Podróże

Atrakcje dla małych dzieci w nowym parku rozrywki pod Łodzią. Warto?

W Rzgowie, pod Łodzią, otworzył się nowy park rozrywki. Reklamuje się jako miejsce dla całej rodziny, ma pełną tematyzację i znajduje się w całości pod dachem. Czy warto wybrać się tam z małymi dziećmi? Jaka rozrywka dla dzieci i dorosłych czeka na odwiedzających? Sprawdziliśmy to.

Nowe ciekawe miejsce dla dzieci

W centralnej Polsce, w woj. łódzkim, otworzył się nowy park rozrywki – Mandoria Miasto Przygód. Jest to park tematyczny, który wystylizowano na renesansowe miasto handlowe. Znajduje się w całości w obiekcie zadaszonym, ale to tylko I etap dużej inwestycji. W przyszłości ma się pojawić także strefa na świeżym powietrzu, dzięki czemu park zajmie w sumie 50 ha.

Czy to ciekawe miejsce dla dzieci? Niewątpliwie wyróżnia się na tle podobnych parków rozrywki. Ze względu na swoją tematyzację poza atrakcjami oferuje także interesujące wrażenia estetyczne. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą ulec wrażeniu przeniesienia się w czasie do XVI-wiecznego miasta. Mandoria to nie tylko park, lecz cała kraina – ma swoją historię i mieszkańców (animatorów), dzięki czemu powstaje spójna, niezwykle ciekawa całość, czyli Miasto Przygód.

Jakie atrakcje znajdują się w parku?

Park stworzono z myślą o familijnych rozrywkach. Nie są to zatem ekstremalne atrakcje dla młodzieży, lecz przede wszystkim takie, które umożliwiają wspólną zabawę całą rodziną. Oznacza to, że znajdują się tutaj głównie atrakcje dla dzieci, jednak co ważne – wszystkie są dostosowane również do dorosłych. Dotyczy to nawet rozrywek, które zazwyczaj są dostępne tylko dzieciom np. wielkiego małpiego gaju.

Na terenie parku znajduje się ponad 20 atrakcji oraz kilka dodatkowo płatnych gier zręcznościowych z nagrodami. W środku znajdziemy m.in. karuzele, ruchomą ławkę, strzelnicę, labirynt luster, łódki na wodzie czy wirujący okręt. Co ciekawe, w parku znajdują się także dwa roller-coastery. Jeden najdłuższy w Polsce “pod dachem”, drugi jeżdżący w ciemności. Nie brakuje zatem także czegoś dla fanów większych emocji, ale jednocześnie wciąż bezpiecznego dla dzieci.

Tak jak przestrzeń wokół, również atrakcje są wystylizowane zgodnie z tematyzacją. Wszystkie mają interesujące nazwy, np. Barbakan, Galeon, Orkiestra Błaznów, Bal Butów, a ich wygląd naturalnie wpasowuje się w otoczenie.

Czy dzieci wybawią się w tym miejscu?

Tak! Jest to świetne miejsce dla całych rodzin, a zwłaszcza dla tych z dziećmi w przedziale wiekowym ok. 3-12 lat. Z naszego doświadczenia wynika, że maluchom brakuje dnia na zabawę, a z ulubionych atrakcji korzystają kilkukrotnie. Na wizytę trzeba więc przeznaczyć co najmniej kilka godzin, aby się wybawić. Poza tym dorośli również znaleźli coś dla siebie; największą rozrywkę mieli Ci, którzy zapomnieli o swojej dacie urodzenia.

Praktyczne informacje

Ile taka rozrywka kosztuje? Za bilet wstępu dla jednej osoby należy zapłacić 99 zł. Póki co park nie przewiduje ulgowych i rodzinnych wejściówek. Posiadając Kartę Dużej Rodziny, można liczyć na bilety w cenie 89 zł. Park honoruje też bon turystyczny. Jubilaci do 18 r.ż. w dniu urodzin mogą wejść do parku za 1 zł. Czy to drogo? To każdy musi ocenić sam, bo jak wiadomo, jest to bardzo subiektywne.

Park rozrywki mandoria znajduje się w Rzgowie, ok. 10 min jazdy samochodem od Łodzi i Pabianic, w centralnej części Polski. Lokalizacja jest zatem doskonała, bo do Mandorii można wpaść także przy okazji innych wycieczek. Park czynny jest codziennie, w godzinach 10-20. W środku znajdują się restauracje, więc można na miejscu coś zjeść. Parking jest bezpłatny.