Polska

10 Niesamowitych Atrakcji dla Dzieci w Gdańsku Zimą

fot. Henryk Bielamowicz / Wikipedia

Okres zimowy to świetny czas, na odwiedziny ciekawych miejsc, na które dotychczas nie było czasu.

Każde dziecko, niezależnie od pory roku, chce się przecież dobrze bawić, dlatego zapoznaj się z najlepszymi atrakcjami dla dzieci i spędź z wspaniałe chwilę ze swoim dzieckiem.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

alpaki jedzą

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną i karmić zwierzęta nawet zimą.  To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. W niedziele rozpalane jest ognisko dla odwiedzających.

2. Lodowisko

Lodowisko pojawia się tylko w okresie zimowym, dlatego warto zabrać na nie dzieci. Szalona zabawa na tafli lodu, z pewnością dostarczy frajdy.

3. Teatr Miniatura

Teatr Miniatura to miejsce edukacyjne, poszerzające wyobraźnię i bawiące. Aktorzy grający w specjalnie przygotowanych sztukach, zaciekawią swoją rolą nawet najmłodszych. To świetny pomysł na rodzinne wyjście.

4. Centrum Hevelianum

Hevelianum Gdańsk

Centrum Hevelianum jest wprost idealnym miejscem dla młodych, ciekawych świata ludzi. Liczne warsztaty, wystawy, rekwizyty i pokazy sprawią, że poprzez zabawę, dziecko będzie mieć kontakt z wynalazkami i nauką, która poszerzy jego wyobraźnię.

Hevelianum doskonale sprawdzi się w przypadku mniejszych, jak i tych dużych dzieci.

5. Tor wrotkarski

Tor wrotkarski z pewnością będzie odpowiednim miejscem dla wszystkich dzieci, które lubią spędzać czas aktywnie. Wystarczy założyć wrotki, by znaleźć w sobie odwagę na wykonywanie sztuczek i zabawnych wygibanców.

6. Ośrodek Kultury Morskiej

W Ośrodku Kultury Morskiej, każde dziecko może wcielić się w marynarza. Znajdują się tu liczne wystawy, eksponaty, w tym stroje marynarskie oraz basen, w którym można pływać sterowanym statkiem. Miejsce rozwija i uczy, dlatego warto zabrać tutaj swoje dzieci.

7. Basen

Kiedy za oknem zimno i brakuje morza, warto zabrać dzieci na basen. Liczne zjeżdżalnie, wodne place zabaw i tory przeszkód sprawią, że dziecko miło spędzi czas, trenując przy tym pływanie.

8. JumpCity

JumpCity to miejsce, które pokocha każde dziecko. Ogromny park trampolin, składa się z wielu, różnych trampolin oraz torów przeszkód, które dostarczą szalonej zabawy. Dodatkowym atutem są baseny, po brzegi wypełnione gąbką.

9. Kino Helios

Kino Helios to miejsce dla każdego, niezależnie od wieku.. Kiedy za oknem mróz nie odpuszcza, warto wybrać się całą rodziną na seans i spędzić przyjemnie czas.

10. Galeria Starych zabawek

Galeria Starych zabawek to miejsce idealne dla dzieci. Zgromadzone tu zabawki, pochodzą z różnych lat i przedstawiają zupełnie różne od siebie bajki. Te cudowne polskie zabawki, z pewnością zachwycą każde dziecko.

To Już wszystkie propozycje atrakcji dla dzieci, które doskonale sprawdzą się zimową porą.