Polska

10 najlepszych atrakcji w Mechalinkach oraz okolicach

morze

Wieś Mechelinki leży nad samym brzegiem zatoki puckiej. Znajduje się w pobliżu Gdyni, Redy i Rumii.

Czyni to ją doskonałym miejscem na zakwaterowanie się na czas wakacji. Mechelinki są małą i spokojną miejscowością, zatem jeśli chcemy odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, to powinniśmy się tam wybrać.

Kolejnym atutem jest plaża, nie ma na niej takiego tłoku jak chociażby w Gdyni, więc i spędzony czas będzie przyjemniejszy. Urozmaicenie odnajdziemy również w pobliskich atrakcjach, których w okolicy nie brakuje.

1. MOLO W MECHELINKACH

Nadaje się zwłaszcza na popołudniowy spacer i podziwianie rozciągającego się akwenu oraz terenu.

2. REZERWAT PRZYRODY MECHELIŃSKIE ŁĄKI

Utworzony w 2000 roku. Na jego obszarze występuje cenna roślinność, m. in. sit Gerarda czy babka nadmorska. Ze zwierząt można spotkać sieweczkę obrożną albo rybitwę białoczelną.

3. TORPEDOWNIA

Obiekt widoczny z brzegu. Służył Niemcom do badań nad uzbrojeniem w czasie II wojny światowej.

4. ORP „BŁYSKAWICA” W GDYNI

Jest to były okręt bojowy wyprodukowany w okresie międzywojennym. Służył w walkach toczonych na wodach oceanu atlantyckiego oraz morza śródziemnego i północnego. Stacjonuje w porcie, gdzie zwiedzający mogą go podziwiać i oglądać od środka.

5. CYPEL REWSKI

Punkt, z którego idzie dostrzec półwysep helski. Cypel jest także metą Marszu Śledzia, który rusza z Kuźnicy.

6. ALEJA ZASŁUŻONYCH LUDZI MORZA W REWIE

Trasa poświęcona między innymi generałowi Józefowi Hallerowi – dowódcy Błękitnej Armii i uczestnikowi zaślubin Polski z morzem, które odbyły się w 1920 roku w Pucku.

7. AQUAPARK REDA

Park rozgrywki znajdujący się w pobliskiej Redzie. Można w nim skorzystać z wielu atrakcji – zjeżdżalnie, sauny, kino 7D oraz wiele innych zabaw.

8. GDYŃSKIE MUZEUM MOTORYZACJI

Miejsce dla fanów starszych maszyn. Wystawiono do podziwiania sporo zabytkowych modeli samochodów i motocykli.

9. MUZEUM EMIGRACJI W GDYNI

Zaprezentowano w placówce dzieje Polaków udających się na emigrację. To właśnie z Gdyni najczęściej wypływały osoby w czasach PRL. Ponadto udostępniono do oglądania pamiątki i inne zbiory związane z emigracją.

10. OSADA ŁOWCÓW FOK W RZUCEWIE

Placówka, którą warto odwiedzić ze względu na odkrycie w tym miejscu pozostałości po osadnikach z epoki kamienia. W ostatnich latach XIX wieku trafili na nie uczestnicy wycieczki szkolnej. Nauczyciel przekazał informację wyższym instytucjom, które zorganizowały wykopy archeologiczne. Po dokładnych badaniach wyróżniono kulturę rzucewską.