Europa

10 Najlepszych Atrakcji na Bałkanach dla dzieci

Wyruszając w podróż po półwyspie bałkańskim z całą rodziną będziemy się starać szukać także atrakcji dla dzieci.

Piękne zabytki i zachwycające widoki mogą przyciągnąć uwagę również młodszych podróżników. Jednak niektórzy będą woleli coś innego.

Na przykład czas spędzony na plaży. Jakie atrakcje jeszcze znajdziemy na Bałkanach?

1. DOM EKSPERYMENTÓW (SŁOWENIA)

Ul. Trubarjeva 39, Lublana

W placówce można wykonać wiele ciekawych doświadczeń, które rozwiną wyobraźnię i pokażą naukę w praktyce.

2. AQUAPARK ISTRALANDIA (CHORWACJA)

Ul. Ronki 1, Nova Vas

Park działa od 2014 roku. Do dyspozycji turystów jest wiele atrakcji, w tym ogromne zjeżdżalnie i duże baseny. Na miejscu działa także restauracja, gdzie można zjeść dobry obiad po zabawie.

3. CRETAQUARIUM (GRECJA)

Na wyspie Kreta

Miejsce zajmujące sporą powierzchnię. Posiada ogromną różnorodność zwierząt morskich, które można oglądać. Prowadzone są także zajęcia edukacyjne dla dzieci.

4. TERZIĆA AVLIJA (SERBIA)

Wieś Zlakusa

Skansen przedstawiający wiejską kulturę w Serbii. Można poznać tradycję i zwyczaje Serbów, a przy okazji zobaczyć ładne widoki. Obok skansenu jest też restauracja.

5. MOST MESI (ALBANIA)

Miasto Szkodra

Kamienna konstrukcja pochodząca z XVIII wieku, wpisana na listę cennych zabytków chronionych przez państwo. Most znajduje się nad rzeką Kir i ma około 100 metrów długości. Idealnie nadaje się na relaksujący spacer wokół spokojnego miejsca.

6. MUZEUM KOSOVO (KOSOWO)

Ul. Ibrahim Lutfiu, Prisztina

Placówka eksponuje znaleziska archeologiczne sprzed wielu setek lat. Ponadto zaprezentowane zostały militaria.

7. BUNKIER TITO (BOŚNIA I HERCEGOWINA)

Ul. Polje Bijela, Konjic

Miejsce schronienia dowódcy partyzantów walczących z okupacją hitlerowską – Josipa Broz Tity. Urządzono je nowocześnie jak na tamte czasy. Poza samym Brozem, chroniły się tu elity dawnej Jugosławii. Obecnie jest to muzeum otwarte dla zwiedzających.

8. VELIKA PLAŽA (CZARNOGÓRA)

Ulcinj

Jest to najdłuższa plaża w całej Czarnogórze, sięga około 13 km. Są to perfekcyjne warunki do rozwoju sportów wodnych, na plaży można spotkać grupy kitesurferów czy windsurferów.

9. SKANSEN ETYR (BUŁGARIA)

Wieś Etyr

Praktycznie cała miejscowość stanowi skansen. Można tutaj zobaczyć budowle pochodzące z przełomu XVIII i XIX wieku. Nadal pracują w warsztatach rzemieślnicy produkujący tkaniny lub naczynia gliniane. Wypiekany jest także chleb i inne produkty. Dodatkowo można poznać tradycyjną kulturę ludową i zwyczaje mieszkańców.

10. DINO PARK (RUMUNIA)

Rasnov

Park, w którym przedstawiono różne gatunki dinozaurów.