Podróże

10 najlepszych atrakcji dla dzieci na weekend

dziecko

1. Energylandia

Największy park rozrywki w Polsce jest także jednym z najbardziej reklamowanych miejsc. Jest to miejsce ciekawe dla całej rodziny, każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci przygotowane są aż 3 z 4 stref w parku! Bajolandia to strefa dla najmłodszych w której przygotowane są atrakcje spokojne i bardzo bezpieczne. Kolejną strefą jest Strefa Familijna, dla całej rodziny, również dla starszych dzieci. Trzecią strefą idealną dla dzieciaków jest Water Park, czyli park wodny stylizowany na tropikalną wyspę. Na terenie Energylandii znajdzie się także cicha strefa dla mamy i dziecka, w której najmłodsi będą mogli odpocząć i zregenerować siły.

2. Centrum Nauki Kopernik

Centrum to znajduje się w Warszawie i jest znakomitym miejscem dla małych naukowców i odkrywców. W miejscu tym, poprzez zabawę, dzieci zdobywają wiedzę z dziedziny fizyki, biologii, astronomii oraz wielu innych dziedzin naukowych. Znajdują się tam wystawy stałe z eksponatami prezentującymi rozmaite zjawiska. Specjalna Strefa Eksperymentowania znajduje się na otwartej przestrzeni i oferuje ponad 200 stanowisk dla młodych naukowców. Na terenie Centrum Nauki działa także Teatr Wysokich Napięć, w którym wystawiane jest widowisko składające się z wyładowań atmosferycznych i błysków.

3. Bałtowski Kompleks Turystyczny

Znajdujący się w Bałtowie Kompleks Turystyczny to niesamowita atrakcja dla dzieci w każdym wieku. Funkcjonuje tam Park Jurajski posiadający bogatą ofertę edukacyjną. Trasa prowadzi przez ścieżkę dydaktyczną, która jest podzielona na okresy geologiczne. Dzięki takiemu zjawisku dziecko może zaobserwować ewolucję życia na naszej planecie przez miliony lat. Na terenie parku znajdują się także place zabaw, idealne do chwilowego relaksu i oderwania się od historii. Odwiedzić można także Prehistoryczne Oceanarium, działające na zasadzie trójwymiarowej prezentacji.

4. Aquapark Reda

W miejscowości reda, znajdującej się około 25 kilometrów od nadmorskiego Władysławowa, mieści się najnowocześniejszy park wodny w tej części Polski. Znajduje się tam atrakcja nazwana Shark Slide i polega ona na wskoczeniu do otwartej paszczy rekina, następnie dziecko zjeżdża 60 metrową zjeżdżalnią aż do rajskiego akwarium, w którym znajdują się prawdziwe rekiny sprowadzone ze Sri Lanki. Jest to ogromne przeżycie dla każdego dziecka, które ma tak bliską styczność z prawdziwym rekinem.

5. Afrykarium we Wrocławiu

To miejsce w którym każde dziecko może poczuć gorący klimat Afryki oraz ich niezwykłych mieszkańców. Afrykarium znajduje się na terenie słynnego wrocławskiego zoo. Mieści się tam także ogromne oceanarium, w którym żyją różnorodne zwierzęta sprowadzane z Afryki. Kompleks podzielony jest ze względu na różne regiony Afryki i w każdym z nich podziwiać możemy faunę i florę specyficzną dla danego regionu. Spotkać można tam manaty, czyli jedyne w Polsce pływające ssaki, które są zagrożone wyginięciem.

6. Magiczne Ogrody

Jest to kraina stworzona dla całej rodziny. Znajduje się w miejscowości Janowiec, położonej niedaleko Kazimierza Dolnego. Jest to tak zwany ogród sensoryczny, co oznacza iż oddziałuje on na wszystkie zmysły dziecka. Kraina ta jest baśniowa, znajdują się tam rzeczy niezwykłe, które w szczególny sposób przykuwają uwagę dziecka. Do najciekawszych atrakcji tego miejsca należą: mosty w koronach drzew, tunele, tory przeszkód, taras widokowy. Piękny ogród oferuje prawie 18 hektarów starannie zaprojektowanej zieleni. Jest to idealne miejsce na aktywny wypoczynek dla najmłodszych.

7. Hydropolis Wrocław

Jest to multimedialna wystawa poświęcona wodzie. Dzięki tej prezentacji, dzieci mogą się dowiedzieć, jaką rolę odgrywa rola na naszej planecie, a także przedstawia zagadnienia, które w łatwy sposób tłumaczą dzieciom funkcjonowanie świata. Hydropolis mieści się w zabytkowym zbiorniku pochodzącym z XIX wieku. Zbiornik wypełniony jest wodą i zajmuje powierzchnię 4000 m2. Ekspozycja w Hydropolis podzielona jest na 9 stref tematycznych.

8. Centrum Słowian i Wikingów

Znajduje się na wyspie Wolin, na Morzu Bałtyckim. Obecność Wikingów na tych ziemiach potwierdzają liczne badania archeologiczne, ale także zamieszkiwali tam Wolinianie, należący do słowiańskiego plemienia. Zwiedzać można rekonstrukcje chat mieszkalnych oraz rzemieślniczych z IX-XI wieku. Może to być ciekawą przygodą dla dzieci, które wszędzie mogą wejść oraz dotknąć wszelkich eksponatów. Co roku odbywa się tam Festiwal Słowian i Wikingów.

9. Park Rozrywki Majland

Położony jest we wsi Kownaty. Jest to park rozrywki poświęcony uwielbianej przez dzieci Pszczółce Mai. Zajmuje on powierzchnię 5 hektarów, składa się z kilku parków tematycznych, a już dziś jest największym krytym parkiem rozrywki w Polsce. Znajduje się tam wiele atrakcji charakterystycznych dla parków rozrywki, jednak większość z nich są ściśle związane z Pszczółką Mają. Na terenie parku znajduje się również mini zoo, Karuzela Kwiatów, a dzieci spragnione aktywności fizycznej mogą bawić się na Placu Zabaw Gucia.

10. Sea Park

To park rekreacyjno-edukacyjny znajdujący się w odległości 8 kilometrów od nadmorskiej Łeby. Zadaniem tego parku jest efektywne połączenie rozrywki z edukacją, co jest idealną formą dla najmłodszych odwiedzających. Można podziwiać tam faunę i florę wielu mórz i oceanów, a także odwiedzić fokarium, Oceanarium Prehistoryczne 3D, a także niezwykłą łódź podwodną z której można obserwować mieszkańców oceanu. Dużą popularnością cieszy się Błękitek Live Show, czyli interaktywny pokaz multimedialny, na którym wieloryb opowiada nam historie związane z podwodnym światem.