Podróże

10 najlepszych atrakcji hotelowych

dzieci w basenie

Hotel jest miejscem, które zazwyczaj przez dzień, dwa, bądź dużej, zastępuje nam nasz dom. Dlatego też musi być to miejsce w którym będziemy czuli się bardzo komfortowo i które będzie spełniało wszystkie nasze potrzeby.

W dzisiejszych czasach, ciepła i zimna woda, toaleta, telewizor z mnóstwem kanałów, wi-fi, są dla nas w zasadzie standardem, który chcemy mieć w każdym pokoju hotelowym, który wynajmiemy.

Dlatego hotele ścigają się w zapewnieniu gościom przeróżnych atrakcji, oprócz standardowego wyposażenia pokoju, które obejmuje wyżej wymienione wygody XXI wieku. Jakie atrakcje są najbardziej popularne? Te najczęściej spotykanie, czy może te niezwykle oryginalne i rzadkie?

1. Basen

Hotelowy basen jest już powoli standardem w hotelach z wyższą liczbą gwiazdek, niż trzy. To świetne miejsce do relaksu i zrzucenia z siebie wszystkich stresów, które każdy z nas na co dzień, nosi na głowie całą masę. Baseny hotelowe mają to do siebie, że zazwyczaj jest na nich dość tłoczno, zważywszy na to, że jest to bardzo atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu w hotelu. Nie mniej jednak, jeśli zależy nam na resecie w basenie, bez dużej ilości osób wokoło, wystarczy, że wybierzemy się na niego w czasie, kiedy wszyscy inni goście zajęci są czymś innym, czyli na przykład podczas serwowania śniadań, lub po późnym wieczorem.

2. Hotelowe SPA

SPA w hotelu, zapewnia relaks i odnowę, na najwyższym poziomie. Warto zaznaczyć tutaj, że nie każde SPA posiada takie same warunki oraz zabiegi. W zależności od prestiżu i klasy hotelu, są to masaże, zabiegi pielęgnacyjne, kąpiele. Kiedy jesteśmy w hotelu, który ma w swojej ofercie SPA, warto z niego skorzystać. Nic tak nie poprawia nastroju, jak masaż gorącymi kamieniami, lub kąpiel w czekoladzie. W końcu SPA powinno dostarczać nam przyjemności i odprężenia, a to w wypadzie do hotelu jest najważniejsze, prawda?

3. Pokój zabaw dla dzieci

Coraz częściej w hotelach spotyka się tego typu atrakcję. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli przyjechaliśmy do hotelu z naszymi pociechami, bo jak wiadomo dzieci nudzą się średnio 20 razy bardziej niż dorośli. Dlatego też, taki pokój zabaw, będzie świetnym sposobem na rozładowanie, nieskończonej dziecięcej energii, a dla rodziców, będzie to chwila, w której będą mogli pomyśleć o sobie. Czyż nie po to właśnie wybieramy się do hoteli?
Pokoje zabaw zazwyczaj oferują wiele zabawek, zjeżdżalni i innych atrakcji, które docenią młodsi goście hotelowi.

4. Salon gier

Ta atrakcja, jest skierowana zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, ale wiadomo, że małe szkraby raczej w bilard nie grywają. Salon gier jest świetnym urozmaiceniem spędzania wolnego czasu w hotelu. Nie jest to oczywiście nagminnie spotykana atrakcja, lecz w lepszych hotelach, coraz częściej można trafić na takie właśnie salony gier. Zazwyczaj są to gry w które można grać w dwie, lub więcej osób. Bilard, kręgle, automaty z grami wideo, to tylko niektóre przykłady z tego, co może oferować gościom hotelowym, taki salon gier.

5. Restauracje

Wydawałoby się, że restauracja w hotelu jest normą. I owszem, ponieważ hotel z definicji, musi oferować podstawowe usługi gastronomiczne, ale nie oznacza to od razu, że musimy mieć w hotelu wykwintną restaurację. Dzisiaj, w coraz większej ilości hoteli z co najmniej trzema gwiazdkami, możemy spotkać restauracje, które mają menu, skomponowane przez szefa kuchni, specjalnie dla tego hotelu. Oznacza to, że będziemy próbowali dań, które są autorskie dla tegoż właśnie miejsca. Dzięki temu, w niektórych hotelach, możemy zjeść naprawdę wyjątkowe, wyśmienite oraz wykwintne dania. Wizyta w takiej restauracji, będzie nie tylko atrakcją, ale i kulinarną ekstazą.

6. Hotel-cela więzienna

Zaczynamy przechodzić do dość nietypowych, aczkolwiek coraz bardziej popularnych atrakcji. W Holandii oraz Rosji, pewni ludzie wpadli na pomysł, że fajnie było by spędzić noc w więziennej celi, dlatego też zaadaptowano kilka starych więzień, na nowoczesne hotele, które oferują, jako najważniejszą atrakcję, właśnie pobyt w celi, zamiast w normalnym pokoju hotelowym. Jest to z pewnością atrakcja do ludzi o mocnych nerwach, ale kto czasami nie ma ochotę na lekki przypływ adrenaliny?

7. Hotel Lotus

Położony w Chinach, hotel Lotus oferuje swoim gościom bardzo niespotykaną i oryginalną atrakcję. Jeśli goście chcą rozerwać się i poczuć odrobinę przyjemnego dreszczyku emocji, hotel organizuje w ramach atrakcji hotelowych, przejażdżkę po pustyni. Bardzo nietypowa atrakcja, ale na pewno wrażeń jest podczas takiej przejażdżki bez liku.

8. Urlop na drzewie

Szwedzki hotel w miejscowości Haras jest jedyny w swoim rodzaju. Zawsze marzyłeś o tym, żeby mieć domek na drzewie i móc w nim pomieszkać jak w prawdziwym domku? W hotelu treehotel, zamiast pokojów, wynajmuje się małe domki na drzewach. Domki te, wyposażone są we wszystkie, niezbędne do życia przedmioty i rzeczy, dlatego pobyt w takim domku na drzewie, będzie niespotykaną i niezapomnianą atrakcją, która zostanie w naszej pamięci, zapewne do końca życia.

9. Hotel na wysokościach

Jeśli nie masz lęku wysokości i lubisz ekstrawaganckie miejsca, to Crane Hotel Faralda w Holandii, jest właśnie dla Ciebie. Ten przerobiony na hotel żuraw, jest atrakcją samą w sobie, ze względu na nieziemskie widoki, oraz przepiękne apartamenty.

10. Solny hotel w Boliwii

Na pustyni Salar de Uyuni, stoi hotel, który jest niesamowitą atrakcją, ponieważ cały jest zrobiony z soli. To niezwykłe miejsce zarówno jeśli chodzi o krajobrazy, jak i o budynek hotelu, który wybudowany jest z soli. Miejsce warte odwiedzenia, ale lepiej nie lizać ścian!