Polska

15 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Piotrkowie Trybunalskim

fot. Witia / Wikipedia

Piotrków Trybunalski to malownicze miasto z niesamowitą historią. Nie jest ono tak słynne turystycznie, jak Kraków czy Warszawa, choć skrywa w sobie wiele urokliwych miejsc i ciekawych atrakcji dla rodzin z dziećmi. Zdecydowanie warto odwiedzić Piotrków Trybunalski i spędzić czas na aktywnym zwiedzaniu.

 1. Muzeum Lodów w Piotrkowie Trybunalskim

Muzeum Lodów to wyjątkowa atrakcja. Podczas zwiedzania najmłodsi zdobędą wiedzę o tajnikach powstawania lodów, a także skosztują tego uwielbianego deseru. Znajdują się tam ciekawe eksponaty, które dawniej wykorzystywane były podczas produkcji lodów. Adres: Rynek Trybunalski 9.

 2. Kino Studyjne ”Piksel”

Małe, kameralne kino studyjne, mieszczące się w bibliotece publicznej. Cyklicznie odbywają się w nim projekcje wielu ciekawych filmów kierowanych zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Adres: ul. M. Curie Skłodowskiej 2.

 3. Fun City – Centrum Edukacyjno-Rozrywkowe dla Dzieci

Sala zabaw stworzona na wzór miniaturowego miasta, zapewni wiele godzin wspaniałej zabawy dzieciom w wieku przedszkolnym oraz na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Obiekt zajmuje się również różnego rodzaju organizacją imprez dziecięcych. Cyklicznie odbywają się tam także zajęcia edukacyjne, prowadzone przez specjalistów w formie zabawy. Adres: ul. Folwarczna 8.

 4. Centrum Zabaw Edan

Centrum zabaw dla dzieci, w skład którego wchodzą różnorodne atrakcje, między innymi licząca kilka metrów konstrukcja do wspinania i gimnastyki, dmuchany zamek, baseny z kulkami, zjeżdżalnie, kącik dla maluchów oraz mini bufet. Miejsce umożliwia wizyty indywidualne oraz dla zorganizowanych grup. Adres: ul. Sulejowska 45.

 5. Kryta Pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji

Kompleks basenowy wyposażony w zjeżdżalnie i brodzik dla maluchów. Na terenie obiektu znajdują się również profesjonalne tory pływackie. Obiekt czynny przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli również w godzinach wieczornych. Adres: ul. Belzacka 106.

 6. Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim

Zamek z ciekawą historią zainteresuje nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe. W obiekcie dostępne są wystawy stałe oraz czasowe. Cyklicznie odbywają się tam również lekcje i warsztaty kierowane dla dzieci i młodzieży. Adres: Plac Zamkowy 4.

  7. Muzeum Marcepanów

Wyjątkowe muzeum dla miłośników słodyczy. Podczas odwiedzin zwiedzający mogą poznać historię marcepanu, proces powstawania oraz zaznajomić się z dawnymi tradycjami kulinarnymi. W obiekcie po uprzedniej rezerwacji organizowane są ciekawe warsztaty dla grup. Obiekt organizuje również gry miejskie skierowane do młodszych oraz starszych dzieci. Adres: Rynek Trybunalski 2.

  8. Kino Helios Piotrków Trybunalski

Miłośnicy kina z prawdziwego zdarzenia mogą udać się na seans do kina znanej sieci Helios. W repertuarze dostępne są najnowsze projekcje kinowe. Kino dostępne jest dla klientów indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Wcześniejszej rezerwacji biletów można dokonać poprzez stronę internetową. Adres: ul. Juliusza Słowackiego 123.

  9. Linarium – Park Linowy

Park linowy składający się z tras o różnym stopniu trudności, dedykowany dzieciom i młodzieży. Przebycie wybranej trasy dostarczy niezapomnianych wrażeń oraz satysfakcji, a przy okazji zapewni solidną dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Adres: ul. Belzacka 108.

 10. Amfiteatr Miejski

Amfiteatr Miejski zlokalizowany w malowniczym Marku Miejskim im. Jana Pawła II. W obiekcie cyklicznie odbywają się imprezy tematyczne dla dzieci i dorosłych. Adres: ul. Gabriela Narutowicza.

  11. Miejski Ośrodek Kultury

Miejski Ośrodek Kultury to miejsce spotkań dzieci i młodzieży, które uczestniczą w organizowanych warsztatach, lekcjach tematycznych oraz zajęciach dodatkowych. W budynku odbywają się również różnego rodzaju wystawy i kameralne imprezy kulturowe. Adres: Aleja 3 Maja 12.

  12. Piotrkowska Akademia Sportu

Piotrkowska Akademia Sportu to miejsce, które pozwala rozwijać sportowe pasje zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonej kadry. W ofercie znaleźć można zajęcia dedykowane dzieciom i młodzieży, niemowlętom oraz całym rodzinom. Adres: ul. Wierzejska 21/32.

  13. Avocado Bowling Club

Kręgielnia to doskonałe miejsce na zdrową rywalizację z grupą przyjaciół. W skład obiektu wchodzi kilka torów, które gwarantują godziny wspaniałej zabawy. Adres: ul. Grota Roweckiego 5.

   14. Memento Escape Room

Cieszący się nieustającą popularnością escape room to świetny opcja na urozmaicenie imprezy urodzinowej bądź aktywne spędzenie popołudnia z rodziną. Tematem przewodnim jest twierdza Feliksa – szalonego naukowca, który stawia przed uczestnikami spore zagadki logiczne, konieczne do rozwiązania, aby wydostać się z pokoju. Gracze mają godzinę na rozwikłanie zagadki i uwolnienie się z escape room. Adres: ul. Belzacka 90/92/18.

  15. Rynek z dawnymi kamienicami

Malowniczy rynek z dawnymi kamienicami to świetnie miejsce na spacer dla całej rodziny. Przy rynku znajdują się fundamenty dawnego ratusza, który był miejscem obradowań Trybunału Koronnego.  Adres:  Rynek Trybunalski 10.