10 najlepszych atrakcji dla dzieci w okolicach Warszawy
Podróżując z dziećmi, możesz być pewny, że znajdziesz miejsca w okolicach Warszawy, gdzie cała rodzina będzie miała świetną zabawę. Prawie każdy jest oczarowany licznymi parkami i ogrodami miasta, a także pięknymi brzegami rzek. Zaplanuj wizytę w jednej z okolicznych interaktywnych atrakcji i przekonaj się, jak wiele radości może sprawiać nauka.
1. Wild West City Runów
To wspaniałe miejsce, w którym możliwe jest przeniesienie się na dziki zachód. Obecna jest tutaj strzelnica, na której możliwe jest ćwiczenie strzelania z wiatrówki oraz z ogromnego łuku. Na stanowisku kowala można próbować swoich sił przy wbijaniu gwoździ. Można także skorzystać z możliwości konnej przejażdżki. Znajduje się tutaj także stanowisko do płukania złota oraz wybijania monet. Miejsce to daje także możliwość skorzystania z obecnych tutaj przebrań przenoszących użytkowników do innych epok. Jak przystało na prawdziwy dziki zachód jest tutaj saloon, bank oraz Szeryf bacznie doglądający uczestników zabawy.
2. Zoo Safari Borysew w Poddębicach
Miejsce to zostało uznane w 2017 roku za Najlepszy Produkt Turystyczny przez Regionalną Organizację Turystyczną. Ten prywatny ogród zoologiczny został założony w 2008 roku. Jego powierzchnia zajmuje 27 hektarów. Można tu spotkać m. in. Bawoły indyjskie, białe lwy afrykańskie, wilki polarne, psy dingo, zebry, krokodyle, żyrafy siatkowate oraz oryksy. Mieszka tutaj aż 500 zwierząt z 90 różnych gatunków. Oprócz trasy spacerowej, zoo można zwiedzać również przy pomocy kolejki. Znajduje sie tutaj także kino 7D oraz plac zabaw i strefy gastronomiczne.
3. Farma Iluzji w Mościskach
To ponad 5 hektarowy teren, na którym obecne są place zabaw, trampoliny, park, dmuchańce, jezioro, las. Obecny tutaj jest także gabinet krzywych zwierciadeł oraz muzea. Odbywają się tutaj również pokazy iluzji.
4. Park Bajka w Błoniu
Miejsce to jest wielkim kompleksem różnorodnych placów zabaw. Obecny jest tu wodny plac zabaw z wodną rzeką, licznymi spryskiwaczami oraz fontannami. Znajdują się tutaj także krzywe zwierciadła, w których można przeglądać się do woli, a nawet robić zdjęcia. W części wspinaczkowej znajdują się tajemne przejścia, pająki, równoważnie, huśtawki oraz tyrolki, na których osiągać można zawrotne prędkości. Odpocząć można także w zadbanym, starym parku, w którym rosną wiekowe drzewa. Bawić się można również gigantycznymi szachami, grać w bule. Dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu przygotowano siłownię. Znajduje się tutaj także strefa gastronomiczna.
5. Park Rozrywki Julinek
To największa tego typu atrakcja na Mazowszu i jedna z największych w Polsce. Znajduje się tutaj wielki park linowy, zwany podniebnym cyrkiem. Bawić się tutaj można również na placu zabaw ze świeżym piaskiem oraz grać w minigolfa. Istnieje również możliwość udania się na rowerową wycieczkę do pobliskiego Kampinoskiego Parku Narodowego.
6. Aquapark Fala w Łodzi
To ciekawy aquapark na terenie Łodzi. Woda tutaj jest ozonowana. Miejsce jest podzielone na strefy. Znajduje się tutaj basen solankowy, sauna fińska i parowa, a także plaża naturystów. Odpoczywać można również w grocie, jacuzzi. Dodatkową atrakcją są obecne tu także most linowy, liczne zjeżdżalnie, tepidarium oraz strefa wellness z tarasem zewnętrznym. Dla najmłodszych przygotowano specjalny brodzik dla dzieci.
7. Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi
Miejsce to zostało założone w 1938 roku. Obecnie mieszka tu ponad 2000 zwierząt, które reprezentują prawie 700 gatunków. Co ciekawe w łódzkim Miejskim Ogrodzie Zoologicznym spotkać można również lwy azjatyckie. To miejsce to jedyne w Polsce, w którym można spotkać te zagrożone wyginięciem zwierzęta. Na terenie obiektu działa motylarnia, małpiarnia, akwarium, wiwarium, pawilon „Świat Ptaków” oraz małych ssaków.
8. Ogród botaniczny UMCS w Lublinie
Plany utworzenia ogrodu botanicznego sięgały 1944 roku. Ogród finalnie powstał w 165 roku i przynależy do Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Miejsce to jest podzielone na działy z kolekcjami roślin. Zainteresowanie budzi m. in dział flory Polski, roślin użytkowych, bagiennych, ozdobnych, górskich, rosarium oraz dział biblijny. Na obszarze ogrodu powstał również Dworek Kościuszków, pochodzący z 1720 roku. Pierwotnie budynek ten przynależał do Jana Nepomucena Kościuszki, który był stryjem Tadeusza Kościuszki. Miejsce to pełni funkcję reprezentacyjną dla Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Odbywają się tutaj istotne dla uczelni wydarzenia jak np. inauguracja roku akademickiego czy dyplomatorium. Od 2013 roku obiekt ten jest udostępniony dla zwiedzających.
9. Muzeum Wsi Lubelskiej
Miejsce to powstało w 1960 roku i jego rola polega na gromadzeniu zabytków architektury murowanej i drewnianej oraz zbiorów etnograficznych z terenów lubelszczyzny. Zobaczyć tu można m. in. konsekrowany kościół z Matczyna z XVII wieku oraz cerkiew greckokatolicką z Tarnoszyna. Możliwe jest także odbycie rejsu dawnymi wiślanymi jednostkami, takimi jak prom, bat, pychówka. W skansenie udostępniona została również remiza strażacka z Bedlna, która wspaniale obrazuje wyposażenie strażackie pochodzące z 1936 roku. W 2013 na terenie muzeum zrekonstruowano miasteczko sprzed czasów II wojny światowej. Zwiedzać tutaj można posterunek policji, lodziarnię, ratusz i dom żydowskiego cadyka.
10. Wieża Trynitarska w Lublinie
Wieża Trynitarska to najwyższy zabytkowy punkt widokowy na terenie Lublina. Taras widokowy jest umiejscowiony na wysokości 40 metrów i podziwiać można z niego wspaniałą panoramę na miasto. Obecnie wieża jest siedzibą Muzeum Archidiecezjalnego.