Top 10 – Atrakcje dla dzieci na Pomorzu w niepogodę

gdańsk

Gdy za oknem deszcz i chłód, pojawia się pytanie, jak zająć czas najmłodszych. Szczególnie w czasie wakacji lub ferii, jeśli nie sprzyja nam pogoda, dzieci najzwyczajniej w świecie będą się nudzić spędzając czas w jednym miejscu, przykładowo na kwaterze. Oto obiekty dedykowane dzieciom w czasie braku odpowiedniej pogody.

1. Centrum Hewelianum to park naukowy mocno związany z Gdańskiem, miszczący się w zabytkowych obiektach pruskich fortów obronnych. Na miejscu funkcjonują wystawy multimedialne z różnych dziedzin nauki. Organizowane są tam również warsztaty edukacyjne. Jest to miejsce łączące naukę z zabawą. Zlokalizowane jest obok Żurawia nad Motławą.

2. Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku, to muzeum znajdujące się w najwyższym budynku w Trójmieście. Znajduje się tam panoramiczny taras widokowy. Z niego dostrzec możemy wiele ciekawych miejsc,  między innymi Klif Orłowski i Molo. Organizowane są tam również wydarzenia dla rodzin z dziećmi.

3. Loopy’s World to sprawnie działający plac zabaw. Zajmuje on powierzchnię trzech tysięcy metrów kwadratowych. Znajdziemy tam między innymi małpi gaj, trampoliny, zjeżdżalnie, basen, ścianki wspinaczkowe, boisko, tor gokartowy i sameczkowy oraz wiele, wiele innych. Na miejscu rodzice mogą bawić się wspólnie ze swoimi pociechami.

4. Fun Arena – Stadion Energia to jeden z najpiękniejszych stadionów w całej Europie. Stanowi ogromną strefę rozrywki. Znajdziemy tam atrakcje dla całej rodziny, między innymi mogą być to cztery rodzaje escaperoom, różnego rodzaju trampoliny, Paintball, gokarty, wrotki, ogromną sala zabaw, kolejka tyrolska, czy też skok na bungee dla bardziej odważnych.

5. Movement Arena, to profesjonalna szkoła, ale również i strefa trampolinz którą mogą odwiedzać całe rodziny. Na miejscu można skorzystać na przykład z lekcji z instruktorem. Mogą oni pomóc wykonywać salta bądź też innego rodzaju akrobacje z użyciem trampolin.

6. JumpCity to największy park trampolin w całym Trójmieście. Ma on powierzchnie około dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Na miejscu na klientów czekają trampoliny różnego rodzaju, na przykład równoważnie, czy też ścieżki aktobatyczne. Znajdziemy tam również teampolinowe boiska między innymi do koszykówki i zbijaka, a także baseny wypełnione gąbkami.

7. Skimondo to jeden z niewielu krytych całorocznych stoków narciarskich. Na miejscu można ćwiczyć między innymi jazdę na nartach czy też na snowboardzie. Warunki są tam bardzo sprzyjające z można ćwiczyć różne techniki oraz osiągać potrzebne prędkości.

8. Teatr Miniatura jest teatrem stworzonym z myślą o dzieciach. Jest to miejsce przeznaczone nie tylko dla maluchów ale również dla dorosłych. Miejsce to doskonałe znane jest ze swojego lalkarskiego kunsztu.

9. Galeria Starych Zabawek to minimuzeum mające swoją siedzibę w Głównym Mieście. Zgromadzono tam takie eksponaty jak zabawki pochodzenia polskiego z lat 1920-1989. Są to między innymi lalki, samochodziki, pluszaki czy też klocki i gry.

10. Gdański Teatr Szekspirowski, to miejsce, w którym organizowane są wspaniałe przedstawienia dla dzieci. Ponadto organizowane są tam niezwykłe wydarzenia noszące nazwę Rodzinne Zwiedzanie Teatru. Raz w miesiącu istnieje możliwość wystąpienia na scenie.

4.3/5 - (liczba ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.