Europa

Najlepsze atrakcje dla dzieci które znajdziemy w Holandii

Jak wiadomo dzieci i młodzież nie lubią się nudzić. Co zatem Holandia ma do zaoferowania najmłodszym? Oto najciekawsze atrakcje dla młodzieży jakie znaleźć można w tym ciekawym mieście.

Wybierając się na wycieczkę do Holandii zainteresuj się jakie atrakcje tam można znaleźć. Jest to miejsce, które może pozwolić Ci spędzić piękny czas z Twoją rodziną, ponieważ Holandia bogata jest w atrakcje skierowane do dzieci. W tym artykule sprawdzimy jakie są to miejsca i jaką rozrywkę może zapewnić Holandia dla najmłodszych wycieczkowiczów.

Jeżeli Twoje dzieci lubią zwierzęta, a pogoda tego dnia będzie sprzyjać to w pierwszej kolejności skierujcie swoje kroki do ZOO – Burgers’Zoo Arnhem. Jest to miejsce, które zachwyci niezależnie od wieku. Ogrom tego obiektu wprawi w zdumienie każdą osobę, która tam wejdzie.

lew

Jest to ZOO, któremu żaden tego typu obiekt nie dorównuje w całej Polsce. Co jest w nim aż tak szczególnego? Zacznijmy od faktu, że zwierzęta w tym ZOO żyją w warunkach, które są możliwie najbliższe do ich naturalnego bytowania. Żeby zrozumieć o co chodzi, to wyobraź sobie, że w tym ZOO jest aż osiem stref klimatycznych. Tak, to nie pomyłka, w tym obiekcie jest aż osiem stref klimatycznych.

Jedne są na otwartym powietrzu, inne są zabudowane i można zobaczyć na własne oczy jak wygląda klimat w takich miejscach. Co mam na myśli? Jest tu strefa pustynna, jest strefa tropikalna. Gdy wchodzisz do tych miejsc to natychmiast odczuwasz różnicę względem miejsca z którego przyszedłeś. Na każdym kroku widzisz tam zwierzęta w swoich naturalnych warunkach.

Niektóre, te niegroźne zwierzęta, przechadzają się pomiędzy ludźmi i są na wyciągnięcie ręki. Można je dotknąć, można się z niektórymi spróbować pobawić, zaś inne, te groźne szczególnie, są zamknięte w ogromnych przestrzeniach. Widać ich zachowanie w takim miejscu, widać jak się poruszają i jak wyglądają ich społeczności. Jest to miejsce, które na pewno zapadnie dzieciom w pamięci na wiele lat.

Gdy zastanowimy się z czego jeszcze bardzo mocno słynie Holandia to od razu otrzymamy odpowiedź, że z wiatraków. Nie bez powodów, miasto takie jak Kinderdjik ma ich aż nadto. Jest to miejsce w które w łączną pogodę można śmiało pojechać i zobaczyć symbol Holandii. Piękne, stare, drewniane i ogromne wiatraki stoją nad rzeką i robią niesamowite wrażenie. Dlaczego akurat tam warto pojechać na wiatraki? Dlatego, że w tym miejscu są one szczególnie gościnne, to znaczy znajduje się tam mnóstwo atrakcji.

Można wypożyczyć rowery i obejrzeć to miejsce w aktywnym stylu zdecydowanie szybciej niż spacerując. Ma to duże znaczenie, ponieważ miejsce jest bardzo, bardzo duże. Co więcej, bardzo fajną ciekawostką będzie pewnie fakt, że te wiatraki w większości są zamieszkałe, a jeden jest nawet dostępny do zwiedzania. Można wejść do środka, zobaczyć jak to wygląda w środku, zrobić zdjęcia.

Kolejnym niesamowicie magicznym miejscem w Holandii jest delfinarium w Harderwijk. Jest to największe delfinarium w całej Europie. Rozmiar tego obiektu dosłownie powala z nóg. Ogromne szyby prezentujące podwodne życie, piękne i bogate pokazy, na których można zobaczyć wygłupiające się foki, czy potężne place zabaw dla dzieci to tylko jedne z niewielu atrakcji dostępnych w tym obiekcie.

rzeczy do zrobienia przed śmiercią

Niezależnie czy na dorosłym, czy na dziecku, miejsce to bez wątpienia zrobi piorunujące wrażenie i sprawi, że wspomnienia pozostaną w głowie na całe życie. W obrębach obiektu dostępnych jest wiele różnych basenów, jedne przy których są trybuny i można posiedzieć i popatrzeć na pływające tam zwierzęta, inne na których są jedynie barierki i można postać i popatrzeć jak duże ryby przepływają z miejsca na miejsce. Na większości są trenerzy zabawiający publiczność poprzez zabawę z fokami czy delfinami.

Jak widzisz w Holandii można spędzić bardzo miło czas ze swoimi dziećmi i nie jest to miejsce, w którym będą się one nudzić. Oczywiście atrakcje należy dobierać odpowiednio do wieku swoich pociech, jednak niezależnie w jakim wieku są zawsze znajdzie się coś co je zainteresuje.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci zaplanować swój wyjazd do tego pięknego kraju, w taki sposób, aby Twoje dzieci jak najwięcej z tego wyjazdu przywiozły.

Szczególnie jeżeli pójdziecie do Burgers’Zoo – wtedy wrażenia bez wątpienia pozostaną na wiele, wiele lat, zaś żadne ZOO w Polsce nie przyćmi wrażeń z wyjazdu do Holandii. Jeżeli dołożyć do tego delfinarium w Harderwijk to mamy piękną wycieczkę, na której dzieci widzą masę zwierząt, tych lądowych jak i tych podwodnych.

Trzeba pamiętać, że Holandia jako niewielki kraj, z bardzo dobrą siecią dróg, pozwala jednego dnia odwiedzić wiele magicznych miejsc, ale trzeba pamiętać, żeby nie przesadzić i nie zanudzić swoich dzieci. Nawet najciekawsze rzeczy mogą być nudne w nadmiarze.