10 najlepszych atrakcji w Mechalinkach oraz okolicach

morze

Wieś Mechelinki leży nad samym brzegiem zatoki puckiej. Znajduje się w pobliżu Gdyni, Redy i Rumii.

Czyni to ją doskonałym miejscem na zakwaterowanie się na czas wakacji. Mechelinki są małą i spokojną miejscowością, zatem jeśli chcemy odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, to powinniśmy się tam wybrać.

Kolejnym atutem jest plaża, nie ma na niej takiego tłoku jak chociażby w Gdyni, więc i spędzony czas będzie przyjemniejszy. Urozmaicenie odnajdziemy również w pobliskich atrakcjach, których w okolicy nie brakuje.

1. MOLO W MECHELINKACH

Nadaje się zwłaszcza na popołudniowy spacer i podziwianie rozciągającego się akwenu oraz terenu.

2. REZERWAT PRZYRODY MECHELIŃSKIE ŁĄKI

Utworzony w 2000 roku. Na jego obszarze występuje cenna roślinność, m. in. sit Gerarda czy babka nadmorska. Ze zwierząt można spotkać sieweczkę obrożną albo rybitwę białoczelną.

3. TORPEDOWNIA

Obiekt widoczny z brzegu. Służył Niemcom do badań nad uzbrojeniem w czasie II wojny światowej.

4. ORP „BŁYSKAWICA” W GDYNI

Jest to były okręt bojowy wyprodukowany w okresie międzywojennym. Służył w walkach toczonych na wodach oceanu atlantyckiego oraz morza śródziemnego i północnego. Stacjonuje w porcie, gdzie zwiedzający mogą go podziwiać i oglądać od środka.

5. CYPEL REWSKI

Punkt, z którego idzie dostrzec półwysep helski. Cypel jest także metą Marszu Śledzia, który rusza z Kuźnicy.

6. ALEJA ZASŁUŻONYCH LUDZI MORZA W REWIE

Trasa poświęcona między innymi generałowi Józefowi Hallerowi – dowódcy Błękitnej Armii i uczestnikowi zaślubin Polski z morzem, które odbyły się w 1920 roku w Pucku.

7. AQUAPARK REDA

Park rozgrywki znajdujący się w pobliskiej Redzie. Można w nim skorzystać z wielu atrakcji – zjeżdżalnie, sauny, kino 7D oraz wiele innych zabaw.

8. GDYŃSKIE MUZEUM MOTORYZACJI

Miejsce dla fanów starszych maszyn. Wystawiono do podziwiania sporo zabytkowych modeli samochodów i motocykli.

9. MUZEUM EMIGRACJI W GDYNI

Zaprezentowano w placówce dzieje Polaków udających się na emigrację. To właśnie z Gdyni najczęściej wypływały osoby w czasach PRL. Ponadto udostępniono do oglądania pamiątki i inne zbiory związane z emigracją.

10. OSADA ŁOWCÓW FOK W RZUCEWIE

Placówka, którą warto odwiedzić ze względu na odkrycie w tym miejscu pozostałości po osadnikach z epoki kamienia. W ostatnich latach XIX wieku trafili na nie uczestnicy wycieczki szkolnej. Nauczyciel przekazał informację wyższym instytucjom, które zorganizowały wykopy archeologiczne. Po dokładnych badaniach wyróżniono kulturę rzucewską.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.