Polska

10 Atrakcji dla Dzieci w Okolicy Gdańska

fot. Diego Delso / Wikipedia

Gdańsk jest urokliwym, nadmorskim miastem, do którego chętnie przyjeżdżają turyści z całego świata.

Nic w tym dziwnego, gdyż po za pięknymi oraz zabytkowymi kamienicami, można tu zwiedzić liczne muzea, wybrać się do teatru lub wypocząć na piaszczystej, szerokiej plaż. Sam Gdańsk, mimo licznych atrakcji, pożądany jest również ze względu na ciekawe miejsca w jego okolicy.

Gdzie warto Wybrać się będąc w gdańsku? Sprawdź listę najlepszych miejsc w Gdańsku i okolicy.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane. W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce. Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

  • karmienie alpak, kucyków, dużego strusia, krówek, danieli, emu, lam i innych zwierząt
  • jazda na kucyku w soboty i niedziele od 11 do 15
  • egzotyczne ptaki, papugi, pawie
  • można wziąć króliczka lub świnkę morską na rękę jak się poprosi kogoś z obsługi
  • oglądanie jak żyją nutrie, świnki wietnamskie, kangurki czy mundżaki chińskie
  • ciągnik klasyk – na który dzieci mogą usiąść
  • liczne zabawki dla dzieci – koparki, samochodziki, mini ciągniki
  • duży otwarty teren – można zrobić piknik
  • leżaczki

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

2. Zamek w Malborku

Zamek w Malborku. To atrakcja, której chyba nie trzeba przedstawiać. W Malborku, znajduje się jedyny w okolicy zamek krzyżacki, który zachowany został niemal w nienaruszonym stanie. Zwiedzając zamek, można podziwiać liczne eksponaty, a z otaczającego zamku tarasu, można podziwiać piękną okolicę oraz przepływające statki.

3. Dinopark w Malborku

Nic tak nie cieszy, jak nauka poprzez zabawę. Będąc w Malborku, koniecznie odwiedźcie Dinopark, czyli duży park dinozaurów, w którym znajdzie atrapy tych fascynujących zwierząt. Na terenie Parku, znajduje się również plac zabaw.

4. Muzeum Wisły

Tczew, to miasto położone niedaleko Gdańska. Jedną z atrakcji jest Muzeum Wisły. Zgromadzone w nim eksponaty pokazują, jakie sprzęty i akcesoria, wykorzystywane były niegdyś między innymi przez rybaków. Prócz eksponatów, dużych łódek, znajdują się tu multimedialne pokazy, które z pewnością zaciekawią nawet najmłodszego turystę.

5. Muzeum Figur Woskowych w Sopocie

Chcecie poczuć się jak w bajce? A może pragniecie spotkania z celebrytą? Jeśli tak, to zajrzyjcie do Muzeum Figur Woskowych w Sopocie. To właśnie tu, znajdują się liczne figury wykonane z wosku, które wyglądają jak prawdziwe. Pozując do zabawnych zdjęć, z pewnością będziecie dobrze się bawić.

6. CiuCiu Sopot

Które dziecko nie kocha słodyczy? W Sopocie, tuż przy deptaku, znajduje się CIUCIU Sopot. To wyjątkowo słodkie miejsce, w którym można zakupić ręcznie robione słodycze, lub spróbować własnych sił, i wykonać je samodzielnie. Idealna propozycja dla rodzin, które chcą spędzić czas nieco inaczej, niż wygrzewanie się na słonecznej plaży.

7. Krzywy Domek w Sopocie

Pozostając w Sopocie warto zwiedzić Krzywy Domek. Choć nie jest on typową atrakcją turystyczną, a w jego wnętrzu znajdują się sklepy i kawiarnie, oryginalne wykonanie sprawia, że miejsce jest wyjątkowo urokliwe. Wejdź do krzywego domu i przekonaj się, że niestandardowe wykończenie wnętrz, może być równie ładne i oryginalne.

8. Molo w Sopocie

Molo w Sopocie to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Składa się z drewnianego pomostu na końcu którego, cumują statki wycieczkowe. Molo w Sopocie jest największym molo i stanowi atrakcję w sezonie letnim jak i zimowym.

9. Oceanarium w Gdyniu

Wyjątkowe miejsce, z wyjątkowymi lokatorami. Oceanarium w Gdyni to niewielkie miejsce, które zamieszkują różne gatunki zwierząt morskich. Można zobaczyć tu również ciekawą roślinność oraz poznać ciekawe informacje na temat roślinności i zwierząt zamieszkujących Bałtyk.

10. Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment jest ogromnym placem, na którym znajdują się liczne atrakcje. Dzięki wykonywanym eksperymentom, dzieci uczą się poprzez zabawę, oraz rozwijają swoją wyobraźnie. Na terenie Centrum Nauki, organizowane są liczne wystawy i pokazy, które poszerzają wiedzę.

11. Muzem Dar Pomorza w Gdyni

Wyjątkowy statek, który kusi turystów, od lat uczy poprzez liczne wystawy i eksponaty. Dar Pomorza w Gdyni, to jedyne, tak wyjątkowe muzeum, które zwiedzając dostarczy niesamowitych wrażeń. Prócz pokazów multimedialnych, można posłuchać informacji poprzez stare telefony lub zwiedzić poszczególne łajby.

Miejsce idealne dla ciekawych życia dzieci. To już wszystkie atrakcje w pobliżu Gdańska, które warto zobaczyć wypoczywając nad polskim morzem.