Polska

8 Top Atrakcji dla Dzieci we Wrocławiu Zimą 2023/2024

już marzec, a jeszcze zima
Park Szczytnicki | fot. Slawek Ilski / Wikipedia

Wrocław to jedno z tych miast, w którym nietrudno ciekawie zorganizować czas całej rodzinie i to niezależnie od pory roku. W kolejnych akapitach znajdziesz propozycje 8 atrakcji dla dzieci w różnym wieku.

1. Lodowiska we Wrocławiu

Jeśli mowa o zimowych atrakcjach Wrocławia, trzeba wspomnieć o ofercie lodowisk. W tym mieście znajdziesz kilka świetnych obiektów, które warto odwiedzić. Kryte lodowisko Spiska, czy też Lodowisko ORBITA to przykłady takich miejsc. Jazda na łyżwach to zdrowa forma spędzania czasu zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Nie tylko wzmocnicie łączące Was więzi, ale także rozruszacie mięśnie i poćwiczycie nowe figury. Po tak solidnej dawce aktywności warto wybrać się na dobry obiad lub ciepłe kakao, czy też smaczną kawę.

2. Manufaktura Cukierków i lizaków we Wrocławiu

Zarówno mali, jak i nieco starsi fani słodkości poczują się bez wątpienia dobrze w Manufakturze Cukierków i Lizaków we Wrocławiu zlokalizowanej pod adresem: Rynek Ratusz 27. Słodkie przysmaki rozpieszczają nie tylko kubki smakowe, ale także cieszą oczy. Słodkie Czary Mary to miejsce, w którym do tworzenia przysmaków wykorzystuje się aromaty owocowe, naturalne barwniki pochodzenia roślinnego. Dzięki temu oferowane przez Manufakturę słodkości są lepsze jakościowo niż te popularne oferowane w sklepach. W tym miejscu można także skorzystać z Organizacji Słodkich Pokazów i Warsztatów Produkcyjnych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Wszelkie szczegóły na temat oferty znajdziesz na stronie internetowej Manufaktury.

Jeśli nie mieszkasz we Wrocławiu, a po wizycie w Manufakturze zakochasz się w ich słodkościach, koniecznie sprawdź ofertę internetową. Online możesz kupić produkty takie jak cukierkowy mix owocowy, cukierki o smaku gumy balonowej, czy też o smaku arbuzowym. Dzięki ofercie internetowej nawet po powrocie do domu można zamówić ulubione produkty i cieszyć się ich smakiem.

3. Park Trampolin we Wrocławiu

We Wrocławiu funkcjonuje także kilka świetnych parków trampolin. Tak na przykład GOjump oferuje atrakcje takie jak strefa Funclimb, ścianki tematyczne, przeszkody specjalne, strefa zbijaka, czy też poduchy. Na stronie internetowej obiektu widnieje informacja, że w Parku znajduje się blisko 40 stref atrakcji, a więc można spędzić tutaj wiele godzin na świetnej zabawie. Warto wspomnieć, że jest to nie tylko świetna rozrywka dla osób w różnym wieku, ale także sposób na sportowe ćwiczenia. Jeśli mieszkacie we Wrocławiu lub okolicach, zainteresujcie się ofertą zajęć sportowych. Dostępne są takie jak parkour, akrobatyka, czy też street workout. Zajęcia sportowe w Parku prowadzone są przez doświadczoną kadrę trenerską. W tym miejscu można zorganizować także urodziny pełne atrakcji lub zapisać pociechę na półkolonie zimowe.

4. Park Rozrywki Rodzinnej we Wrocławiu

Loopy’s World to kolejne miejsce, które powinno znaleźć się na liście Waszych atrakcji, jeśli chcecie się dobrze bawić. Jest to największe w Polsce Rodzinne Centrum Rozrywki, a więc na ma mowy o nudzie. Maluchy mogą skorzystać z atrakcji takich jak wielopoziomowa konstrukcja ruchoma, tory przeszkód, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji. Można tutaj także zorganizować pełną dobrej zabawy imprezę urodzinową. Na stronie internetowej obiektu znajdziesz także informacje o feriach zimowych.

5. Tarczyński Arena Wrocław

Jeśli szukasz miejsca, w którym można skorzystać z różnorodnych atrakcji, Tarczyński Arena we Wrocławiu sprawdzi się bardzo dobrze. Gokarty, lodowisko, taras widokowy, a może gokarty? Opcji jest naprawdę wiele i każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto wspomnieć także o różnorodnych wydarzeniach. Kalendarz znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej Areny.

6. Sanki we Wrocławiu

Zależy Ci na typowo zimowych aktywnościach? W tym przypadku warto wybrać się na sanki. We Wrocławiu nie brakuje miejsc, które nadają się do tego wprost doskonale. Możecie udać się na przykład na Wzgórze Słowiańskie, czy też Wzgórze Andersa. Pamiętaj, że czasami proste, tradycyjne rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Zabawy z sankami przyniosą wiele frajdy i są świetnym sposobem na zdrową dawkę ruchu dla dzieci i dorosłych.

7. Kolejkowo Sky Tower

Kolejkowo to atrakcja mieszcząca się w Sky Tower na I piętrze. Ogromna makieta przedstawia Dolny Śląsk, ekspozycja liczy 900 metrów kwadratowych. Korzystając z tej atrakcji, można zobaczyć nie tylko codzienne życie mieszkańców, ale także podziwiać perełki architektoniczne takie jak kamienice rynku wrocławskiego, czy też obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce.

8. Galeria Neonów we Wrocławiu

Ostatnim na naszej liście, ale wcale nie mniej godnym odwiedzenia miejscem we Wrocławiu jest Galeria Neonów.  Można podziwiać tutaj neony ze zbiorów Fundacji Neon Side Wrocław. Dostępnych jest tam blisko 100 szyldów nie tylko z Wrocławia, ale całego województwa dolnośląskiego. Jako ciekawostkę warto dodać, że w tym miejscu funkcjonowało kiedyś przedsiębiorstwo produkujące szyldy świetlne.