słynnych budowli znajdujących się w regionie, oraz pędzące mini pociągi. Wspaniałą zabawa gwarantowana.

4. Motylarnia

Motylarnia w Niechorzu, to magiczne miejsce, które zamieszkują egzotyczne gatunki motyli. Spacerując specjalnymi alejkami, można podziwiać wyjątkowe okazy oraz poznać ciekawe informacje, na temat ich życia a nawet barwnych ozdób na ich skrzydełkach, które mają istotne znaczenie.

5. Oceanarium

W Pobierowie znajduje się wyjątkowe oceanarium, w którym można zobaczyć wiele gatunków zwierząt morskich, oraz bogatą florę. Choć oceanarium nie jest duże, z pewnością czas w nim spędzony, będzie przyjemny.

6. Muzeum Bursztynu

W Gdańsku, znajduje się wyjątkowe muzeum, w którym nie tylko można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat bursztynów, ale również spróbować swoich sił w ich poszukiwaniu. Muzeum Bursztynu posiada dużą kolekcję eksponatów, które pobudzą wyobraźnię każdego turysty.

7. Rejs statkiem wycieczkowym

Rejs statkiem wycieczkowym to atrakcja, która pozwoli miło spędzić czas, podziwiając przepiękną okolicę. Będąc w Gdańsku, warto wybrać się na rejs do Sopotu, podziwiając przy tym najsłynniejsze zabytki Trójmiasta.

8. Latarnia Morska

Tuż przy porcie w Ustce, znajduje się Latarnia Morska. Z jej tarasu, podziwiać można pobliską okolicę, oraz przyjrzeć się cumującym do portu statkom.

9. Turkusowe Jeziorko

W Wapnicy możecie poczuć się jak na zagranicznych wakacjach. Znajduje się tu wyjątkowe, Turkusowe Jeziorko, które powstało w efekcie zalania wyrobiska. W pobliżu, Piaskowa Góra, czyli punkt widokowy na całe jeziorko i okolicę.

10. Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu, to atrakcja, dzięki której spotkacie najsłynniejsze, znane postacie, a dokładnie ich sobowtóry. Doskonałe miejsca na wspaniałą zabawę.