Polska

10 najlepszych atrakcji na pomorzu zimą

drzewa zimą

Warto wiedzieć, że obecnie nie trzeba jechać w góry w trakcie zimy, by spędzić fantastycznie czas. Świetnym rozwiązaniem będzie wybranie się na Pomorze. Przedstawiamy najlepsze atrakcje na pomorzu zimą:

1. Aquapark w Redzie

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu centrum rozrywkowe z dużym kompleksem basenów. Ponadto każdy z nich posiada niesamowitą aranżację. Rodzice mogą mieć całkowitą pewność, że ich pociechom spodoba się basen-zamek zatopiony przez krakena.

2. Eksperymentarium w Chojnicach

Jest to z kolei propozycja dla dzieci, które są bardzo ciekawe świata. Ponadto wystawy w Eksperymentarium umożliwią znaleźć odpowiedzi na mnóstwo nurtujących pytań.

3. Muzeum Motyli we Władysławowie

Muzeum zlokalizowane jest w wieży widokowej Domu Rybaka. Godny uwagi jest fakt, że cała kolekcja obejmuje ponad 300 motyli i owadów z całego świata. Należy zaznaczyć, że w tym samym obiekcie jest również udostępniona wystawa interaktywna.

4. Muzeum Bursztynu w Łebie

Osoby, które planują wybrać się na Pomorze nie mogą pod żadnym pozorem odpuścić Muzeum Bursztynu w Łebie. Zbiory wspomnianego bursztynu zostały bowiem podzielone na cztery sale tematyczne. Turyści bardzo doceniają salę „Las Bursztynowy”. Można dzięki temu uzyskać mnóstwo cennych informacji o pradawnym lesie, który czynnie uczestniczył w procesie tworzenia się bursztynu.

5. Galeria Starych Zabawek w Gdańsku

Jest to kolejne miejsce, które warto odwiedzić z dziećmi. Prywatne muzeum posiada bowiem zabawki polskiej produkcji z lat 1920-1989. śród licznych eksponatów znajdują się m.in. lale, misie, gry planszowe czy samochody.

6. Park edukacyjny ZOO – Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie

Rekomendowane jest wybranie się z dziećmi do parku edukacyjnego. Pociechy będą miały możliwość zobaczyć na żywo skorpiony, papugi, pająki czy węże. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na terenie wspomnianego parku znajduje się także akwarium, które przedstawia faunę oraz florę jezior kaszubskich. Świetnym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na wykupienie usługi przewodnika.

7. Muzeum Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie

Należy mieć świadomość, że w ramach ekspozycji turyści będą mieli możliwość zapoznania się z historią rodziny, a także pracowni Neclów. Godny uwagi jest fakt, że są oni garncarzami od wielu pokoleń.

8. Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo w Wieżycy

Jak wiadomo, bardzo dobrą opcją w trakcie zimy będzie wybranie się na narty. Stoki są bowiem doskonale oświetlone, a także świetnie przygotowane. Należy zaznaczyć, że przy stoku działają wypożyczalnie sprzętu czy serwisy narciarskie.

9. Hevelianum w Gdańsku

Hevelianum Gdańsk

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wystawa  „Dookoła świata” jest fantastycznym miejscem pozwalającym na poznanie praktycznie wszystkich kontynentów w ramach 90 interaktywnych stanowisk. Z kolei wystawa „Z energią” umożliwi dokonywać bardzo ciekawych obserwacji z zakresu wiedzy o energii.

10. Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze

Warto wiedzieć, że Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze jest zlokalizowane przy Promenadzie Światowida. Turyści będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z słynnymi postaciami. Rodzice mogą mieć całkowitą pewność, że dzieci będą zachwycone spotkaniem z Myszką Miki czy Gargamelem.