10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Szczecinie

Szczecin

Jak wiadomo dzieci i młodzież nie lubią się nudzić. Co zatem Szczecin ma do zaoferowania najmłodszym? Oto 10 najciekawszych atrakcji dla młodzieży jakie znaleźć można w tym ciekawym mieście.

Szczecin jest stolicą województwa zachodniopomorskiego, leży przy samej granicy Polski z Niemcami. Znajdziemy w nim wiele atrakcji, które zapewnią nam spędzenie miłego czasu przez weekend lub nawet dłuższy czas.

Szczecin jako miasto na wyjazd jest bardzo dobrym wyborem, ponieważ niezależnie czy posiadamy samochód czy chcemy się tam dostać pociągiem, czy może autobusem to jest tam bardzo łatwo dojechać. Bardzo dobre drogi, które tam prowadzą zapewniają bezproblemowe wyjazdy.

Szczecin jest dużym miastem, mieszka w nim ponad 400 tysięcy ludzi. Co więcej miasto to jest uznawane za jeden z największych polskich ośrodków kultury.

Znajdziemy tu bardzo wiele atrakcji i będziemy mogli zwiedzić bardzo dużo ciekawych miejsc, niezależnie czy przyjedziemy z bardzo małymi dziećmi, czy już z nieco starszymi.

W Szczecinie działa wiele muzeów, z czego największym jest Muzeum Narodowe w Szczecinie. Jest to ogromne muzeum gromadzące zbiory archeologii, sztuki, historyczne i wiele innych. Muzeum mieści się aż w 6 siedzibach, pozwala to wyobrazić sobie jak duży jest to obiekt. Innymi muzeami działającymi w Szczecinie są Muzeum Techniki i Komunikacji, Literatury w Książnicy Pomorskiej, Geologiczne, Historii Szczecina, Archidiecezjalne, a także Muzeum Zamkowe. W mieście działa także kilka teatrów.

Jako ciekawostkę, można powiedzieć, że Szczecin często jest nazywany miastem teatrów. W mieście znajduje się także aż 5 galerii sztuki i 6 kin, z czego jedno to najstarsze kino na świecie – Kino Pionier 1907, które działa bez przerwy od roku 1907 właśnie. W mieście odbywa się także bardzo dużo imprez cyklicznych. Jak widać, miasto to zapewnia bardzo wiele atrakcji, które możemy zwiedzić i zobaczyć. Historia tego miasta jest bardzo bogata, w związku z czym miasto ma tak wiele tak ciekawych obiektów.

Jeżeli chcesz się wybrać w Szczecinie na spacer to zdecydowanie należy sprawdzić czy nie warto pójść do Różanego Ogrodu. Jest to piękne miejsce, w którym latem kwitnie bardzo wiele róż. Ogrody robią niesamowite wrażenie, zapach jaki można tam poczuć przepełnia powietrze w całym parku.

Będzie to świetna atrakcja dla trochę starszych dzieci, które nie będą próbowały wyrywać rosnących tam kwiatów. Ciekawostką tego miejsca jest to, że znajdują się tu szafeczki służące wymianie literatury, czyli można wymienić książkę, którą już się przeczytało, lub która zalega niepotrzebnie w domu z osobą w tej samej sytuacji. Jest to bardzo ciekawy pomysł na darmowe poznawanie coraz to nowych książek. Z jednej książki, można przeczytać niezliczoną liczbę książek, wystarczy tylko regularnie je wymieniać.

Jeżeli chcemy trochę odpocząć to możemy pójść do kawiarni Cafe22. Dlaczego akurat o tej kawiarni jest w tym artykule? Ponieważ, jest to kawiarnia znajdująca się na 22 piętrze, znajduje się w ścisłym centrum miasta i pozwala zobaczyć panoramę Szczecina. Widoki przy kawie z tej kawiarni są naprawdę niesamowite i zapierające dech w piersiach. Innym miejscem widokowym mogą być Wały Chrobrego, jest to taras widokowy na skarpie o długości około pół kilometra wzdłuż rzeki Odry. Tworzą one sylwetkę, która jest symbolem Szczecina.

