Europa

10 Fascynujących Atrakcji dla Dzieci w Wilnie

Wilno jest największym miastem na Litwie i przy okazji stolicą tego państwa.

Jest prawdziwą gratką dla miłośników historii i z pewnością miejscem, które warto odwiedzić.

Można powiedzieć, że miasto jest wprost naszpikowane zabytkami, ale jest także pełne atrakcji dla rodzin z dziećmi.

1. Muzeum Zabawek

Będąc w Wilnie z dzieckiem z całą pewnością warto udać się do Muzeum Zabawek. To zachwycające miejsce, w którym każdy będzie miał możliwość poczuć się jak dziecko.

2. Muzeum Kolejnictwa

Miłośnicy pociągów powinni również udać się do Muzeum Kolejnictwa. Powstanie muzeum datuje się na rok 1966, choć inicjatywa zrodziła się tak naprawdę trzy dekady wcześniej. To doskonałe miejsce dla całych rodzin.

3. Wieża Telewizyjna

Bez wątpienia należy udać się również na Wieżę Telewizyjną w Wilnie. Budynek liczy sobie przeszło trzysta metrów wysokości i jest najwyższą budowlą w całym kraju. Jest również doskonałym punktem widokowy, z którego rozpościera się widok na całe miasto.

4. Wieża Giedymina

Przemierzając Wilno można udać się również pod wieżę Giedymina. To zachodnia baszta Zamku Górnego, którego początki datuje się jeszcze na piętnasty wiek.

5. Muzeum Pieniądza

Fascynująca przygoda czeka nas w Muzeum Pieniądza. Przede wszystkim jest to jedno z najnowocześniejszych muzeów w tym regionie Europy. W tym miejscu pierwsze skrzypce gra pieniądz i jego historia.

6. Ostra Brama

Warto udać się również pod Ostrą Bramę. Brama z perspektywy mieszkańców jest niezwykle ważna, ponieważ prowadzi do centrum miasta. Jest istotna również dla Polaków, ponieważ w środku mieści się kaplica wraz ze słynnym obrazem opisanym przez Adama Mickiewicza w najwybitniejszym z dzieł „Panu Tadeuszu”.

7. Ulica Literatów

Ulica Literatów jest z kolei uważana za jedną z piękniejszych w całym mieście. Również z tą ulicą wiąże się historia z naszym wieszczem narodowym. To właśnie tutaj mieszkał i tworzył swoje wybitne dzieła.

8. Uzupis

Młodzi turyści z pewnością docenią klimat panujący w dzielnicy Uzupis. To wyjątkowe miejsce, któremu udało się uzyskać nawet niepodległość. Jest wobec tego w dzisiejszych czasach suwerenną republiką.

9. Park Vengis

Dla rodziców pragnących odetchnąć z pociechami na świeżym powietrzu dobrym wyborem będzie Park Vengis. To urocze miejsce, które pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku.

10. Wilno

Wilno to niezwykle klimatyczne miasto, w którym historia jest niemal namacalna. Warto udawać się na piesze wycieczki, by faktycznie mieć możliwość rozsmakowania się w tym niepowtarzalnym miejscu.

To również dobry pretekst, by udać się na rodzinny spacer i spróbować pysznego Sukotis – najpopularniejszego tutaj ciastka, którego po prostu trzeba spróbować.