W Szczecinie jest ponad 200 zabytkowych budynków, przez co zobaczyć je wszystkie jest bardzo trudno, o ile to jest w ogóle możliwe w krótszym czasie niż miesiąc. Jednak jeżeli chcemy spróbować zobaczyć te najciekawsze, to możemy zacząć od Starego Miasta.

Jest to miejsce w którym od razu poczujemy historię Szczecina, aleja i ciasne alejki, które tam się znajdują tworzą niesamowity klimat. Jeżeli szukamy budowli, która zrobi na nas piorunujące wrażenie i z zewnątrz i wewnątrz, to powinniśmy sprawdzić Bazylikę św. Jana Chrzciciela.

Już przed wejściem do budynku, wiemy że to będzie niezwykła przygoda, jednak bardzo wysokie sklepienia, które dostrzegamy w środku robią niesamowite wrażenie. Dla dzieci atrakcją może być fakt, że są w tam na dachu namalowane gwiazdy, które mogą spróbować policzyć. Jeżeli lubimy ogromne budynki to możemy także zobaczyć budynek poczty, mieszczący się przy alei Niepodległości. Jest to tak duży budynek, na dziedziniec którego kiedyś mogły wjeżdżać tramwaje.

Jak zostało w tym artykule przedstawione, Szczecin jest świetnym miejscem na spędzenie weekendu. Można tu zobaczyć wiele atrakcji kulturalnych jak i bardzo aktywnie spędzić czas. Szczecin zachęca do przyjazdu weekendowego między innymi bardzo dobrym dojazdem – można tu łatwo i wygodnie dojechać samochodem, pociągiem a także autobusem. Ciekawa architektura budynków może zaciekawić dzieci, które miło spędzą czas w tym mieście.

Co więcej, atrakcje które miasto zapewnia, powinny zaciekawić nie tylko dzieci, ale także rodziców. Miasto słynie z zabytków, muzeów, teatrów i kin (szczególnie jednego), które dostępne są w mieście. Szczecin jest miastem w którym każdy znajdzie coś, co do niego trafi.

4.6/5 - (liczba ocen: 16)3 komentarzy. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

 • 1 lutego 2020 o 15:24

  Wychodzi na to, że Szczecin to totalna wioska. Gdzie wybrać się z małym dzieckiem 3.letnim) np.zimą? Dwie bawialnie „na krzyż” i to wszystko. Wioseczka, a nie miasto.

  Odpowiedz
  • 1 sierpnia 2020 o 13:23

   Co za beznadziejny artykuł. Z dzieckiem do muzeum albo do kościoła , super atrakcja brawo. Albo do Cafe 22! No kto takie głupoty wymyśla. Chyba dzieci nie Ma. Są fajne miejsca o których autor tego tekstu pojęcia nie ma.

   Odpowiedz
 • 28 lipca 2020 o 09:10

  Szczecin kiedyś był miastem pięknym i pełnym atrakcji. Aktualnie to wioska. Muzeum – to ci dopiero atrakcja. Jeżeli chodzi o atrakcje dla małych dzieci – totalna porażka – żadnych. 3 bawialnie, papugarnia i to mają być atrakcje? BEZNADZIEJA. Po wielkich poszukiwaniach znalazłam „Twórczą cytrynkę” A gdzie jakieś (letnie) warsztaty kulinarne, przejażdżki np. starym tramwajem po mieście, spotkania głośnego czytania dla młodszych dzieci, improwizowana nauka np. gry teatralnej (Pleciuga lub inny teatr), joga dla najmłodszych, gry na instrumentach. Zastanawiam się, czy młodzi ludzi są zupełnie pozbawieni pomysłów, chęci zrobienia czegokolwiek i pozostaje tylko siedzenie przed komputerem, gierkami i telewizorem? Gdzie jest młodzieńcza pasja zrobienia czegokolwiek i przy okazji zarobienia?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.